Zavrieť

Porady

Stavba veľa môjho domu,som ako na výstave.

Ahojte poraďáci!Potrebujem poradiť-je to dlhý príbeh.Ešte za socializmu v záhrade vedľa môjho domu sa rozhodol môj otec aj s mojím bratom postaviť dom.Nechali mi zo záhrady 20mx2,5m dobre.Ale čo je horšie pred 4 rokmi aj to náhodou som sa dozvedela,že brat dom predáva.Super!50 percent okien je otočených rovno do môjho dvora,však sme brat a sestra,komu by to vadilo.Teraz asi 2 týždne je tomu sa dom predal.V mojom veku,keď už polovica života je za mnou takto so mnou vybabrali.Nemám žiadne súkromie ani kľud.Ešte,aby toho nebolo málo brat chcel aj môj kúsok záhrady.Nepredala som a od vtedy sa moja rodina so mnou nebaví(5 mesiacov).Ako získať nejaké súkromie?Môžem žiadať okná odstrániť?Napíšte kto máte podobné skúsenosti.Pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak by si aj mala nejaké právo na odstránenie okien, premlčalo sa po troch rokoch od ich existencie, pretože sa premlčujú všetky práva okrem vlastníckych.

    Neviem, ako to myslíš s tým súkromím, lebo my s mojimi susedmi (v meste) si vidíme do okien a žiadne súkromie potom nemáme - a to mám namiesto dvora 4 otvorené balkony.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Súhlasím s Majkou, a aj keby to nebolo premlčané, tak neviem, neviem či by dal súd tie okná odstrániť- ja si myslím,že skor nie ako áno- a navyše, doteraz proti tomuto nikto neprotestoval...

    Ale ľudsky ťa chápem, ale bohužial s tým nič teraz nenarobíš...

    Stavba veľa môjho domu,som ako na výstave.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.