Zavrieť

Porady

Priznanie kreditového príplatku

Pekný deň,

prosím o radu pri priznávaní kreditového príplatku, konkrétne výška kreditového príplatku. Par. 14 odst. 2 .... patrí kreditový príplatok v sume 6 % z platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej je zaradený a to za každých 30 kreditov získaných ... t. z. že sa to vypočíta zo základnej platovej tarify, bez zvýšenia za odpracované roky, čo je u učiteľa zaradeného v PT 10 zo sumy 539 € - 32,50€, v PT 11 zo sumy 575 € - 34,50 € a v PT 12 zo sumy 632,50 € - 38 €?

Prosím, ak máte s tým skúsenosti, poraďte.Sú príplatky, ktoré sa vypočítavajú z navýšenia o 24 %.
Ďakujem.
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
uctovnik66 Pozri príspevok
Pekný deň,

prosím o radu pri priznávaní kreditového príplatku, konkrétne výška kreditového príplatku. Par. 14 odst. 2 .... patrí kreditový príplatok v sume 6 % z platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej je zaradený a to za každých 30 kreditov získaných ... t. z. že sa to vypočíta zo základnej platovej tarify, bez zvýšenia za odpracované roky, čo je u učiteľa zaradeného v PT 10 zo sumy 539 € - 32,50€, v PT 11 zo sumy 575 € - 34,50 € a v PT 12 zo sumy 632,50 € - 38 €?

Prosím, ak máte s tým skúsenosti, poraďte.Sú príplatky, ktoré sa vypočítavajú z navýšenia o 24 %.
Ďakujem.
Ano je to vypočítané správne. Kreditový príplatok sa počíta vo výške 6 % z platovej tarify z platovej triedy a pracovnej triedy do ktorej je zaradený.

Príplatky za triednictvo a za uvádzanie sa počítajú z platovej tarify navýšenej o 24 %.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
uctovnik66 uctovnik66

uctovnik66 je offline (nepripojený) uctovnik66

Pekný deň,

nakoľko sa do môjho príspevku dostala malá nepresnosť, opravujem údaje:
od 1. 1. 2010 je platová tarifa v PT 10 v eurách 544,50 t. z. kreditový príplatok 6 % je 33 €, v PT 11 je kreditový príplatok 35 € /počítané z 581 €/ a PT 12 je to 38,50 € / z 639 €/.
Ospravedlňujem sa za nepresnosti v prvom príspevku.
0 0
bonacs74 bonacs74

bonacs74 je offline (nepripojený) bonacs74

Pekný deň,

nakoľko už máme aj takých kolegov, ktorí majú vyše 60 kreditov, tak si chcem upresniť sumy kreditových príplatkov.
PT 10: 544,50 € - základ
33,00 € - 6% kreditový príplatok
65,50 € - 12% kreditový príplatok
PT 11: 581,00 € - základ
35,00 € - 6% kreditový príplatok
70,00 € - 12% kreditový príplatok
PT 12: 639,00 € - základ
38,50 € - 6% kreditový príplatok
77,00 € - 12% kreditový príplatok

Naša hospodárka začala uvažovať, že čo ak naše výpočty sú zlé, lebo z textu "patrí kreditový príplatok v sume 6 % z platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej je zaradený, a to za každých 30 kreditov získaných" ona vydedukovala, že by to mohlo byť aj 2-krát po 6% percent. Lenže v tom prípade v PT 10 je rozdiel 0,50 €. (544,50 € * 0,06% * 2 = 33,00 € * 2 = 66,00 €).

Ako je to správne? Raz 12%, alebo na dvakrát 6%???
1 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
bonacs74 Pozri príspevok
Pekný deň,

nakoľko už máme aj takých kolegov, ktorí majú vyše 60 kreditov, tak si chcem upresniť sumy kreditových príplatkov.
PT 10: 544,50 € - základ
33,00 € - 6% kreditový príplatok
65,50 € - 12% kreditový príplatok
PT 11: 581,00 € - základ
35,00 € - 6% kreditový príplatok
70,00 € - 12% kreditový príplatok
PT 12: 639,00 € - základ
38,50 € - 6% kreditový príplatok
77,00 € - 12% kreditový príplatok

Naša hospodárka začala uvažovať, že čo ak naše výpočty sú zlé, lebo z textu "patrí kreditový príplatok v sume 6 % z platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej je zaradený, a to za každých 30 kreditov získaných" ona vydedukovala, že by to mohlo byť aj 2-krát po 6% percent. Lenže v tom prípade v PT 10 je rozdiel 0,50 €. (544,50 € * 0,06% * 2 = 33,00 € * 2 = 66,00 €).

Ako je to správne? Raz 12%, alebo na dvakrát 6%???
Hospodárka dedukovala správne , za každých získaných 30 kreditov 6% počíta dva krát 6% a nie raz 12%.
Ak by sa malo rátať pri 60 kreditoch 12% tak by to tam bolo aj uvedené, tak ako je to uvedené pri príplatku za triednictvo v § 13b zákona. Tam je jasne napísané, že ak vykonáva činnosť triedneho učiteľa v dvoch alebo viacerých triedach je príplatok nie 5% ale 10%.
1 0
zangal77 zangal77

zangal77 je offline (nepripojený) zangal77

Myslím si že ide o vedúceho ped.zamestnanca, a teda príplatok za riadenie - percentuálny podiel sa počíta z navýšenia o 24%...tu je nejaké info...a prosím aj spätnú väzbu, čo si zistil. Vďaka.

http://www.poradca.sk/SubPages/Otvor...idclanok=54592
0 0
Diana42 Diana42

Diana42 je offline (nepripojený) Diana42

Môže riaditeľ školy rozhodnúť, že poskytne kreditový príplatok len za 30 kreditov-6 %, aj keď už mám 60 kreditov a tým pádom nárok na ďalších 6 %? Čo v takomto prípade? Je smutné, že absolvujem vzdelávanie, nadobudnem kredity, a to, čo má byť vyplatené, nie je. Ďakujem za odpoveď.
0 1
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Riaditeľ školy nemôže svojvoľne rozhodnúť, že poskytne kreditový príplatok len za 30 kreditov, keď PZ má nárok na príplatok za 60 kreditov.

V čom môže byť problém? Ako Vám to vysvetlili? Podľa môjho názoru mohlo sa stať to, že kredity ste získali za inú kategóriu ( PZ alebo OZ ) v akej pôsobíte. Pri prihlasovaní na vzdelávanie a získavaní kreditov je potrebné všimnúť si, pre akú kategóriu je vzdelávanie určené.

Ak sa nejedná o uvedený prípad, riaditeľ porušil zákon. V tom prípade požiadajte písomne riaditeľa školy o nápravu a samozrejme aj o doplatenie príplatku. Ak tak neurobí, obráťte sa so svojim problémom na zriaďovateľa.

V prípade, že sa učiteľ zúčastní na akreditovanom programe kontinuálneho vzdelávania , vzniká mu právny nárok na kreditový príplatokv sume 6 % z platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy (30 kreditov) alebo v sume 12 % z platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy (60 kreditov).


Obdobným spôsobom učiteľovi vzniká právny nárok na kreditový príplatok v sume 6 % z platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy (30 kreditov) alebo v sume 12 % z platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy (60 kreditov), ak kredity získal overením profesijných kompetencií, ktoré získal výkonom pedagogickej činnosti alebo sebavzdelávaním v predpísanej forme programu kontinuálneho vzdelávania (§ 35 ods. 6).
Naposledy upravil zdenka131 : 08.11.11 at 16:24
3 0
janka1710 janka1710

janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

dnes som absolvovala vzdelanie a spolu budem mať 59 kreditov.... chcem sa opýtať či nie je v kompetencii riaditeľa školy prideliť 1 kredit napr. za publikačnú činnosť v regionálnych novinách, alebo spravovanie stránky školy, alebo niečo podobne... vie niekto ako získať ten 1 kredit?...
0 0
BABYstar BABYstar

BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

Mňa by zaujímalo, ako je to s učiteľkami MŠ, ktoré boli preradené z9 do 8 PT ,ale plat je im vyrovnávaný. AK nazbierajú kredity ,ako sa im upraví plat? Nás informovala právnička, že príplatok bude odrátaný z platy, ktorý je vyrovnávaný . V zákone sme to nenašli. Poraďte prosím, kde v zákone sa o tom píše.
0 0
brontosaurus brontosaurus

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

BABYstar Pozri príspevok
Mňa by zaujímalo, ako je to s učiteľkami MŠ, ktoré boli preradené z9 do 8 PT ,ale plat je im vyrovnávaný. AK nazbierajú kredity ,ako sa im upraví plat? Nás informovala právnička, že príplatok bude odrátaný z platy, ktorý je vyrovnávaný . V zákone sme to nenašli. Poraďte prosím, kde v zákone sa o tom píše.
Toto sa netýkalo len učiteliek v MŠ, ale aj vychovávateliek v ŠKD, ktoré nemajú vysokoškolské vzdelanie. Vaša právnička má ale pravdu. Vďaka novému zákonu ste padli o triedu nižšie, čiže z 9.PT do 8.PT. Ale vďaka návrhom sa do zákonu dostalo aj to, že aj keď ste padli o triedu nižšie, že nemôžete mať nižší plat ako pred zmenou a plat sa vám musí dorovnávať. Ak by ste teraz napr. absolvovali školenia, naháňali kredity, tak každé navýšenie platu sa vám začne najprv odratávať z toho dorovnania, pokiaľ sa nedostane na nulu, a až potom sa vám zvýši plat. Ak by ste teraz napr. menili prácu, išli pracovať do inej MŠ, tak by ste mali novú pracovnú zmluvu, zaradili by vás do 8 PT a už by ste nemali žiadne dorovnanie k platu. Preto je dobré sa ďalej vzdelávať, nastúpiť na VŠ, zháňať kredity, robiť si atestácie a pod., lebo ak zmeníte pracovisko, klesnete s platom dole.
1 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

Ja len dodám k hore uvedeným info, ak sa vám vyrovnáva plat, netýka sa vás ani valorizácia platov, až po spomínané vyrovnanie platov k nule. Ale zas nemáte odrátaných 5 odpracovaných rokov.
0 0
Jozefsp Jozefsp

Jozefsp je offline (nepripojený) Jozefsp

Spracujem mzdy, na voľnej nohe ...viac
Pozor, je tu ešte jedna téma a v tej sa hovorí o stanovisku MŠ, že priznaním kreditov sa príplatok neznižuje: http://www.porada.sk/t182116-kredito...eho-platu.html
kreditový príplatok - stanovisko z MŠ.jpg  
0 0
brontosaurus brontosaurus

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

Jozefsp Pozri príspevok
Pozor, je tu ešte jedna téma a v tej sa hovorí o stanovisku MŠ, že priznaním kreditov sa príplatok neznižuje: http://www.porada.sk/t182116-kredito...eho-platu.html
Toto som zaregistroval v tejto téme aj ja, o čom som predtým vôbec nevedel. Podľa toho usmernenia z MŠ, je toto asi jediné navýšenie platu, ktoré neovplyvní to či je plat dorovnávaný, alebo nie.
Pravdepodobne s tým malo veľa ľudí (lepšie povedané škôl) problém, tak vydali toto usmernenie. Ale ako pozerám dátum, písali ho len 31.10.2011, čiže je to viac menej nová vec.
Teraz by ma ale zaujímalo, ak niekto z tých, čo majú dorovnávaný plat, získal tých 30 kreditov už napr. pred pár mesiacmi, či mu teraz spätne doplatia ten rozdiel ktorý tu vzniká.
0 0
matesko26 matesko26

matesko26 je offline (nepripojený) matesko26

Dobry den,
mam jeden problem. Dna 3. 12. 2011 mi bolo vydane osvedcenie o ukonceni aktualizacneho vzdelavania, cim som spolu s inymi predchadzajucimi skoleniami dosiahol celkovy pocet 63 kreditov. Riaditelka mi vsak povedala, ze mi nevyplati mzdu o 12% vyssiu, lebo:
1. nema peniaze,
2. nemusi mi uznat kredity, kedze decembrova vyplata sa vyplaca v januari.

