Zavrieť

Porady

Nesprávna diakritika po zmene WinXP na Win7

zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

chcela by som sa poradiť. Prešla som z WinXP na Win7.

Nanovo som si nainštalovala účtovne a podobné softwary - Oberon, faktury plus, formstudio.... Od tejto migracie mi všetky tlačové zostavy nevedia správne rozpoznávať slovenský jazyk. Všekty regional settingy mam nastavene na Slovak, mam nainstalovany slovensky jazyk, klasicky viem vo Worde pisat slovensky, aj s diakritikou. Diakritika sa pokazila na poliach, ktore ja neviem editovat - názvy polí (vid obrázok) - priklad z Oberonu. Faktury plus mi stale ponukaju datumy iba v anglickom formate 30/04/2011. Pritom v regional settings mam nastaveny slovensky format dd.mm.yyyy.

Co treba kde nastavit, aby bolo vsetko tak ako predtym?

Dakujem krásne
Usporiadat
3biq 3biq

3biq je offline (nepripojený) 3biq

klasický večne pracujúci a naháňajúci sa podnikateľ :) ...viac
V prvom rade opat - mas skutocne pravo urobit zmenu regionalnych nastaveni vo Windows? Nie su uzivatelske prava na firemnom pocitaci upravene tak, ze zmena sa neuklada, je zakazana (nemusi implicitne znamenat, ze ti nedovoli aj otvorit okno s nastaveniami) - alebo - cely profil sa nacitava zo servra?
Skus urobit jedno - skus si zmenit nastavenia na nejaky iny jazyk, rustinu napr. ci postrehnes nejaku zmenu - aspon budes vediet ci ti nastavenia funguju alebo nie. Pod Regional and Language settings by som este spravil to, ze v poslednej zalozke Správa (Administration asi) je moznost Skopirovat nastavenia (Copy settings asi) aj do systemovych a novych uzivatelskych kont - urcite to vyskusaj. Ak totiz systemove konto ma anglicinu a anglicke kodovanie a ty si menis len nastavenie pre uroven uzivatela, moze byt tam pes zakopany.
Rovnako by som vyskusal este dalsiu vec - nemusis hned preinstalovavat fonty, len si oskusaj dany font, ktory pouziva tvoj program, v notepade ake bude mat vychodzie kodovanie (predpokladam ze to bude Western) a ci sa pri danom fonte vobec da prepnut na Central-Europe. Je to v zalozke Format/Font - Scripting atd.
Ak sa neda prepnut skriptovanie fontu, je celkom mozne ze font je urceny len pre zapadne kodovanie a nase znaky jednoducho nepodporuje. V tom pripade je ho treba nahradit.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Idem skusat
0 0
zaq.sk zaq.sk

zaq.sk je offline (nepripojený) zaq.sk

skuste nainstalovat {nastavit} slovensky adobe reader - tieto reporty moze spracovavat aj tento program.
0 0
3biq 3biq

3biq je offline (nepripojený) 3biq

klasický večne pracujúci a naháňajúci sa podnikateľ :) ...viac
zaq.sk Pozri príspevok
skuste nainstalovat {nastavit} slovensky adobe reader - tieto reporty moze spracovavat aj tento program.
lenze jej reporty nerobia chybu len v adobe readeri, okrem toho jazykova verzia adobe reader nema vplyv na znaky - aj v pripade, ze by pismo nebolo v krivkach ale ako fonty, tak fonty taha zo systemu
0 0
zaq.sk zaq.sk

zaq.sk je offline (nepripojený) zaq.sk

3biq Pozri príspevok
lenze jej reporty nerobia chybu len v adobe readeri, okrem toho jazykova verzia adobe reader nema vplyv na znaky - aj v pripade, ze by pismo nebolo v krivkach ale ako fonty, tak fonty taha zo systemu
mate pravdu, ale stretol som sa s takym uctovnym program, ktory mal vsetky sablony ulozene ako sablony pre adobe reader, cez adobe reader sa tam iba vlozil xml subor a vyplnil tu sablonu - spracovaval to program adobe reader. Povodna verzia (anglicka) hlada systemove fonty bez diakritiky, nova SK verzia uz nasla spravne fonty. Mozno to bola iba nova verzia programu, neviem, ale za pokus nic nedame.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať