Zavrieť

Porady

Môžem jazdiť autom, keď mi ešte nevydali vodičák, ale skúšky som spravila?

Dobry den, chcem sa Vas opytat, ze ked mam vodicsky preukaz na motorku uz dva roky a pred viac ako dvoma tyzdnami som spravila vodicak na auto , no stale mi neprisiel. Mam ziadost o vydanie vodicskeho preukazu, kde je napisane odkedy mam opravnenie na jazdu na motorke a odkedy na jazdu na aute, pricom mam pri seebe este aj ten stary vodicak. Ked budem tieto veci nosit pri sebe, teda aj ziadost o vydanie vodicskeho preukazu ako aj stary vodicsky preukaz, kym mi pride novy mozem jazdit na aute ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ja som platila len pokutu. Vodičák mi nevzali (ešte nemali čo) a poradili, aby som sa ani nechválila, že som ho urobila (mohla by som on prísť).
    len soms a chcela spytat, pretoze aj ked sa nahodou strati vodicak a caka sa na nahradny, tak kym ho vydaju, smie sa jazdit s potvrdenim.. preto ma to zaujimalo...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    radulienka122 Pozri príspevok
    len soms a chcela spytat, pretoze aj ked sa nahodou strati vodicak a caka sa na nahradny, tak kym ho vydaju, smie sa jazdit s potvrdenim.. preto ma to zaujimalo...
    Lenže tebe ešte nebol vydaný VP na auto! A to je rozdiel. Zatiaľ máš len na motorku, to, že si urobila skúšky, ešte neznamená, že môžeš jazdiť na aute. Na vedenie auta oprávňuje až vodičský preukaz. Treba vyčkať kým ho vydajú...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    pokiaľ viem vedenie MT je podmienené skúškou, teda laicky povedané ukončením kurzu s následnou skúškou a zápisom a to má hotové...
    takže zopakujem, vykonaním skúšky na sk. B ti vzniká oprávnenie viezť príslušné motorové vozidlo danej skupiny.
    Ak ťa chytia, budú to posudzovať tak že ho proste nemáš pri sebe.
    Nebudú to posudzovať tak že šoféruješ vozidlo, na ktoré nemáš oprávnenie, lebo ty už to oprávnenie máš, ale nemáš o ňom pri sebe doklad čo je vodičský preukaz...
    a nebude mi prilepsovat okolnost aj to ze mam pri sebe ziadost, ze proste mam to opravnenie, len cakam kym mi pride? pretoze tam uz mam napisane ze som to pravnenie ziskala toho a toho dna..

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    už som písal vyššie že to už závisí od konkrétneho policajta, prípadne či mu žena ráno dala alebo nie, či bol v noci spln a či sa práve dobre najedol :-))))))))))))))
    PS: na tvojom mieste by som radšej počkal, ak by som už ale musel niekde pomerne nutne ísť, určite by som si zobral aj tú žiadosť a snažil sa s policajtom jednať ako človek a dúfať že taká bude aj jeho odozva na celú situáciu...

    poopi je offline (nepripojený) poopi

    poopi
    Zdravím, momentálne čakám na svoj prvý vodičák. Chcem sa spýtať, či niekto nevie, či žiadosť o jeho vyhotovenie slúži aj ako jeho "náhrada" v prípade policajnej kontroly. Alebo musím vydržať? Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    poopi Pozri príspevok
    Zdravím, momentálne čakám na svoj prvý vodičák. Chcem sa spýtať, či niekto nevie, či žiadosť o jeho vyhotovenie slúži aj ako jeho "náhrada" v prípade policajnej kontroly. Alebo musím vydržať? Ďakujem
    To druhé.

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Musíš pekne počkať, až kým nebudeš mať v ruke svoj vodičák... nedá sa svietiť

    poopi je offline (nepripojený) poopi

    poopi
    Viacero známych tvrdí, že áno, ale na nete som to nikde nenašla, ani v pokutách, neviem, koľko sa za to dáva. Ďakujem vám za odpovede

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    poopi Pozri príspevok
    Viacero známych tvrdí, že áno, ale na nete som to nikde nenašla, ani v pokutách, neviem, koľko sa za to dáva. Ďakujem vám za odpovede
    Takže pokúšaš osud, pokúšaš?. Neboj, nič Ti neutečie. V živote sa najazdíš ešte dosť.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Mária27 Pozri príspevok
    Ja som platila len pokutu. Vodičák mi nevzali (ešte nemali čo) a poradili, aby som sa ani nechválila, že som ho urobila (mohla by som on prísť).
    Ty sa nezdáš.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    poopi Pozri príspevok
    Zdravím, momentálne čakám na svoj prvý vodičák. Chcem sa spýtať, či niekto nevie, či žiadosť o jeho vyhotovenie slúži aj ako jeho "náhrada" v prípade policajnej kontroly. Alebo musím vydržať? Ďakujem
    Takáto téma už tu nedávno bola, tak som ich spojil. Prečítaj si od začiatku príspevky.
    Môžeš, dnes som si bola podať na dopravnej polícii záväznú žiadosť o vyhotovenie VP (včera som spravila skúšky na skupinu B) a teta na dokladovom oddelení mi povedala, že už môžem jazdiť s tou žiadosťou.Ale ževraj len na území SR.Takže mám to potvrdené.A dúfam teda, že jej môžem veriť
    buchač Požiadam Ťa .

    Skôr , ako si sadneš za volant , tak zverejni tú svoju trasu a aj časový harmonogram ....

    To preto , aby sme sa vedeli na to pripraviť ...
    lujza.j Tema z roku 2011.....

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Pokial nas dobre informovali, vodicak este neplnoletym vydaju normalny, ale jazdit do dovrsenia plnoletosti moze len za pritomnosti cloveka, ktory vlastni VP aspon 10 rokov. Takto vravia u nas na PZ.

    Kajus11 je offline (nepripojený) Kajus11

    Kajus11
    Dobrý deň úspešne som absolvovala skusku na vodicsky preukaz bola som si podať žiadosť o jeho vyhotovenie mám záväznú žiadosť doma môžem natu žiadosť jazdiť?jeden pán mi hovoril že áno a dočítala som sa tu na nete že nie viete mi poradiť?ďakujem
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Par dni, kym ti ho vystavia, bez jazdenia nevydrzis?
    faro1 To ste v autoškole nepreberali? S pánom bohom pred takými nedoučenými.
    Chobot A načo zadávaš tú istú otázku 2x? Témy som spojil.
    Tweety Prečo si moju odpoveď dal ako otázku? Asi sa niekde stala chyba.
    Chobot Tvoj príspevok sa nepresunul s ostatnými príspevkami. Už som to opravil.
      zbaliť
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.