Zavrieť

Porady

vrátenie peňazí za tovar

Vediem jednoduché účtovníctvo a som platca DPH. V roku 2010 mám nákup chladničky pre ďalší predaj. Chladnička sa v roku 2011 pokazila a vo februári 2011 mi predajca vrátil peniaze a ja jemu chladničku. Ako to zaúčtovať? Treba mu vystaviť niečo? Dobropis.....??? A čo s DPH ak je už teraz 20%?
Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
bejton Pozri príspevok
Vediem jednoduché účtovníctvo a som platca DPH. V roku 2010 mám nákup chladničky pre ďalší predaj. Chladnička sa v roku 2011 pokazila a vo februári 2011 mi predajca vrátil peniaze a ja jemu chladničku. Ako to zaúčtovať? Treba mu vystaviť niečo? Dobropis.....??? A čo s DPH ak je už teraz 20%?
Ďakujem
A predajca nedal žiaden dobropis, alebo doklad k vráteným peniazom?

bejton je offline (nepripojený) bejton

bejton
Nie, vzal chladničku a povedal, že peniaze pošle na účet čo sa aj stalo. Je to kupované cez internetový obchod.

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Lucinka23
Ja osobne by som žiadala vystavenie dobropisu alebo aspoň dokladu v ktorom uznanáva reklamáciu s uvedeným spôsobom vybavenia reklamácie (vrátenie peňazí resp. nový tovar)

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
bejton Pozri príspevok
Nie, vzal chladničku a povedal, že peniaze pošle na účet čo sa aj stalo. Je to kupované cez internetový obchod.
Nie je to správne, musí vystaviť doklad.

bejton je offline (nepripojený) bejton

bejton
Takže už mi poslali faktúru kde mi dobropisujú poškodený tovar no je tam to 19% DPH. Ako ho mám teraz zaúčtovať ak je už 20% DPH? Program mi to neberie - mám Pohodu.

vrátenie peňazí za tovar

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.