Zavrieť

Porady

Sociálne & zdravotné odvody + daňové priznanie

Dobrý deň,
otrebujem poradiť. Moja situácia:

V septembri roku 2005 som založil živnosť. Odvtedy som neodvádzal odvody do soc.poisťovne, rovnako ani do zdravotnej. Daňové priznanie som odovzdal iba za roky 2005 a 2006.

Teraz by som chcel dať veci do poriadku. Ocením radu kde začať a čo očakávať. Ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

henry.p Pozri príspevok
Dobrý deň,
otrebujem poradiť. Moja situácia:

V septembri roku 2005 som založil živnosť. Odvtedy som neodvádzal odvody do soc.poisťovne, rovnako ani do zdravotnej. Daňové priznanie som odovzdal iba za roky 2005 a 2006.

Teraz by som chcel dať veci do poriadku. Ocením radu kde začať a čo očakávať. Ďakujem.
Začala by som rokom 2007, ako prvým by bolo podanie DP za tento rok, samozrejme, ak vznikla daňová povinnosť.
0 0
henry.p henry.p

henry.p je offline (nepripojený) henry.p

Ďakujem. Máte ešte niekto pre mňa nejaké múdre tipy? Bol by som vďačný.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
V prvom rade potrebujeme ešte informácie od teba:
1. V rokoch 2007,2008,2009 a 2010 vznikla vôbec povinnosť podať daňové? Vykonával si živnosť?
2. Od roku 2005 živnostníci majú povinnosť podávať tzv. ročné zúčtovanie zdravotného poistenie. Odporúčam to riešiť v súčinnosti s poisťovňou.
3. Zanedbané povinnosti voči SP závisia od toho aká bude odpoveď na prvú moju otázku.
2 0
henry.p henry.p

henry.p je offline (nepripojený) henry.p

Zoltán Kovács Pozri príspevok
V prvom rade potrebujeme ešte informácie od teba:
1. V rokoch 2007,2008,2009 a 2010 vznikla vôbec povinnosť podať daňové? Vykonával si živnosť?
Živnosť som vykonával počas všetkých rokov od 2005.

Zoltán Kovács Pozri príspevok
2. Od roku 2005 živnostníci majú povinnosť podávať tzv. ročné zúčtovanie zdravotného poistenie. Odporúčam to riešiť v súčinnosti s poisťovňou.
Závisí nejak táto záležitosť od daňových priznaní z roku 2007 a následných rokov?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia je od r. 2005 povinnosťou každého živnostníka, bez ohľadu na jeho príjmoch, či základu dane. Jednoducho povedané, ak si bol čo i len jeden deň v roku živnostníkom (szčo) vznikla povinnosť vykonania RZZP.
Odporúčam urýchlene navštíviť ZP a v súčinnosti s nimi dodatočne vykonať tieto zúčtovania, a prípadné nedoplatky uhradiť.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 12.04.11 at 05:32
0 0
henry.p henry.p

henry.p je offline (nepripojený) henry.p

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia je od r. 2005 povinnosťou každého živnostníka, bez ohľadu na jeho príjmoch, či základu dane. Jednoducho povedané, ak si bol čo i len jeden deň v roku živnostníkom (szčo) vznikla povinnosť vykonania RZZP.
Odporúčam urýchlene navštíviť ZP a v súčinnosti s nimi dodatočne vykonať tieto zúčtovania, a prípadné nedoplatky uhradiť.
Ok, diky moc. Čiže tam môžem skočiť ešte predtým, ako podám všetky daňové priznania. Príjmy o platbách v ZP nerozhodujú, správne?
0 0
henry.p henry.p

