Zavrieť

Porady

VYVOD DIGESTOR

Ahojte
chce sa opytat ohladom vyvedenia digestora:
otazka je ci to musim vyviest nad strechu (kominuk cez manzetu)
alebo
staci nad kliestiny (do "povali" )
prosim poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Lepšie je to vyviesť nad strechu.Cez zimu sa vám tam bude zrážať množstvo pary meniť na srieň,čo môže spôsobovať problémy.O pachu nehovoriac.

    raver83 je offline (nepripojený) raver83

    raver83
    ano
    ale ta strecha (povala) nieje zateplovana je prevetravana a tych par tam zas neviem koko nepojde.
    si zober tie kuchyne kde nemaju vobedz digestor

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Jednoznačne nad strechu.To,že si niekto myslí,že keď to má na povalu a nerobí mu to problémy teraz,že je to v poriadku,tak to nemože nikoho presvedčiť o tom,že je to správne.
    Na jednej strane sa ľudia snažia konštrukcie odvetrávať a na druhej chcú konštrukčné hlúposti?Veď nebuďte smiešni.WC odpad tiež nepúšťate do pivnice na zem...Dymovod tiež púšťate von zo strechy...

    Miloš+ je offline (nepripojený) Miloš+

    Miloš+
    Ja som len napísal o vlastných skúsenostiach. To množstvo pary je tak minimálne že to nemôže ovplyvniť stav krovu ani za tisíc rokov. Keď som na povale tak tam neustále cítiť vánok. Jedna prasknutá škridla spraví viac škody ako trochu pary z digestora. A porovnávať wc s digestorom je "neužitočné".

    lolosrot je offline (nepripojený) lolosrot

    lolosrot
    ...a nad vyvodom von cez stenu ste nerozmyslali? Teda ak je ten digestor umiestneny na obvodovej stene, nie v strede kuchyne.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Miloš+ Pozri príspevok
    Ja som len napísal o vlastných skúsenostiach. To množstvo pary je tak minimálne že to nemôže ovplyvniť stav krovu ani za tisíc rokov. Keď som na povale tak tam neustále cítiť vánok. Jedna prasknutá škridla spraví viac škody ako trochu pary z digestora. A porovnávať wc s digestorom je "neužitočné".
    Ďakujem pekne páni odborníci.
    Potom to na stavbách tak vyzerá.Vďaka takýmto odborným radám tu pribúdajú témy,kde treba niečo opraviť,zistiť príčinu problému atď.
    Načo sme my chodili do školy,robili nadstavby,dodatočné školenia,certifikovali sa,vrážali do toho peniaze,keď Slovensko je plné chytrolínov so skúsenosťami až z vedľajšej dediny?

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    raver83 Pozri príspevok
    to nik neporadi?
    sak o tom to tu je
    Ja som ti poradil.Som stavbár.Robím domy na kľúč,hlavne v zahraničí a ver tomu,že každý ten dom má aj kuchyňu aj digestor.Tak asi možno prípadne trošku čosi budem vedieť,či?

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    220870 Pozri príspevok
    Lepšie je to vyviesť nad strechu.Cez zimu sa vám tam bude zrážať množstvo pary meniť na srieň,čo môže spôsobovať problémy.O pachu nehovoriac.
    V zime namrzne a keď sa oteplí,roztopená voda sa mu dostane do bytu.Ale nech má,ušetril 2 m rúry.A pachy sú ideálne lákadlo pre myši a potkany,ale to som už múdry asi príliš,to som im nenapísal.Nech to nečítajú.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    lolosrot Pozri príspevok
    ...a nad vyvodom von cez stenu ste nerozmyslali? Teda ak je ten digestor umiestneny na obvodovej stene, nie v strede kuchyne.
    My mame vyvedeny cez stenu. Povodne to bolo robene ako docasne riesenie,ale zostalo to tak uz niekolko rokov. Nemame s tym ziadne problemy

    raver83 je offline (nepripojený) raver83

    raver83
    lolosrot Pozri príspevok
    ...a nad vyvodom von cez stenu ste nerozmyslali? Teda ak je ten digestor umiestneny na obvodovej stene, nie v strede kuchyne.
    no a keby som to dal cez stenu ale nie od cela domu ale z boku (bolo by to cca 1m pod strechou ako na obr

    cervene popri stene az hore cez strechu alebo zelene porpi stene a potom v podlahe az von


    co by bolo lepsie?
    5825140_720.jpg  

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    raver83 Pozri príspevok
    no a keby som to dal cez stenu ale nie od cela domu ale z boku (bolo by to cca 1m pod strechou ako na obr

    cervene popri stene az hore cez strechu alebo zelene porpi stene a potom v podlahe az von


    co by bolo lepsie?
    Ja by som išiel najjednoduchšou cestou - a to podľa mňa je rovno von. Dôvodom je, že nemáš spravenú fasádu, takže je možné tam teraz osadiť trubku ako vývod vystupujúci nad fasádu , po dorobení fasédy zrezať prebytočnú trubku a kúpiť mriežku na zakrytie výstupu vo vhodnej farbe, tak aby to ani nebolo poznať. Pozor na to, aby digestor mal filter na mastnoty- aby sa časom neznečistila fasáda. Ak by bol problém s vhodnou farbou, tak zober Al alebo Niro a natri ju s tou farbou, čo budeš robiť fasádu.

    fedo78 je offline (nepripojený) fedo78

    fedo78
    Kľudne to sprav tak, ako to máš na obrázku zelenou farbou. Len myslím, že by bolo dobré trubku v stene zaizolovať (omotaj ju vatou), aby ti tam nekondenzovala voda a netiekla buď po stene alebo do digestora.
    Akurát keď pozerám na tú fotku, tak neviem, ako prejdeš cez veniec a stĺpik. Dal by som to pod veniec.
    Naposledy upravil fedo78 : 31.05.11 at 07:47

    raver83 je offline (nepripojený) raver83

    raver83
    no ja by som to dal v plochom kanale po podlahe v polystirene tak aby som vysiel mimo stlpika potom polystiren (podlahove kurenie a poter)

    Miloš+ je offline (nepripojený) Miloš+

    Miloš+
    V pohode to môžeš vyviesť na povalu. Ja to tak mám a nemám s tým žiadny problém. To malé množstvo pary a pachov sa v pohode rozptýli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.