Zavrieť

Porady

...okamžité ukončenie TPP výpoveďou, ako nato?

...pracujem pre jednu firmu už viac ako rok - vedúca obchodu...zatiaľ som nemala žiadne problémy, ale teraz sa začali ku mne divne správať /majitelia/...majú tajnosti a neviem o všetkom čo sa deje vo firme...keď sa na niečo spýtam, tak dostanem odpoveď, že to nie je nič so mnou...nemusím sa starať...tak by som chcela odísť...cestujem denne 130km do práce a 130km domov...počula som, že zdravotné dôvody by som mohla použiť ako podklad...čo ešte?poradte mi prosím...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Treba skúsiť ukončiť pracovný pomer dohodou podľa § 60, alebo § 69 :

    (1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

    a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
    b) ...


    (4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

    ...okamžité ukončenie TPP výpoveďou, ako nato?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.