Zavrieť

Porady

Gitara!

Takže od septembra chcem začať s gitarou. 23. mája sa robia talentové skúšky. Má niekto skúsenosti s tymíto skúškami,? Budú mi na tie skúšky potrebné, noty ako sa vytleskavajú na koľko dôb? a tie blbosti,.. do re mi fa so la si do? že napr c1 je do... d je re ?? prosím odpíšte je to súrne,a strašne sa bojím že ich nespravím.. a poradte mi nejaku jednoduchu pesničku ľudovú ak by som musela spievat.. mam jednu vybratu čie sú to kone, ale môžte pridať vaše tipy.. dakujem :*
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    avoktizapka Pozri príspevok
    Takže od septembra chcem začať s gitarou. 23. mája sa robia talentové skúšky. Má niekto skúsenosti s tymíto skúškami,? Budú mi na tie skúšky potrebné, noty ako sa vytleskavajú na koľko dôb? a tie blbosti,.. do re mi fa so la si do? že napr c1 je do... d je re ?? prosím odpíšte je to súrne,a strašne sa bojím že ich nespravím.. a poradte mi nejaku jednoduchu pesničku ľudovú ak by som musela spievat.. mam jednu vybratu čie sú to kone, ale môžte pridať vaše tipy.. dakujem :*
    Ahoj, ja ked som isla na hudobnu skolu, tak talentovky pozostavali prevazne z rytmiky. Spievat som nemusela, kedze som hrala na gitaru, dali mi ceruzky do ruky a noty predo mna a musela som vytukat rytmus.... sestnastinky, osmicky, predrazy, "noty s bodkou"... a podobne. a predtlieskali mi rytmus, a musela som zopakovat...

    z hry na gitaru som myslim ani nemala skusky.

    tak ale to bolo do zadu.... nech nezeriem.... 14 rokov??
    noty? noty!? Noty?! To si už mala vedieť noty, že ako ktorá.. to dúfam že tam ani nebude lebo to, pohnojím.. noty vôbec neovládam

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    avoktizapka Pozri príspevok
    noty? noty!? Noty?! To si už mala vedieť noty, že ako ktorá.. to dúfam že tam ani nebude lebo to, pohnojím.. noty vôbec neovládam
    Mna sa pytali ci ovladam noty, ovladala som. Neviem co by povedali keby som neovladala. Ja som vtedy vedela uz hrat, ked som isla do skoly...

    Kolko mas rokov? Ides na zakladnu umelecku skolu? Do prveho rocnika? Alebo na aku skolu?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    avoktizapka Pozri príspevok
    Mám 12 rokov. Chcem ísť na ZUŠ-ku, na prípravku a potom ide prvý ročník druhy atd
    To budes chodit popri zakladnej skole, hej? Ja som tiez tak chodila. Mala som asi tak 14 rokov. Myslim ze na talentovkach islo o to, kto co ovlada, a nie ze neprijmu. Ked som sla ja, brali vsetkych. Podla talentoviek nas len triedili do skupin podla vedomosti. Mna dali rovno do druheho rocnika, kedze som toho ovladala viac, bola som samouk. Mala som 14 a moji spoluziaci mali tak 5-6 rokov

    Na hodinach gitary som potom uz bola sama, ale mali sme potom teoriu kde sme boli vsetci.

    Nemusis sa bat, to zvladnes. Oni boli radi ze ludia chodia vobec na ZUŠ-ku.

    Talentovky boil naozaj len o tom, aby vedeli koho do akeho rocnika, k akemu ucitelovi zaradit a podobne.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    avoktizapka Pozri príspevok
    Aha tak veľmi pekné dakujem, ubezpečila si ma dakujem
    Nie je za co. A daj vediet ako si pochodil pochodila

    Drzim Ti palce.
    Naposledy upravil zk24 : 28.04.11 at 18:54

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    Neboj sa, nemusis vediet noty. Tie sa mas naucit az tam na hodinach teorie. Zrejme ti daju zopakovat nejaky rytmus a mozno ti daju daco zaspievat. Ale ani tam sa nehladi na techniku, chcu len vediet, ci pocujes. Ak to aj bude miestami trochu falosne, tak by to nemalo vadit, lebo falosny spev sposobuje hlavne zla technika spev (zly sluch, to by musel byt uz brutalne falosny), a z tej ty predsa skusky robit nebudes. A mozno ani nebudes robit talentovky.

    zk24 Pozri príspevok
    Mala som 14 a moji spoluziaci mali tak 5-6 rokov
    Doverne poznam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.