Zavrieť

Porady

sociálny prípad

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať ohľadom sociálneho štipendia alebo príspevkov pre vysokoškolákov.
Opíšem svoj prípad.Som 21 ročný chalan , ktorý momentálne pracuje. Vyštudoval som strednú školu s maturitou. ( 1 rok som opakoval)

Po roku roboty by som chcel ísť na vysokú školu v mieste môjho bydliska.
Žijem s mamou , ktorá zarobí 274 plus ma daňový bonus na brata 20 a ešte aj s babkou bývam.
Chcel by som vedieť či mám nárok na soc. štipendium v akej výške . A či mám právo na to aby otec platil výživné na mňa, keď teraz rok nemusel.
Naposledy upravil Dav : 03.04.11 at 10:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ak zacnes studovat denne, musis ty sam (nakolko si uz dospely) poziadat sud o urcenie vyzivneho od otca (ak sa na vyske vyzivneho nedohodnete). Vysku vyzivneho budes potrebovat aj k ziadosti o socialne stipendium. Poziadat on sud mozes ako nahle budes mat potvrdenie o prijati na VS, kedze nejaky cas trva, kym prebehne pojednavanie.
    Zavisi od jeho vysky, ci ti soc. stipendium vyjde alebo nie, pravdepodobne skor ano.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Mama by si mala vybaviť asi aj rodinné prídavky a danový bónus, že? Moc v tomto nechodím, neviem to presne.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mária27 Pozri príspevok
    Mama by si mala vybaviť asi aj rodinné prídavky a danový bónus, že? Moc v tomto nechodím, neviem to presne.
    To ano, to vybavi ale az s potvrdenim o navsteve skoly, teda najskor po zapise.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.