Zavrieť

Porady

vystavenie faktúry pre neplátcu DPH

Ahojte, chcem sa spýtať na čo dôležité nemám zabudnúť pri vystavovaní fa neplátcovi DPH. Nazýva sa aj v tomto prípade faktúra daňovým dokladom? Zdaniteľné plnenie a dátum dodania má ten istý význam?
Dakujem zatial
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    guru21 Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa spýtať na čo dôležité nemám zabudnúť pri vystavovaní fa neplátcovi DPH. Nazýva sa aj v tomto prípade faktúra daňovým dokladom? Zdaniteľné plnenie a dátum dodania má ten istý význam?
    Dakujem zatial
    No nepíšeš, či si platiteľ DPH alebo nie.
    V zákone o DPH je písané čo má obsahovať faktúra, ak ju vystavuje platiteľ. §71.
    Pojem daňový doklad sa nepoužíva. Uvádza sa iba účtovný doklad.
    Účtovný preto, lebo sa o nich účtuje. Faktúra nemusí byť predmetom dane z príjmu. Napríklad ak ide o niečo na osobné použitie. Ten kto ju vystaví si ju do príjmov zahrnie a ten čo ju dostane ten si ju dá do nedaňových výdavkov. Teda tá istá faktúra by u jedného bola daňovým dokladom a u iného zase nie.
    Katarína Cigánová
    guru21 Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa spýtať na čo dôležité nemám zabudnúť pri vystavovaní fa neplátcovi DPH. Nazýva sa aj v tomto prípade faktúra daňovým dokladom? Zdaniteľné plnenie a dátum dodania má ten istý význam?
    Dakujem zatial
    Faktura sa už dávnejšie nenazýva "daňovým dokladom" - je to iba faktura. Aj doklad z RP je faktúra.
    Dátum dodania a dátum zdanitelného plnenia je rovnaký / okrem snád malých výnimiek pri prijatých platbách vopred ap. /.
    Ale nie je ani tak podstaný názov - faktura , či daňový doklad , dôležité sú samotné náležitosti faktúry.
    - identifikácia dodavateľa a odberateľa / mimo dokladu z RP - kde stačí dodavateľ / so všetkýmni ident. číslami
    - dôsledná identifikácia predávaného tovaru či služby .
    - jednotkové ceny , apod.
    - spôsob úhrady
    doplnenie : nezabudnúť na správne číslovanie faktur !!!
    Naposledy upravil Katarína Cigánová : 01.04.11 at 07:06 Dôvod: doplnenie

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    Faktura sa už dávnejšie nenazýva "daňovým dokladom" - je to iba faktura. Aj doklad z RP je faktúra.
    Doklad z ERP nie je faktúra, iba sa považuje za faktúru pre účely DPH. §71 ods(5)

    guru21 je offline (nepripojený) guru21

    guru21
    Asi som sa zle vyjadrila, ale ja idem vystavovať faktúru a nie som platiteľom DPH, čiže hola suma bez dane.
    Ale dakujem za reakcie,potvrdila som si niektore veci.
    Katarína Cigánová
    marjankaj Pozri príspevok
    Doklad z ERP nie je faktúra, iba sa považuje za faktúru pre účely DPH. §71 ods(5)
    ano , suhlasím , iba som tým chcela vypichnut , že nie to ako to nazveme je najdôležitejšie , dôležitý je obsah dokladu

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    guru21 Pozri príspevok
    Asi som sa zle vyjadrila, ale ja idem vystavovať faktúru a nie som platiteľom DPH, čiže hola suma bez dane.
    Ale dakujem za reakcie,potvrdila som si niektore veci.
    Teba nemusí zaujímať, či vystavíš faktúru platiteľovi alebo neplatiteľovi DPH. Mala by byť taká istá. Iba platiteľovi by si mala uviesť aj jeho číslo IČDPH.

    Ak by si tam tú DPH predsa len uviedla, tak by si musela podať daňové priznanie k DPH a tú daň odviesť DÚ.
    Naposledy upravil marjankaj : 01.04.11 at 07:35

    robin1 je offline (nepripojený) robin1

    robin1
    ... ak je neplatiteľ DPH, je povinný uvádzať na vystavenej faktúre: Dodávateľ nie je platiteľ DPH?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    robin1 Pozri príspevok
    ... ak je neplatiteľ DPH, je povinný uvádzať na vystavenej faktúre: Dodávateľ nie je platiteľ DPH?
    Tu to uvádzajú ako povinný údaj
    http://www.financnysvet.sk/88/podnik...yt-na-fakture/

    vystavenie faktúry pre neplátcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.