Zavrieť

Porady

Neplatí mi pozicane peniaze

Dobrý deň, neviem či píšem do správnej časti fóra, ale dúfam že áno. Moja otázka, pred časom som požičal istú sumu peňazí známemu, spísali sme aj dohodu o splácaní dlhu, lenže on ju nedodržiava. Ako mám postupovať ďalej v tejto veci? Vopred ďakujem za informácie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Andel6610 Pozri príspevok
    Dobrý deň, neviem či píšem do správnej časti fóra, ale dúfam že áno. Moja otázka, pred časom som požičal istú sumu peňazí známemu, spísali sme aj dohodu o splácaní dlhu, lenže on ju nedodržiava. Ako mám postupovať ďalej v tejto veci? Vopred ďakujem za informácie.
    Veľmi jednoducho- vyzvať ho doporučeným listom s doručenkou, aby začal plniť dlh podla zmluvy a keď sa to nezlepší-podať návrh na súd...

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    najskor mu skus poslat poslednu vyzvu, ak nebude reagovat poziadaj sud o vydanie platobneho rozkazu a ked nadobudne pravoplatnost tak ho daj na exekuciu , na toto vsetko ho upozorni uz vo vyzve

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Veľmi jednoducho- vyzvať ho doporučeným listom s doručenkou, aby začal plniť dlh podla zmluvy a keď sa to nezlepší-podať návrh na súd...
    stanko si ma predbehol

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Andel6610 Pozri príspevok
    Dobrý deň, neviem či píšem do správnej časti fóra, ale dúfam že áno. Moja otázka, pred časom som požičal istú sumu peňazí známemu, spísali sme aj dohodu o splácaní dlhu, lenže on ju nedodržiava. Ako mám postupovať ďalej v tejto veci? Vopred ďakujem za informácie.
    Pozri aj túto tému:

    http://www.porada.sk/t55406-navrh-na...ny-rozkaz.html

    Andel6610 je offline (nepripojený) Andel6610

    Andel6610
    Všetkým ďakujem za odpovede a chcem sa ešte opýtať, dnes bol posledný deň splatnosti prvej splátky, ale namiesto peňazí mi zavolala že peniaze pošle až v stredu alebo vo štvrtok. Mám počkať alebo to už mám riešiť tým že napíšem poslednú výzvu? Chcem sa ešte opýtať čo by mala ta výzva obsahovať. Vopred ďakujem.

    Neplatí mi pozicane peniaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.