Zavrieť

Porady

Vývoz alebo intkom.dodanie?

Poraďte prosím, máme vystaviť faktúru na firmu z Ruska(t.j. tretí štát), ale tovar bude fyzicky dodaný do Litvy (t.j. EÚ). Ako postupovať z hľadiska DPH? Je to vývoz alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    záleží kto je objednávateľ či Litva-EÚ alebo Rusko /tretí štát/ - či je to objednané pod IČ DPH alebo nie

    zuzi je offline (nepripojený) zuzi

    také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac zuzi
    Objednávateľ je Rusko a v Litve má medzisklad z ktorého potom tovar berie do Ruska.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    myslím, že bez DPH. Neviem, či by ťa vôbec malo zaujímať kam ten tovar pôjde? No len v prípade, ak vystavuješ napríklad faktúru za dopravu.
    Ale tovar, keďže si ho objednal nečlen EÚ, tak bez DPH, ja to považujem za vývoz.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    anet,myslím, že keď na faktúre bude uvedené, že odberateľom je Rus, tak na hranici ho len tak nepustia a ja by som kamión navigovala na colnicu, aby ho preclili, resp. vystavila by som JCD sama

    Marian je offline (nepripojený) Marian

    Marian
    Super, toto je zaujímavá otázka. Zuzi, všetky dohady
    sú o ničom, pokiaľ nedefinuješ o aký sklad v Litve ide. Ak je tým skladom len búda, tak máš na krku premiestnenie tovaru do iného ČŠ so všetkými dôsledkami. T.j. skúmaš, pod akým a či nejakým IČ DPH je to objednané. Ak je to sklad colný alebo slobodné colné pásmo, tak pôjde o tranzit s budúcim následkom vývozu z EÚ. V tomto prípade musíš tovar odbaviť do režimu vývoz, bude nutné JCD.

    zuzi je offline (nepripojený) zuzi

    také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac zuzi
    Trvala som na tom, aby JCD bolo a už ho mám. Takže to beriem ako vývoz a bodka. Vďaka za rady a konzultácie.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Prosím o radu!!!!

    Sme dopravná spoločnosť. Slovenský objednávateľ (IČ DPH) si objednal prepravu tovaru z Talianska na Slovensko. Tovar sme previezli do colného skladu na Slovensku. Preprava bude končiť v Rusku. Na CMR je krajina príjemcu Rusko. Túto prepravu (z colného skladu do Ruska) už nebudeme vykonávať.

    Ako máme vystaviť faktúru, bez DPH alebo s DPH???

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    PROSÍM!!!!!!

    alex1
    Prosím o radu!!!!

    Sme dopravná spoločnosť. Slovenský objednávateľ (IČ DPH) si objednal prepravu tovaru z Talianska na Slovensko. Tovar sme previezli do colného skladu na Slovensku. Preprava bude končiť v Rusku. Na CMR je krajina príjemcu Rusko. Túto prepravu (z colného skladu do Ruska) už nebudeme vykonávať.

    Ako máme vystaviť faktúru, bez DPH alebo s DPH???

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Tak ešte raz!!!

    Sme dopravná spoločnosť. (plátca DPH)
    Objednávateľ dopravy - Sk (plátca DPH)
    Objednané - vykonaná preprava z IT do SK (colný sklad v SK)

    Príjemca tovaru na CMR je Rusko.

    Bude fa s DPH alebo bez??
    Naposledy upravil alex1 : 07.06.05 at 11:10

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    alex1
    Tak ešte raz!!!

    Sme dopravná spoločnosť. (plátca DPH)
    Objednávateľ dopravy - Sk (plátca DPH)
    Objednané - vykonaná preprava z IT do SK (colný sklad v SK)

    Príjemca tovaru na CMR je Rusko.

    Bude fa s DPH alebo bez??
    Prosím! To sa nikto ešte nestretol s týmto prípadom? Alebo to ešte stále vyzerá strašne?

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    AVO prečo si myslíš, že sa treba registrovať v Taliansku? Veď odberateľ je identifikovaný pre DPH v SK (inom štáte ako je začiatok cesty).§16

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Tak som si to zisťovala u jednej auditorky. Tvrdila, že pre nás je rozhodujúce, kto si objednal prepravu a kde končí. Nás nezaujíma, že sa podielame na vývoze. Doprava sa skončila v SK - colnom sklade.A keďže je to slovenský objednávateľ, máme to dať s DPH. Tak neviem. Dá mi k tomu aj jej prehlásenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.