Prosim, poradte mi, ci mam narok a ako postupovat dalej. Viem, ze nastala zmena od 1. 1. 2012, ale ci sa to tyka tohoto pripadu, z toho som fakt bezradny.
Dakujem velmi pekne za ochotu.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
matesko26 Pozri príspevok
Dobry den,
mam jeden problem. Dna 3. 12. 2011 mi bolo vydane osvedcenie o ukonceni aktualizacneho vzdelavania, cim som spolu s inymi predchadzajucimi skoleniami dosiahol celkovy pocet 63 kreditov. Riaditelka mi vsak povedala, ze mi nevyplati mzdu o 12% vyssiu, lebo:
1. nema peniaze,
2. nemusi mi uznat kredity, kedze decembrova vyplata sa vyplaca v januari.

Prosim, poradte mi, ci mam narok a ako postupovat dalej. Viem, ze nastala zmena od 1. 1. 2012, ale ci sa to tyka tohoto pripadu, z toho som fakt bezradny.
Dakujem velmi pekne za ochotu.

Výhovorky pani riaditeľky sú úbohé, pretože:
1. Kreditový príplatok je nároková zložka platu - finančné prostriedky na to dostane, len treba cez zriaďovateľa požiadať príslušný krajský školský úrad.
2. Ak si ty v decembri získal kredity tak v zmysle § 27 ods. 9 zákona 553/2003 - Kreditový príplatok podľa § 14 ods. 1 zamestnávateľ prizná zamestnancovi od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom zamestnanec splnil podmienky na jeho priznanie. Takže na prvý kreditový príplatok máš nárok od 1.1.2012.
3. Neznalosť legislatívy je jedným z najdôležitejších a najvážnejších dôvodov na odvolanie riaditeľa z funkcie - to len medzi rečou
2 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Presne tak, ako píše Sabadka. Cez zriaďovateľa žiada riaditeľ o finančné prostriedky na kreditové príplatky. Túto žiadosť spolu s prílohou zasiela zriaďovateľ príslušnému KŠÚ, ktorý to postúpi na ministerstvo a následne budú tieto finančné prostriedky prostredníctvom KŠÚ zaslané zriaďovateľovi. Dá sa o ne požiadať kedykoľvek v rámci dohodovacieho konania, na čo slúži aj nasledovná príloha.
0 0
matesko26 matesko26

matesko26 je offline (nepripojený) matesko26

Dakujem vam velmi pekne za odpoved. U nas plati vyhovorka: "Mame znizeny normativ na ziaka", "Mame maly rozpocet", ... jednoducho nie su peniaze. Priznam sa, ze tema "kredity" ma neskutocne vycerpava. Navyse, kazdy si vyklada legislativu po svojom... Rozhodne vam dakujem za zlepsenie nalady...
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Doteraz kreditové príplatky nemali s normatívom nič spoločné (neboli zahrnuté v rozpočte). Boli a sú dofinancovávané osobitne, na základe žiadosti v rámci dohodovacieho konania. Tu je viac informácii, ktoré sa síce týkajú roku 2011, ale zatiaľ sa v tomto smere nič nezmenilo.
http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=9435
1 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Inak taký stručný popis zmien v zákone od 1.1.2012 je celkom pekne spracovaný aj tu.
http://komoraucitelov.org/clanok-118...mentare-2.html
1 0
matesko26 matesko26

matesko26 je offline (nepripojený) matesko26

Takze druhy kreditovy pripatok mi nemusi priznat?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať