Zavrieť

Porady

Učtovanie Recyklačný fond

Prosím o radu, ako by ste zaúčtovali poplatok do recyklačného fondu. Sme dovozcovia elektroniky z CZ, nejaku aj vyrabame a kazdeho 20. po ukonceni štvrťroka uhradzam poplatok do rec. fondu. V priebehu roka som to uctovala 548/221, ale teraz na konci roka uhradzam vlastne predchadzajuci 1/4 rok a mali by to byt naklady roku 2005.
Dakujem za odpoved
Eva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    dajana16 Pozri príspevok
    Lenka1979, ďakujem Ti za odpoveď. Mne ide konkrétne o účtovanie tovaru na sklade, ku ktorému sa musí ešte vypočítať,účtovať a odviesť recyklačný fond. A ten súvisí s konkrétnym druhom tovaru. Doterajšia účtovníčka to účtovala ako prevádzkovú režiu. Podľa mňa to nie je správne. Neviem len, či treba navýšiť vstupnú cenu o tento RF, alebo to stačí rozpúštať mesačne cez ostatné náklady obstarania.
    Dajana, ja by som tiež radšej navýšila vstupnú cenu o tento RF, ale počkaj ešte na radu iných poraďákov, možno sa ozve aj niekto skúsenejší.
    Lenka.

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    EPk
    Prosím o radu, ako by ste zaúčtovali poplatok do recyklačného fondu. Sme dovozcovia elektroniky z CZ, nejaku aj vyrabame a kazdeho 20. po ukonceni štvrťroka uhradzam poplatok do rec. fondu. V priebehu roka som to uctovala 548/221, ale teraz na konci roka uhradzam vlastne predchadzajuci 1/4 rok a mali by to byt naklady roku 2005.
    Dakujem za odpoved
    Eva
    uctovala by som v roku 2006 - 383/221 a v roku 2005 - 548/383-internym dokladom. 383=vydavky buduceho obdobia.

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Dakujem,
    nasla som podobnost v teme "faktúry na prelome rokov", a teraz si mi to potvrdila.

    dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

    dajana16
    Chcela by som poprosiť o radu. Recyklačný fond sa účtuje na obstaranie tovaru, ktorého sa priamo týka, alebo na vedľajšie náklady obstarania a potom sa mesačne rozpúšta aj s inými nákladmi? ďakujem.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    dajana16 Pozri príspevok
    Chcela by som poprosiť o radu. Recyklačný fond sa účtuje na obstaranie tovaru, ktorého sa priamo týka, alebo na vedľajšie náklady obstarania a potom sa mesačne rozpúšta aj s inými nákladmi? ďakujem.
    Ahoj, tiež sme platili Recyklačný fond keď sme kupovali auto zo zahraničia, účtovala som to na účet obstarania 042+všetky náklady (poplatky,dialnice, polícia,PHM) až do zaradenia auta do užívania. Možno by sa to dalo aj na nákladový účet, len neviem s čím to v Tvojom prípade súvisí. Ja som si zbytočne nezvyšovala náklady a myslím,že týmto zaúčtovaním som nič nepokazila. Napíš niečo bližšie.
    Lenka

    dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

    dajana16
    Lenka1979, ďakujem Ti za odpoveď. Mne ide konkrétne o účtovanie tovaru na sklade, ku ktorému sa musí ešte vypočítať,účtovať a odviesť recyklačný fond. A ten súvisí s konkrétnym druhom tovaru. Doterajšia účtovníčka to účtovala ako prevádzkovú režiu. Podľa mňa to nie je správne. Neviem len, či treba navýšiť vstupnú cenu o tento RF, alebo to stačí rozpúštať mesačne cez ostatné náklady obstarania.

    dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

    dajana16
    Aj ja si myslim, ze je to spravnejsie, lebo do nakladov sa dostane prave to, co sa ma, kdezto cez OON by to bola ina suma. Len som to potrebovala odsuhlasit. Dakujem

    Učtovanie Recyklačný fond

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.