Zavrieť

Porady

Odpísaný majetok - ako vyradiť?

babs babs

babs je offline (nepripojený) babs

dobrý deň,
prosím vás o radu - máme nejaký hmotný majetok (počítače), nakúpené boli v rokoch 2000 a 2001, takže sú už aj odpísané..problém je, že či ich môžem vyradiť, ak ich už nepoužívame, chceli by sme ich dať zamestnancom a to je ďalší problém...predpokladám, že len tak im ich dať nemôžem . viete mi prosím poradiť ako to vyriešiť alebo aké sú teda možnosti. ako takéto situácie riešite vy? za kazdý príspevok ďakujem..
Usporiadat
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Ked sme sa chceli zbavit uz odpisaneho majetku, a bolo toho dost, pravnik nam povedal, ze tiez ho mame predat za 1,- Sk.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

rennka Pozri príspevok
Ked sme sa chceli zbavit uz odpisaneho majetku, a bolo toho dost, pravnik nam povedal, ze tiez ho mame predat za 1,- Sk.
aj ja mám s tým takú skúsenosť, že lepšie predať za 1,-- Sk, ako darovať.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prosim Vas odpis auta vo firme skoncil vo februari 2011 moze ho firma predat majitelovi firmy za 1€ ake povinnosti z toho plynu? V roku 2008 bol kupeny PC ten je uz zastaraly a preto ho chce firma vyradit PC bol v hodnote 6OO E preto isiel rovno do spotreby neprekrocil hranicu 1700,- mozem ho predat za 1€? Ake z toho plynu povinnosti?
Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nijak zvláštne povinnosti neplynú, ale cca -4 ročné auto za 1 EUR? silná káva.
v porovnaní s tým aj PC za 1 EUR?...................trošku reálnejšie by to nešlo?
to auto by som kúpila za 5 eur - niekoľkonásobný zisk v porvnaní s predajom majiteľovi.......super ponuka, čo povieš?
Naposledy upravil KEJKA : 05.02.12 at 18:14
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dám 6 eur
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ja 10
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...O.K. poďme licitovať, pridávam sa...bez toho, aby som vedela o aké akuto ide, koľko má km a pod. dám 500,-- éčiek
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Majiteľ predsa nemôže kúpiť za drahšie ako 1€, je tu jeden príspevok, kde MV len tak prešlo na majiteľa.http://www.porada.sk/t186261-vyraden...ml#post1969813
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
ja dam 600 a ostane doma
0 0
zuzumojko zuzumojko

zuzumojko je offline (nepripojený) zuzumojko

Prosím vás softvér (účovný program) kúpený v roku 2006 za cca 32 000 Sk (s DPH) ide o krátkodobý nehmotný či dlhodobý?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zuzumojko Pozri príspevok
Prosím vás softvér (účovný program) kúpený v roku 2006 za cca 32 000 Sk (s DPH) ide o krátkodobý nehmotný či dlhodobý?
a kde ho máš teraz?
0 0
zuzumojko zuzumojko

zuzumojko je offline (nepripojený) zuzumojko

KEJKA Pozri príspevok
a kde ho máš teraz?
krátkodobý majetok
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a?
čo chceš riešiť, ked je od r. 2006 tam, kde je?
0 0
zuzumojko zuzumojko

zuzumojko je offline (nepripojený) zuzumojko

KEJKA Pozri príspevok
a?
čo chceš riešiť, ked je od r. 2006 tam, kde je?
Robim uctovnictvo len kratko.
1.) Učtovník ho viedol od r. 2006 v krátkodobom majetku

Bol účtovaný: kúpa - obstaranie 041/321
zaradený do používania 013/041
jednorázový odpis 551/073

2.) už je aj vyradený? nepoužívame ho už, ale stále je vedený na karte krátkodobého majetku..
0 0
zuzumojko zuzumojko

zuzumojko je offline (nepripojený) zuzumojko

Vlastne vyradený bude až 073/013, že? A aký dôvod mám dať keď ho už proste nepoužívame? Mám ho stále nainštalovaný v pc, ale už ho nebudem používať nikdy. A vyraduje sa v obstarávacej cene, že?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno vyradíš ho týmto zápisom na základe vyjadrenia vedenia, že SW je zastaralý nefunkčný. Môže byť naďalej nainštalovaný v PC napr. pre prípadd potreby vytiahnuť nejaké údaje /ak by ich chcela kontrola/. Ale rovnako ho môžeš práve z uvedeného dôvodu mať v účtovníctve.
1 0
Vieraka Vieraka

Vieraka je offline (nepripojený) Vieraka

Ahoj poradaci, prave som zistila, ze mam trosku problem. v auguste 2011 sme odpisali auto po 3 rocnom leasingu a ja som ho len tak vyradila z majetku. Skratka, vobec som nerozmyslala a normalne som zaucotvala 082/022. Samozrejme, ze auto stale pouzivame, kupujeme PHM, platime dan a pod.

Prosim vas, ako sa to da opravit. Urobim dodatocne priznanie za minuly rok a zmenia sa mi len vykazy? Alebo sa da spravit nejaky opravny zapis aj v tomto roku? Dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vieraka Pozri príspevok
Ahoj poradaci, prave som zistila, ze mam trosku problem. v auguste 2011 sme odpisali auto po 3 rocnom leasingu a ja som ho len tak vyradila z majetku. Skratka, vobec som nerozmyslala a normalne som zaucotvala 082/022. Samozrejme, ze auto stale pouzivame, kupujeme PHM, platime dan a pod.

Prosim vas, ako sa to da opravit. Urobim dodatocne priznanie za minuly rok a zmenia sa mi len vykazy? Alebo sa da spravit nejaky opravny zapis aj v tomto roku? Dakujem.
Opravný zápis urobíš v tomto roku.
1 0
Vieraka Vieraka

Vieraka je offline (nepripojený) Vieraka

Dakujem Tweety, a to staci len opacny zapis?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vieraka Pozri príspevok
Dakujem Tweety, a to staci len opacny zapis?
Áno, ID urobíš opravu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať