Zavrieť

Porady

IBAN - použitie na Slovensku?

Ahojte,
chcela by som sa opýtať na konkrétny prípad úhrady zahraničnej faktúry. Prišla mi fa z ČR, kde mám vyčíslenú sumu v SK. OK. Ale oni mi na faktúru napísali IBAN s prefixom SK, čiže ide o slovenský účet založený v slovenskej komerčnej banke (len účet patrí českej firme).
Môžem použiť IBAN na úhradu (na Slovensku), ktorú budem robiť zo slovenskej banky do slovenskej banky?
Alebo im mám zavolať, že naj mi dajú slovenské číslo účtu?
ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    selena je offline (nepripojený) selena

    selena
    Ja by som asi zavolala najskor banke, ci mi peniaze takymto sposobom prevedu. A ked nie, tak zistit to slovenske cislo uctu.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Alebo je moznost z IBANu si zistit normalne cislo uctu a nemusis volat do CR ani do banky.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    ak budeš posielať z SKúčtu na SKúčet tak to uved v normálnom formáte a nie vo formáte IBAN, vyčítaš si to veľmi ľahko druhé štvorčíslie je kód banky a číslo účtu tvoria posledné číslice IBANu, kód banky a číslo účtu je oddelené nulami

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ... dôveruj, ale preveruj! Volala som do ČR, takže číslo mám, ale ak by som ho chcela zistiť podľa toho IBAN, tak by mi platba asi neprešla. Lebo čechúni mi diktovali aj pomlčku medzi tými poslednými číslami IBANu. A na to by som asi sama neprišla, však???
    Ďakujem, pekný víkend.

    IBAN - použitie na Slovensku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.