henry.p je offline (nepripojený) henry.p

Zoltán Kovács Pozri príspevok
3. Zanedbané povinnosti voči SP závisia od toho aká bude odpoveď na prvú moju otázku.
A prosím ťa, čo tá SP? Písal som vyššie, že živnosť som vykonával od roku 2005 a už si sa k tretiemu bodu, teda povinnostiam voči SP, nevrátil. Budem rád, ak mi to môžeš ešte upresniť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
henry.p Pozri príspevok
Ok, diky moc. Čiže tam môžem skočiť ešte predtým, ako podám všetky daňové priznania. Príjmy o platbách v ZP nerozhodujú, správne?
Rozhodujú. Nikde som nepísal, že sa môže ZP vybaviť bez daňového priznania. Práve naopak, bez daň.priznania nie je možné si urobiť ročné zúčt. ZP.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
henry.p Pozri príspevok
A prosím ťa, čo tá SP? Písal som vyššie, že živnosť som vykonával od roku 2005 a už si sa k tretiemu bodu, teda povinnostiam voči SP, nevrátil. Budem rád, ak mi to môžeš ešte upresniť.
Voči SP bola tiež každoročne povinnosť podávať výpis z daňového priznania. Na základe čo sa zistí, či vznikne povinnosť platiť odvody alebo nie.

Takže aby sme to zhrnuli:

Najprv je potrebné si vysporiadať nepodané daňové priznania za roky, a až potom sa môžu riešiť ostatné veci voči ZP a SP.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
... to za celé tie roky Ti neprišla ani jedna upomienka zo žiadneho úradu???
A Tebe na povinnostiach tiež nezáležalo? No ked Ti dopočítajú aj penále z omeškania, neviem, neviem.. či sa doplatíš...
0 0
henry.p henry.p

henry.p je offline (nepripojený) henry.p

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Takže aby sme to zhrnuli:

Najprv je potrebné si vysporiadať nepodané daňové priznania za roky, a až potom sa môžu riešiť ostatné veci voči ZP a SP.
Už mi je to jasné a mám lepší prehľad, diky moc.

Ešte sa spýtam.
1. Čo môžem okrem nedoplatkov na jednotlivých úradoch očakávať? Pravdepodobne aj penále a pokuty. Či pokuty nie, keď nie som nikde vedený ako dlžník?
2. Prípadne, dá sa potom proti niečomu odvolávať? Také informácie či niekoho skúsenosti by mi tiež pomohli.
Naposledy upravil henry.p : 12.04.11 at 11:55
0 0
bizonik bizonik

bizonik je offline (nepripojený) bizonik

Dobry den ,neviem kde sa mam pytat kedze mi tema nesla vytvorit.
Tak napisem sem chcem sa spytat na ukoncenie prac.pomeru ked dostanem k 30.marcu a chcel by som ist na Urad prace ale uz je trebars 15 april.
Je tan tusim ze do 7 dni ste povinny to nahlasit na Urad prace aj do Zdravotnej poistovne.Co ak som tak nespravil a pridem az 15 aprila?Hrozi mi pokuta,alebo ze sa na mna vykaslu a nedaju mi moznost byt prihlaseny a aj platit za mna zdravotnu poistku,tych 6 mesiacov na co ma clovek tusim narok?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bizonik Pozri príspevok
Dobry den ,neviem kde sa mam pytat kedze mi tema nesla vytvorit.
Tak napisem sem chcem sa spytat na ukoncenie prac.pomeru ked dostanem k 30.marcu a chcel by som ist na Urad prace ale uz je trebars 15 april.
Je tan tusim ze do 7 dni ste povinny to nahlasit na Urad prace aj do Zdravotnej poistovne.Co ak som tak nespravil a pridem az 15 aprila?Hrozi mi pokuta,alebo ze sa na mna vykaslu a nedaju mi moznost byt prihlaseny a aj platit za mna zdravotnu poistku,tych 6 mesiacov na co ma clovek tusim narok?
Prihlásiť sa na UP nie je povinnosť. Ak evidenciu stihneš do 7 dní, zaevidujú ťa ako uchádzača od 1. dňa skončenia prac.pomer.

