Zavrieť

Porady

výpis z registra trestov pre starých zamestnancov

Dobrý deň som zamestnancom istej firmy, zmluvu mám uzavretú na dobu neurčitú, pracujem v pozícii robotník. Zamestnávateľ sa teraz rozhodol, že bude od nás všetkých zamestnancov - bez ohľadu na typ uzatvorenej zmluvy - pýtať výpis z registra trestov. Zaujíma ma, či má na to právo. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zman Pozri príspevok
    Dobrý deň som zamestnancom istej firmy, zmluvu mám uzavretú na dobu neurčitú, pracujem v pozícii robotník. Zamestnávateľ sa teraz rozhodol, že bude od nás všetkých zamestnancov - bez ohľadu na typ uzatvorenej zmluvy - pýtať výpis z registra trestov. Zaujíma ma, či má na to právo. Ďakujem.
    Samozrejme ...a prečo by aj nie ?
    Iné by bolo ak by Odpis žiadal ...to by poriadne do histórie vbehol , aj zahladené , prípadné " tresty by sa ukázali ...
    Výnimka je jedine u :
    Záujemca o zamestnanie v bezpečnostných službách je povinný predložiť odpis (výnimočne teda nie výpis) registra trestov pri podaní žiadosti o prijatie do zamestnania a zamestnanec bezpečnostných služieb je povinný za účelom posúdenia jeho bezúhonnosti predložiť prevádzkovateľovi každé dva roky odpis (v tomto prípade teda tiež výnimočne nepostačuje výpis) registra trestov. Odpis registra trestov im bude vydaný iba na tento účel a pre iné potreby nebude použiteľný.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zman Pozri príspevok
    Dobrý deň som zamestnancom istej firmy, zmluvu mám uzavretú na dobu neurčitú, pracujem v pozícii robotníka. Zamestnávateľ sa teraz rozhodol, že bude od nás všetkých zamestnancov - bez ohľadu na typ uzatvorenej zmluvy - pýtať výpis z registra trestov. Zaujíma ma, či má na to právo. Ďakujem.
    Neviem, prečo by nemal právo preveriť si bezúhonnosť zamestnancov. Síce mu asi na to povinnosť nevyplýva priamo zo zákona, ale je to jeho právo. Rovnako si môže od teba vypýtať potvrdenie o najvyššom dosiahnutom vzdelaní.

    Nemôže ale na základe toho ukončiť pracovný pomer - jedine, že by bezúhonnosť bola podmienkou priamo zo zákona.

    výpis z registra trestov pre starých zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.