Zavrieť

Porady

Mam narok na podporu v nezamestnanosti pri vypovedi dohodou k dnu ukoncenia RD?

Dobry den chcela by som Vas surne poprosit o radu. Som tesne pred skoncenim RD a do predchadzajucej prace (praca na dobu neurcitu ) sa vratit nemozem pretoze do skolky zacne maly chodit az od septembra a ine moznosti zial neprichadzaju do uvahy .... Chcela som dat vypoved dohodou k datumu ukoncenia RD,ale dozvedela som sa ze v takom pripade by som nemusela mat narok na podporu v nezamestnanosti.Prosim poradte mi co by som mala v tomto pripade spravit...
1/ Staci mi odrobit u byvaleho zamestnavatela aspon 1 den navyse aby mi bola podpora priznana?
2/ Rozmyslala som aj nad moznostou zamestnat sa este do ukoncenia RD u mojej znamej s ovela vyssou mzdou,nasledne dat vypoved v predchadzajucej praci dohodou k datumu ukoncenia RD a po cca 1 mesiaci sa prihlasit na urad prace.

Pred materskou dovolenkou som nebola nezamestnana a pracovala som suvisle skoro 5 rokov.
Hladala som odpoved na moju otazku aj v ostatnych prispevkoch, ale nic podobne mojej situacii som nenasla....
Prosim poradte mi vymotat sa z tejto situacie...
Dakujem velmi pekne za skoru odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Mam narok na podporu v nezamestnanosti pri vypovedi dohodou k dnu ukoncenia RD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.