Zavrieť

Porady

podnikatelsky ucet

Zdravim.
Mam otazocku:
Vlastnim podnikatelsky ucet a tiez sukromny ucet. Na podnikatelskom nechcem robit ziadne sukromne platby. Preto by som chcel robit prevody z podn. na bezny. Je take nieco mozne? Nebude danovnikom vadit, ze som posielal peniaze na iny ucet? Ved to sa moze potom viest ako vydavok na osobnu potrebu.

Buly
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viki je offline (nepripojený) Viki

    žena Viki
    Robim to presne tak, tiez nechcem robit sukromne platby z podnikatelskeho uctu a tak prevediem peniaze na sukromny - pri kontrole neboli voci takemuto postupu ziadne namietky. Na osobnu spotrebu mozes cerpat peniaze aj z uctu -aby bolo vsetko O.K. tak aj tie 3 Sk co uctuje banka za polozku si davam ako nedanovy vydavok.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Detto

    No chcela som napísať len jedno slovo - detto, ale mi napísalo, vraj príliš krátka správa, hihi

    anita je offline (nepripojený) anita

    účtovník, SZČO anita
    Dokonca danovy urad nemal vyhrady ani proti tomu, ak sa z podnikatelskeho uctu zaplatilo napr. najomne za byt a zauctovalo sa to ako vyber na osobnu spotrebu.
    Ale ja by som si radsej dala tu namahu a previedla sumu najprv na osobny ucet a az potom realizovala platbu.

    Pekny den. Anita

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Pripájam sa aj ja. Presne každý mesiac manželovi sa z podnikateľského účtu sťahuje na súkromný účet určitá čiastka a dávam to ako osobnú spotrebu. Daňovú kontrolu sme mali už 3x a neboli k tomu žiadne výhrady. Pekný deň.

    pedro je offline (nepripojený) pedro

    pedro
    ...a este otazocka.
    Musí mať Szčo podnikateľský účet bezpodmienečne?
    Nestačí mu klasický bežný účet?

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    Buly
    Zdravim.
    Mam otazocku:
    Vlastnim podnikatelsky ucet a tiez sukromny ucet. Na podnikatelskom nechcem robit ziadne sukromne platby. Preto by som chcel robit prevody z podn. na bezny. Je take nieco mozne? Nebude danovnikom vadit, ze som posielal peniaze na iny ucet? Ved to sa moze potom viest ako vydavok na osobnu potrebu.

    Buly
    Ahoj:-) Áno, je to možné prevádzať z podnik. účtu prevody na svoj osobný účet. Účtovanie: výdavok neovpl. základ dane (osobná spotreba)..

    tara05 je offline (nepripojený) tara05

    tara05
    Prosím Vás o radu, živostník platca DPH si ide založiť účet, keď založí podnikateľský učet, poplatky sú 60,-- za vedenie a 18,-- za výpis ale bežný účet má poplatky za vedenie 47,-- a 18,-- za výpis. Z účtu mu idu iba pltkby do zdravotnej , do sociálnej a za telefon a jedna platba mu príde za prácu. Chcem sa opýtať či može mať otvorený bežný účet na tento učel, alebo musí mať podnikateľský, ak mi možete napísať aj zákon krorý si mám pozrieť, budem rada. Už mám z toho zmatok.Ďakujem

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    nemusí mať podnikateľský účet. Platby do fondov môže platiť aj na pošte, alebo priamo v poisťovni. Bude potom účtovať ako výdavok z pokladne. aj faktúry môže platiť v hotovosti, aj platby prijímať v hotovosti. Vôbec nemusí mať účet v banke. Drobní podnikatenia to tak aj robia.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    cactus
    Vôbec nemusí mať účet v banke.
    Keďže je to platiteľ DPH, musí mať zriadený účet v peňažnom ústave kvôli prípadnému nadmernému odpočtu dane z PH, ktorý DÚ nevypláca v hotovosti ani prostredníctvom pošt. poukážky.

    minimix je offline (nepripojený) minimix

    minimix
    Poraďte mi, prosím Vás. Začínam podnikať. V pondelok si idem vybaviť živnosť do ktorej banky si mám založiť podnikateľský účet? A nerozumiem otázkam-prevediem si peniaze z podnikateľského účtu na bežný účet?! Ja totižto dostanem príspevok na chránenú dielňu a vraj si musím založiť podnikateľský účet a ja by som chcela len jeden. Ako to mám urobiť?
    EvaL:confused:

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Tak si založ iba podnikateľský účet. Zisti si ktorá banka má najnižšie poplatky. Momentálne nemám prehľad. Ak bežný - osobný účet nepotrebuješ, nemusíš si ho zakladať. Ak budeš chcieť vybrať peniaze z podnikateľského účtu na osobnú spotrebu, jednoducho si ich vyberieš v hotovosti.

    feap1 je offline (nepripojený) feap1

    feap1
    čo v prípade vkladu na podnikateľský účet? (napr. iná osoba vloží peniaze v hotovosti, alebo prevedie zo svojho účtu - jedná sa o súkromnú vec a szčo má len podnikateľský účet?)

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    feap1 Pozri príspevok
    čo v prípade vkladu na podnikateľský účet? (napr. iná osoba vloží peniaze v hotovosti, alebo prevedie zo svojho účtu - jedná sa o súkromnú vec a szčo má len podnikateľský účet?)
    Je to trocha ošemetnejšia vec. Musí byť na 100% preukazateľné, že ide o príjem,ktorý nepodlieha dani z príjmu...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    feap1 Pozri príspevok
    čo v prípade vkladu na podnikateľský účet? (napr. iná osoba vloží peniaze v hotovosti, alebo prevedie zo svojho účtu - jedná sa o súkromnú vec a szčo má len podnikateľský účet?)
    Medzi nami, bolo to možné poslať aj šekom na súkromnú adresu nie ? Ale...
    Mám podobný prípad v 3/07, SZČO dala pokyn zaúčtovať to ako PNzD. Mám to zaevidované pre prípad "sporu". SZČO bude dokazovať, že ten príjem na BU nesúvisí s podnikaním.

    lillian je offline (nepripojený) lillian

    lillian
    ahojte, moze si podnikatel otvorit obycajny ucet a pouzivat ho ako podnikatelsky,alebo musi ist do banky a otvorit si speci-ucet,ktory bude mat v nazve,ze je podnikatelsky.
    vraj maju v slov.sporitelni typ uctu pre mladych do 26 rokov,kde bankove poplatky su 9sk.moze byt tento typ uctu pouzivany ako podnikatelsky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.