Zavrieť

Porady

Vznik daňovej povinnosti - obstar. služby

V § 19 ods. 6 zákona DPH sa hovorí o vzniku daňovej povinnosti pri obstaraní
služby podľa § 9 ods. 4 (Ak zdaniteľná osoba na základe komisionárskej
zmluvy obstará dodanie služby, platí, že táto zdaniteľná osoba službu sama prijala a sama dodala).

Dá sa to teda chápať tak, že podľa tohto ustanovenia postupujeme vždy pri
takzvanej "refakturácii" služieb, alebo len vtedy, keď máme uzatvorenú
komisionársku zmluvu písomne.

Čo potom ak fakturujeme služby, ktoré sme nevykonali, ale len zabezpečili ich vykonanie a poskytovateľ služby fakturuje nám a my následne nášmu
obchodnému partnerovi a nemáme písomnú komisionársku zmluvu, len objednávku tejto služby.

Ďakujem za Vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Takýto istý problém mám aj ja. Na školení som sa pýtala Ing.Minárského, ktorý hovoril, že sa to týka iba komisionárnych zmluv. V minulom zákone bolo uvedené komisionárne zmluvy a iné, teraz je tam iba komisionárne. Ja refakturujem služby s dátumom dodania dňom, kedy mám faktúru od dodávateľa služby v knihe došlých faktúr.Bolo mi to aj tak vysvetlené na školení.Len stále neviem zistiť, aký dátum dodania služby sa uvádza pri zasielateľských faktúrach. Či je to deň ukončenia prepravy, alebo deň, kedy mi dodavateľ prepravy faktúru doručí.

    jarabica je offline (nepripojený) jarabica

    jarabica
    podla § 19 (6) budes mat datum ZP zhodny s datumom vystavenia faktury, ktorou prefakturujes sluzbu...

    Vznik daňovej povinnosti - obstar. služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.