Zavrieť

Porady

Rodný list

Chcem sa spýtať, ako je to s ochranóu rodného listu. Totižto matrika bez môjho vedomia vydala mojej matke duplikát RL, ktorý ona zaslala mojej setre do Nemecka, lebo ho vraj požaduje škola, na ktorej študuje. Mám obavu z možného zneužitia RL.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    K vydaniu rodného listu je potrebná osobná prítomnosť osoby, o ktorej rodný list ide alebo príbuzný v prvom pokolení. Doklad sa vydáva na počkanie na základe žiadosti. Za vydanie dokladu sa platí správny poplatok v hotovosti 1,50 € – v zmysle zákona č. 145/95 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Tweety Pozri príspevok
    Matka snáď nepotrebuje žiadne povolenie na duplikát RL svojho dieťaťa. To už sa obávame aj vlastných rodičov, či? Mala si pýtať tvoje povolenie? To snáď nemyslíš vážne.
    Matka potrebuje všetky povolenia,pokiaľ je dieťa dospelé.Pomerne dlhé roky sa s týmto bavím na ambulancii,matky nie a nie pochopiť,že ked sú ich dcéry dospelé,platí zákon o lekárskom tajomstve

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    liss Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, ako je to s ochranóu rodného listu. Totižto matrika bez môjho vedomia vydala mojej matke duplikát RL, ktorý ona zaslala mojej setre do Nemecka, lebo ho vraj požaduje škola, na ktorej študuje. Mám obavu z možného zneužitia RL.
    Matka snáď nepotrebuje žiadne povolenie na duplikát RL svojho dieťaťa. To už sa obávame aj vlastných rodičov, či? Mala si pýtať tvoje povolenie? To snáď nemyslíš vážne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    BXLmiami Pozri príspevok
    Matka potrebuje všetky povolenia,pokiaľ je dieťa dospelé.Pomerne dlhé roky sa s týmto bavím na ambulancii,matky nie a nie pochopiť,že ked sú ich dcéry dospelé,platí zákon o lekárskom tajomstve
    Ale tu neide o lekára a lekárske tajomstvo, ale o rodný list.

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Mňa by skôr zaujímalo,načo je škole rodný list cudzej osoby.Môj nechcú? Iný kraj,iný mrav ?

    liss je offline (nepripojený) liss

    liss
    nesca Pozri príspevok
    Mňa by skôr zaujímalo,načo je škole rodný list cudzej osoby.Môj nechcú? Iný kraj,iný mrav ?
    Práve toto sa mi nezdá. Nejde mi o to, že vydali matke môj rodný list, ale o to, že pri sestriných pochybných aktivitách si myslím, že ho skôr potrebuje na niečo iné. Stretol sa niekto s tým, aby zahraničná VŠ požadovala od študenta rodné listy jeho súrodencov?

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    to je blbost ako hrom, navyse v rozpore so zakonom a europskymi normanmi na ochranu osobnych udajov

    doplnam, myslim tym to, aby nejaka skola ziadala rodny list surodencov ich studenta
    Naposledy upravil dana9 : 31.03.11 at 13:32

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Tweety Pozri príspevok
    Matka snáď nepotrebuje žiadne povolenie na duplikát RL svojho dieťaťa. To už sa obávame aj vlastných rodičov, či? Mala si pýtať tvoje povolenie? To snáď nemyslíš vážne.
    Tweety- na, ale ona je už dospelá a to už nieje ako ked je dieťa neplnoleté a matka je jej zákonnou zástupkyňou...- ja si tiež myslím, že jej nič nemali dať...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Tweety- na, ale ona je už dospelá a to už nieje ako ked je dieťa neplnoleté a matka je jej zákonnou zástupkyňou...- ja si tiež myslím, že jej nič nemali dať...
    Podla prispevku 9 tvoj rodny list vydaju tebe, tvojim rodicom a tvojim detom.
    Takze matrika neporusila zakon.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.