Zavrieť

Porady

segedínsky guláš z čerstvej kapusty

Ahojte, zháňam recept na seged. gulás z hlávkovej kapusty. Receptov je tu dosť, ale iba na SG z kyslej kapusty.
Ak máte niekto, prosím siiii!
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    ja myslím že segedínsky guláš je len z kyslej kapusty , ak chceš tak ho môžeš uvariť aj z červenej, aj z čínskej, ale podľa mňa to už segedínsky nebude nikdy.

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Kapustu nakrájam a nasolím, necham aspon hodinu odpocivat.
    Zacnem ju dusit rovnako ako ked pripravujem kapustu k pecenemu masu, na cibuli a trosku karamelu a drvenej rasci. len k tom,u do zakladu pridam aj velku lzicu cervenej sladkej papriky. Po nejakych 30 minutach to osolim a okorenim ciernym korenim a pridám nakrájané bravcove maso.
    Premiesam podusim a podlejem vodou.
    Ked je vsetko pekne makke tak si pripravim zatrepku zo sladkej smotany a hladkej muky a vsetko to pekne zatrepem.
    Povarim este 5 minut a dokoncim ochutenie trojkombinaciou - sol - cukor - ocot.
    Pravdu povediac mame radsej ten zkyslej kapusty,tento som varil len raz.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Aj ja tak isto ako rdb, ale ja dusím zvlášť kapustu a zvlášť mäso, až keď je jedno aj druhé hotové, dám spolu povariť a dávam aj paradajkový pretlak a tesne pred dovarením pridám aj majorán, s knedľou je to super. Ale podľa mňa to nie je segedín, ale paradajková kapusta

    Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

    Ajk&
    Ja tak isto ako rdb, ale namiesto sladkej smotany dávam kyslú - má to takú "navinulejšiu" chuť.

    Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

    Ajk&
    Tak ale potom tam nepatrí červená paprika! Paradajková kapusta sa inak varí a je to tiež dobrôtka. Len k nej pasuje fašírka a nie mäsinko na šťave.

    segedínsky guláš z čerstvej kapusty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.