Zavrieť

Porady

Kúpa bytu a prenájom bytu

Zdravím všetkých,
poradí mi niekto, kto je v tom trošku zbehlý?
Chceme s manželom kúpiť byt a následne ho dať do prenájmu. Na čo všetko treba dať pozor, aby sme nenaleteli podvodníkom?/myslím pri kúpe bytu/.
A ako je to pri prenájme? Kam sa treba všade registrovať ako prenajímateľ a aké odvody treba platiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petoo83 je offline (nepripojený) petoo83

    petoo83
    Ja to takto robím už dva roky.Treba sa registrovat na dan.urade kde dostanes DIC a musis to co si zarobila zdanovat na to mas viac sposobou treba si vybrat ten spravny(ale to je na dlhsie)Po mojích skusenostiach si daj pozor koho si tam nastahujes!!!.Ked kupujes tak ja si myslim ze najlepsie cez realitku a urcite si treba byt preverit aj na katastri hlavne kvoli tarcham.Po mojej skusenosti ked budes mat o byt zaujem tak sa opytaj aj susedou ako sa tam byva a hlavne kto tam byva.Ja ked som ten byt kupoval mi bolo povedane ze su tam tichy susedia ale po prevzati bytu ked sme malovali som zistil ze klamali.Rovno nad bytom byva neprisposobyva rodina a preto aj ten byt predali.Takze na to bacha.

    Kúpa bytu a prenájom bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.