Zavrieť

Porady

Predaj cez inzerat- policia

Zdravim mam menší problem kamarat mi doniesol domov mobil ktory som odfotil a mojou ulohou bolo dat ho na internet a vybavit predaj, samozrejme som tam dal aj moje tel.č., po čase sa niekto ozval vybavil som adresu a dal ju kamošovi ktory to všetko na svoje meno poslal. v inzerate boli aj fotky. lenže teraz ten pan začal s tym že mobil nezodpoveda stavu na fotkach a proste chce peniaze na spet ale moj kamoš mu ich nechce dat a on sa nam vyhraža sudom a chcem sa spytat či by som z toho mohol mat nejaky problem aj ja . dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    No a ako pozerám do Tv. starších príspevkov, tak na bazoši fičíš jedna radosť. Nemám nič proti takémuto spôsobu zarábania, koniec koncov aj môj syn si takto vie . Kúpi PC, rozoberie, rozpredá, ALE pochopil veľmi rýchlo, že keď niekomu pošle niečo so svojou adresou a vykrúcal by sa potom ako had, kľudne by raz mohol dostať na hubu pred vlastným domom .
    A keby na tom dome rozbil okná niekto mne, tak naopak - na hubu dostane syn odo mňa.

    Porozmýšľaj nad významom slova SERIÓZNOSŤ, jeho význam sa Ti v živote neraz zíde a nezabúdaj, že keď niekoho okašleš, 2x budeš okašlaný sám . To je prirodzený a nezvratný zákon nielen v džungli...
    Naposledy upravil danushka : 01.04.11 at 21:00

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    MM Special, s.r.o.
    martinslebo Pozri príspevok
    no ale ako tu už bolo spomenute ako mi on dokaže že to nie je ten mobil ktory to mal byt,? ja môžem kludne povedat že ho poškodil on a ako dokaže fakt v akom stave mobil prišiel, a kto vie či to aj neurobil a nepoškodil ho
    ešte by som sa možno viac obával toho odkiaľ ten mobil pochádza... lebo ak ho doniesol kamoš a mal problém ho predať cez net pod svojou adresou, tak by to mohla byť dajaká "lopka" a ak dotyčný pôjde na políciu a voľakto nahlásil krádež tohto mobilu, možno sa začne o vás zaujímať polícia a v tom prípade to asi bude už jedno kto ten mobil poškrabal...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    martinslebo Pozri príspevok
    Zdravim mam menší problem kamarat mi doniesol domov mobil ktory som odfotil a mojou ulohou bolo dat ho na internet a vybavit predaj, samozrejme som tam dal aj moje tel.č., po čase sa niekto ozval vybavil som adresu a dal ju kamošovi ktory to všetko na svoje meno poslal. v inzerate boli aj fotky. lenže teraz ten pan začal s tym že mobil nezodpoveda stavu na fotkach a proste chce peniaze na spet ale moj kamoš mu ich nechce dat a on sa nam vyhraža sudom a chcem sa spytat či by som z toho mohol mat nejaky problem aj ja . dakujem
    Nabudúce sa nenechaj od kamoša nalákať na takéto pomoci- nech si to všetko doma porobí sám- ešte ťa nakoniec dostané do problémov... a netreba dávať na net len tak svoj telefon- nieje to moc dobré...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    martinslebo Pozri príspevok
    no viem ale ja skor chcem vediet či z toho možem mat problem aj ja
    Ak je kúpno-predajná zmluva na kamaráta,tak by si mohol byť v klude- i ked troška ma znervozňuje ten tvoj telefon v inzeráte- na tom základe sa dá na teba teoreticky spraviť nejaká habaďúra...

    martinslebo je offline (nepripojený) martinslebo

    martinslebo
    no zmluva nie je žiadna, takže asi tak všetko sa riešilo cez bazoš ale zas ja som dal k inzeratu fotky a on vravi že nezodpovedaju realu ale tak mohol by som argumentovat tym že aj on mohol ten mobil poškodit?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    martinslebo Pozri príspevok
    no zmluva nie je žiadna, takže asi tak všetko sa riešilo cez bazoš ale zas ja som dal k inzeratu fotky a on vravi že nezodpovedaju realu ale tak mohol by som argumentovat tym že aj on mohol ten mobil poškodit?
    ak nieje zmluva- tak si može akurát tak pískať...- je to jeho tvrdenie, ktoré nedokáže a tak si daj šlofíka, otvor plechovku piva a regeneruj...

    martinslebo je offline (nepripojený) martinslebo

    martinslebo
    važne??? tak to si ma teraz velmi potešil, lebo vlastne to prebehlo tak že sme sa dohodli cez email a potom mu to moj kamoš poslal. takže ak nemame zmluvu, nemože nam nič ano??

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    martinslebo Pozri príspevok
    važne??? tak to si ma teraz velmi potešil, lebo vlastne to prebehlo tak že sme sa dohodli cez email a potom mu to moj kamoš poslal. takže ak nemame zmluvu, nemože nam nič ano??
    no nemože nič, lebo ako dokáže svoje tvrdenie, že to je iný mobil ako ste sa dohodli? Nijak...- na tieto veci je práveže zmluva a ked tá nieje,tak nieje dokaz...

    martinslebo je offline (nepripojený) martinslebo

    martinslebo
    no ale nemohol by to dokazat cez ten inzerat? tam boli fotky a všetko k tomu a riešilo sa to cez ten portal

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    martinslebo Pozri príspevok
    no ale nemohol by to dokazat cez ten inzerat? tam boli fotky a všetko k tomu a riešilo sa to cez ten portal
    Ale veď forma zmluvného dojednania je už práve komunikácia cez internet.
    Ak boli zamlčané určité fakty, má kupujúci nárok na odstúpenie od zmluvy a samozrejme má nárok na vrátenie peňazí.
    Má adresu odosielateľa, zásielka bola predsa s nejakým menom a priezviskom a tovar bol prevzatý buď dobierkou, ale peniaze vopred poslané prevodom na účet.
    Toto je dosť údajov na dopátranie sa skutočného predajcu.

    Snáď si nemyslíš, že na bazoši môžme predávať kadečo a kupujúci si nemôže nárokovať na svoje práva?

    http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...ures&itemid=10

    martinslebo je offline (nepripojený) martinslebo

    martinslebo
    no ale ako tu už bolo spomenute ako mi on dokaže že to nie je ten mobil ktory to mal byt,? ja môžem kludne povedat že ho poškodil on a ako dokaže fakt v akom stave mobil prišiel, a kto vie či to aj neurobil a nepoškodil ho

    martinslebo je offline (nepripojený) martinslebo

    martinslebo
    no takto ten mobil na 100 percent nie je kradnuty kedže to bol mobil jeho otca, a on ten balik aj posielal na svoje meno takže s tym by byt problem nemal

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    a netreba dávať na net len tak svoj telefon- nieje to moc dobré...
    ako chces predavat bez telefonu? uz nejaky ten rok sa predaju venujem telefon mam vsade ale zjadny problem som nemal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.