Ak prídeš neskôr, odo dňa doručenia prihlášky. Chýbajúce dni od skončenia prac.pomeru si musíš doplatiť v zdr. poisťovni ako samoplatitel. Doba evidencie na UP nie je obmedzená, ak splniš podmienky na výplatu dávky v nezamestnanosti, táto sa vypláca po dobu 6 mesiacov.
0 0
bizonik bizonik

bizonik je offline (nepripojený) bizonik

Diky za odpoved,lebo v zdravotnej poistovni mi bolo povedane ze ak nahlasim neskoro ,mozu ma sankciovat.
A ze aj na Urad prace musim ist do 7 dni odo dna vypovede,ale asi mala na mysli ze aby som nemal teda problemy s platenim si sam to co som zmeskal
Mam odrobenych 18 mesiacov cize asi nesplnam na davky v nezamestnanosti,ale nejake tie socialne davky ako boli volakedy,neviem si su aj teraz snad mam narok.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bizonik Pozri príspevok
Diky za odpoved,lebo v zdravotnej poistovni mi bolo povedane ze ak nahlasim neskoro ,mozu ma sankciovat.
A ze aj na Urad prace musim ist do 7 dni odo dna vypovede,ale asi mala na mysli ze aby som nemal teda problemy s platenim si sam to co som zmeskal
Mam odrobenych 18 mesiacov cize asi nesplnam na davky v nezamestnanosti,ale nejake tie socialne davky ako boli volakedy,neviem si su aj teraz snad mam narok.
V ZP ťa môžu sankcionovať za nesplnenie oznamovacej povinnosti - že si sa do 8 dní od skončenia prac.pomeru neprihlásil ako samoplatitel.

Na Úrad práce ísť nemusíš (ak nechceš aby za teba ZP platil štát). 7-dňovú lehotu si zmeškal, spätne sa prihlásiť nemôžeš ...

Nárok na dávku v nezamestnanosti nemáš, potrebuješ 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch.
0 0
bizonik bizonik

bizonik je offline (nepripojený) bizonik

veronikasad Pozri príspevok
V ZP ťa môžu sankcionovať za nesplnenie oznamovacej povinnosti - že si sa do 8 dní od skončenia prac.pomeru neprihlásil ako samoplatitel.

Na Úrad práce ísť nemusíš (ak nechceš aby za teba ZP platil štát). 7-dňovú lehotu si zmeškal, spätne sa prihlásiť nemôžeš ...

Nárok na dávku v nezamestnanosti nemáš, potrebuješ 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch.
Ok,jasne ze chcem aby za mna stat platil zdr.poistenie,urcite tam na Urad prace pojdem.

A k tej sankcii,aku pokutu mozem ocakavat kolko € to je? Tou 7 dnovou lehotou co som premeskal a spatne ze sa nemozem prihlasit si myslela tu zdravotnu poistku vsak?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bizonik Pozri príspevok
Ok,jasne ze chcem aby za mna stat platil zdr.poistenie,urcite tam na Urad prace pojdem.

A k tej sankcii,aku pokutu mozem ocakavat kolko € to je? Tou 7 dnovou lehotou co som premeskal a spatne ze sa nemozem prihlasit si myslela tu zdravotnu poistku vsak?
Myslela som úrad práce. V zdr.poisťovni sa musíš zaevidovať ako samoplatitel od 1.4.2011. Pokutu teraz nedostaneš (či ti nepríde neskôr zaručiť neviem) ...
0 0
bizonik bizonik

bizonik je offline (nepripojený) bizonik

Dakujem este raz za odpovede,napisal som ti sukromnu spravu,uz to tu nechcem zakydavat zbytocne,kedze mi je uz vacsina jasna
0 0
henry.p henry.p

henry.p je offline (nepripojený) henry.p

Dobré ránko! Aby sme sa vrátili k mojej téme, zopakujem posledné otázočky pre tých, ktorí majú nejaké skúsenosti.

1. Čo môžem okrem nedoplatkov na jednotlivých úradoch očakávať? Pravdepodobne aj penále a pokuty. Či pokuty nie, keď nie som nikde vedený ako dlžník?
2. Prípadne, dá sa potom proti niečomu odvolávať? Také informácie či niekoho skúsenosti by mi tiež pomohli.
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

1. Daňový úrad ti pravdepodobne vyrúbi penále a tiež aj pokutu za nepodané daňové priznania. Soc. poisťovňa a ZP počítam, že až pri kontrole. Je potrebné čo najskôr si vysporiadať tieto veci, v prvom rade DÚ.
2. Odvolanie DU, ťažko obstojí, máš nejaký konkrétny dôvod, prečo si si neplnil povinnosti voči DÚ, Soc.poisť. a ZP?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať