Zavrieť

Porady

Podanie trestného oznámenia

Dobrý den, idem sa spytat..

Zateplovali nam bytovku, pretali nám kábel na internet. Jeden z robotníkov sa mi ponukol, ze mi to opraví a ze mi to pojde. Suhlasila som.. poznám ho z videnia, a dokonca kamarat mojho brata. To bolo v oktobri minulého roka. Kázal mi kupit, kábel a routre a pod.. dala som mu 140 eur, aby si to kupil, zapojil, a aby to spojazdnil.. Medzi tym si pozical odomna ešte 10 eur.. par krat u mna bol, dané veci kupil.. ale internet stále nespojazdnil. Stále sa vyhováral, ze internet zapojí, zapojí, a stale nič.. Bytovku zateplili, a chlapec zdrhol, aj s peniazmi, a uz sa neozval. Chcem na neho podat trestné oznámenie. Viem však len jeho meno, a kde býva, nič viac.. Viete mi poradit, ako by som sa mohla dopatrat k mojim peniazom? svedkov samozrejme mám.. Rodičia, priatel, brat..

Prosim poradte mi..
Naposledy upravil adus07 : 08.04.11 at 15:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    adus07 Pozri príspevok
    Dobrý den, idem sa spytat..

    Zateplovali nam bytovku, pretali nám kábel na internet. Jeden z robotníkov sa mi ponukol, ze mi to opraví a ze mi to pojde. Suhlasila som.. poznám ho z videnia, a dokonca kamarat mojho brata. To bolo v oktobri minulého roka. Kázal mi kupit, kábel a routre a pod.. dala som mu 140 eur, aby si to kupil, zapojil, a aby to spojazdnil.. Medzi tym si pozical odomna ešte 10 eur.. par krat u mna bol, dané veci kupil.. ale internet stále nespojazdnil. Stále sa vyhováral, ze internet zapojí, zapojí, a stale nič.. Bytovku zateplili, a chlapec zdrhol, aj s peniazmi, a uz sa neozval. Chcem na neho podat trestné oznámenie. Viem však len jeho meno, a kde býva, nič viac.. Viete mi poradit, ako by som sa mohla dopatrat k mojim peniazom? svedkov samozrejme mám.. Rodičia, priatel, brat..

    Prosim poradte mi..
    Spravila si velku chybu. Mala si sa oficialne stazovat firme,ktora zateplovala a mala si ziadat opravu,samozrejme na ich naklady, nakolko oni danu vec poskodili.

    Nechapem, preco si davala peniaze jednemu z robotnikov. Za co ???

    adus07 je offline (nepripojený) adus07

    adus07
    firme som sa stazovala, ale firma s tym nič neurobila, zevraj mi klopali na byt, ze si mam odstránit káble. Len to bolo o 10:00 ráno, a kazdy normalny človek, je vtedy v práci. Preto som to riešila tak, ako som to riešila. Skratka som mu tie peniaze dala, a pytam sa, či mozem na neho podat trestné oznámenie... nie, čo som mala vtedy robit..

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    adus07 Pozri príspevok
    firme som sa stazovala, ale firma s tym nič neurobila, zevraj mi klopali na byt, ze si mam odstránit káble. Len to bolo o 10:00 ráno, a kazdy normalny človek, je vtedy v práci. Preto som to riešila tak, ako som to riešila. Skratka som mu tie peniaze dala, a pytam sa, či mozem na neho podat trestné oznámenie... nie, čo som mala vtedy robit..
    podať trestne oznámenie môžte, avšak ak toho nemá na konte dotyčný viac, tak to skončí maximálne ako priestupok, nakoľko do škody 266 eur, je to považované za malú škodu a nie za krádez / podvod...

    akumulator je offline (nepripojený) akumulator

    lekár akumulator
    Skutky, ktoré opisuješ, síce sú nezákonné, no nie som si istý, či ide o trestný čin (dôkazy? napr. potvrdenie o prevzatí 140 €? alebo svedkovia na to?). Aby si sa nedostala do situácie, kedy ty paradoxne budeš obvinená z krivého obvinenia. Ak by aj šlo o trestný čin eventuálne o priestupok, jeho neoznámenie v tomto prípade (na rozdiel od napr. vraždy) nie je trestné. Jeho oznámenie ťa bude stáť viac, než ak si spojazdníš internet na vlastný účet. Navyše všetky sankcie (tresty pri trestných činoch - napr. peňažná pokuta a sankcie finančné pri priestupkoch) sú príjmom štátneho účtu. Ty odídeš o kopu času chudobnejšia a kopu papierov a minimálne jedného nepriateľa bohatšia.

    Samotná škoda - za tú zodpovedá firma, ktorej si sa už sťažovala.
    Znova jej pošli - tentoraz ale doporučene a s doručenkou - výzvu, ktorou sa u nej domáhaj náhrady škody (buď suma alebo aj uvedenie do pôvodného stavu).
    Ak suma - uveď číslo účtu, na ktorý žiadaš zaplatenie náhrady škody. A tak suma ako aj uvedenie do pôvodného stavu - nezabudni napísať lehotu - radím "do 30 dní odo dňa doručenia tejto výzvy", za čím dopíš "inak budem nútená domáhať sa svojich práv súdnou cestou".

    Na peniaze, čo si dala zamestnancovi, zabudni. Zamestnanec NIKDY podľa občianskych kódexov nezodpovedá za škody zamestnávateľa. Ani vtedy, ak škody vzniknú pri jeho práci či v súvislosti s ňou, jeho pochybením, proste v nijakom prípade.

    Jedine že máš o tom písomné potvrdenie alebo na to svedkov (že si dala peniaze osobe X.Y., že ich osoba X.Y. prevzala a na aký účel mali slúžiť), môžeš sa domáhať ich vrátenia od konkrétneho občana (síce zamestnanca, ale v tomto prípade figliara, a pre účely súdneho konania fyzickú osobu, ktorá ti spôsobila škodu) - zhodne výzvou a následne podaním žaloby na súd.
    Naposledy upravil akumulator : 08.04.11 at 21:06 Dôvod: grafická úprava textu

    Podanie trestného oznámenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.