Zavrieť

Porady

Som závislý(á)? Čo mám robiť?

Chcem touto témou nadviazať na už uzavretú tému " Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?". Mám na to viacero dôvodov: V prvom rade rád pomáham ľuďom. Som abstinujúci alkoholik, abstinujem cca 10,5 roka a od začiatku mojej abstinencie sa intenzívne venujem problematike závislostí ( alkoholizmus, gemlerstvo a čiastočne aj iné drogy); často sa zúčastňujem na skupinových terapiách závislých priamo v liečebniach;ale pomáham aj začínajúcim "abstinentom" po liečení a tiež ich rodinným príslušníkom
Usporiadat
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

bettylou Pozri príspevok
Závislosti sú rôzne, pamätáš? Raz sme si aj mailovali, poslal si mi tvoju pesničku. Je dáka smutná. Ale ja chcem žiť, baviť sa. Žiť, hoci aj na kolenách. (mimochodom tiež dobrá kniha- čistá haluz). A ešče furt pijem to svoje červené s minerálkou. Síce už zas týždeň ani kapku, bo nemám toľko času. Musím sa starať aj o iné veci. Som realista a ne dajaký optimista alebo pesimista ako ty. Inak pozdravujem,
Nepamätám sa už, ktorú pieseň som Ti poslal (mám ich 19), no všetky moje piesne vznikli na základe skutočných udalostí a príbehov. Áno, tie príbehy boli väčšinou veľmi smutné a preto aj väčšina mojich piesní je smutná, ale pravdivá. Nezabudni - žiť a baviť sa sú dve úplne odlišné veci, aj keď do života zábava patrí. Nemysli si, že ja som nejaký smutný človek, ktorý okolo seba šíri smútok a pesimizmus. Ľudia, ktorí ma dobre poznajú vedia, že mám veľmi rád ľudí, zábavu, smiech, vtipy a že ja sám som zábavný človek a napr. rozprávač veselých príbehov, alebo vtipov. A nepotrebujem k tomu žiadny chlast.
Teraz k tej knihe- Poznal som viac ľudí, ktorí by, po páde na úplné dno, radi žili " hoci aj na kolenách", hoci pred tým mali podobné názory na život ako Ty... Bohužiaľ neprežili. Keď si pozorne prečítaš moje príspevky, snáď pochopíš, že si nič nevymýšľam, nikoho sa nesnažím strašiť, ale že píšem skutočnú pravdu - realitu. Čiže som realista. To ale nevylučuje, že na niektoré veci sa pozerám optimisticky a na niektoré pesimisticky. To je skutočný reálny život.
0 0
dana3 dana3

dana3 je offline (nepripojený) dana3

Vie mi prosím niekto poradiť či fungujú skupinové terapie pre látkové závislosti v oblasti KE, PO?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dana3 Pozri príspevok
Vie mi prosím niekto poradiť či fungujú skupinové terapie pre látkové závislosti v oblasti KE, PO?
Látky ...čiže drogy a podobne ???

Opýtaj sa ...

Skratka: CPLDZ
Adresa: Skladná 2
041 90, Košice
Slovakia
Kontaktná osoba: Boris Bodnár, MUDr.
Telefón: 055 / 622 2848
Fax: 055 / 625 2361
2 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

dana3 Pozri príspevok
Vie mi prosím niekto poradiť či fungujú skupinové terapie pre látkové závislosti v oblasti KE, PO?
Pozri http://www.infodrogy.sk/index.cfm?mo...Search&zone=KE - tu nájdeš všetko
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať