Zavrieť

Porady

Co nakupit z prispevku na podnikanie pre eshop?

Po uhradeni Zdrav odvodov na 2roky a rok Soc odvodov by mi ostalo 1600 EUR z prispevku na podnikanie SZCO. Planujem zakupit notebook za cca 400 a tlaciaren za cca 150, ostava este cca 1000 EUR. Co s nimi? Co nakupit, co je potrebne k eshopu? Software, antivirak a uctovnicky program ze sa vraj nemozu hradit z prispevku. Kedze kancelariu na to nepotrebujem, nechcem ani kancelarsky nabytok. Tak co s tisickou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rasto84 je offline (nepripojený) rasto84

    rasto84
    vulxy Pozri príspevok
    ja by som nakupil to co je v podn.zamere
    Ved ano, len to mozem nakupit co bude v podnikat. zamere. Ale co donho este dam, notebook, tlaciaren a co este vyuzijem k prevadzkovaniu eshopu? Co by ste este kupili za zvysnych 1000 EUR???

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    rasto84 Pozri príspevok
    Ved ano, len to mozem nakupit co bude v podnikat. zamere. Ale co donho este dam, notebook, tlaciaren a co este vyuzijem k prevadzkovaniu eshopu? Co by ste este kupili za zvysnych 1000 EUR???
    Zisťoval si si na UP, či na prevádzkovanie eshopu dotáciu vôbec dostaneš ?

    rasto84 je offline (nepripojený) rasto84

    rasto84
    Samozrejme, uz ma caka len prejst komisiou. Len neviem co este dat do podn.planu ake veci hradene z prispevku.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Odkiaľ má info, že software, antivirák a účtovnícky program nemôžeš zakúpiť z dotácie?

    rasto84 je offline (nepripojený) rasto84

    rasto84
    Od samost.poradcu z ÚP, s ktorým konzultujem moj podn.zamer - ze sa vraj nemozu hradit, ani domena, webhosting, prenajom eshopu, nic. Akurat uctovnicky soft, len vtedy ak by som si robil uctovnictvo, ale musel by som mat vtedy na uctovnictvo prislusne vzdelanie/kurz.

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    rasto84 Pozri príspevok
    Ved ano, len to mozem nakupit co bude v podnikat. zamere. Ale co donho este dam, notebook, tlaciaren a co este vyuzijem k prevadzkovaniu eshopu? Co by ste este kupili za zvysnych 1000 EUR???
    netusil som ze to iba teraz zostavujes,nechcem navadzat na nekale praktiky ale taky prenajom kancelarie je podla mna dobra volba,s trochou fantazie ti zostane cash a kupis si co chces

    masa27 je offline (nepripojený) masa27

    masa27
    ja idem tiez podnikat v e-shope od 1.juna, vcera sme mali pripravu cize si mozem vsetko hradit z dotacie, predplatenie stranky na rok alebo dva, a pod. Akurat nam povedali ze sa nemoze telefon ze to je uz zakazane, uctovnicky program ani vedenie uctovnictva pri internetovom obchode, ani baliace a kancelarske potreby... Podnikatelsky zamer uz mam, ale ho este dam pre istotu skontrolovat na Urade.
    Naposledy upravil masa27 : 19.04.11 at 18:26

    MikeM je offline (nepripojený) MikeM

    MikeM
    Tu je dobrý článok čo treba na spustenie eshopu. Neviem ako bude ten eshop fungovať, dropshipping? Ak už máš všetky základné veci a eshop pripravený, tak by som to investoval do reklamy keď sa dá a keď nie, tak jedine do zariadenia eshopu, hardvéru a softvéru.

    MikeM je offline (nepripojený) MikeM

    MikeM
    blavaciko Pozri príspevok
    nejde o poradu, ale clovek ma na porada.sk tri prispevky, vsetky s tym istym linkom?
    A? Prečo by som nemal odkazovať na dobrú webstránku? A kde je nejaké pravidlo že v akom pomere môžem odkazovať na iné webstránky? Vadí to niekomu? Internet je postavený na odkazoch a na zdieľaní informácií. A stavím sa, že moje linky pomôžu ľuďom viac ako množstvo nezmyselných debát, alebo iných príspevkov na porade, nad ktorýmí sa nikto nepozastavuje...
    Naposledy upravil MikeM : 29.04.11 at 13:10

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    MikeM keby to bol nejaky poriadny web s informaciami nepoviem nic, ale ked dam do google vyhladat nieco o podnikani atd tak mi vyhodi 10 lepsich webov sa sekundu.

    MikeM je offline (nepripojený) MikeM

    MikeM
    padro Pozri príspevok
    MikeM keby to bol nejaky poriadny web s informaciami nepoviem nic, ale ked dam do google vyhladat nieco o podnikani atd tak mi vyhodi 10 lepsich webov sa sekundu.
    Neviem nechápem, že o čo ide, ale to je jedno. Pokiaľ sa nemýlim, tak toto je téma o niečom inom... A čo ja viem, tak na internete je pár miliónov dobrých webstránok, ale každému podľa gusta...

    marek679 je offline (nepripojený) marek679

    marek679
    zdravím masa27

    tiež sa v najbližšom čase chystám na školenie ohľadom príspevkov na podnikanie,kde chcem tak isto ako ty využiť príspevok na otvorenie eshopu.Postupom času,ale strácam nejak inšpiráciu,kedže sa dozvedám,ze je velmi málo toho,čo si možeš do svojho podnikatelského plánu zarátať,resp.ak si to všetko spočítam,tak sa mi velmi neoplatí viazať sa štátu.
    Ak budeš mať čas,tak sa mi ozvy na alfo7967@gmail.com
    díík za info
    maj sa

    T.K je offline (nepripojený) T.K

    T.K
    Ja som ho vyuzil skoro 2000€ som si dal na odvody a 500€ do majetku ....
    prispevok nic moc.. statu to vratite do 2. rokov ..... ale na 2 roky mate pokoj s uradom prace

    rozala111 je offline (nepripojený) rozala111

    rozala111
    Zdravím, chcem si upresniť - môže sa z príspevku na podnikanie hradiť všetky potrebné odvody na celé 2 roky a časť nájmu na sklad?
    ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.