Zavrieť

Porady

Nefunkčná vodovodná batéria

V kuchyni mám pokazenú pákovú vodovodnú batériu-vrchná časť mi zostala v ruke. Štvorcový otvor v nej je z jednej strany poškodený. Kartuša je umelohmotná(aj napriek značke). V poslednom čase tiekol slabší prúd vody. Chcem poprosiť o radu, či je možné vymeniť iba časť batérie, (príp. kde to dostať kúpiť) ,alebo je nutná celá výmena batérie.
Za všetky odpovede veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Je mozne vymenit aj tie poskodene casti, ale je potrebne zvazit cenu nahradnych dielov a prace, v porovnani s cenou novej baterie.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Viciana Pozri príspevok
    V kuchyni mám pokazenú pákovú vodovodnú batériu-vrchná časť mi zostala v ruke. Štvorcový otvor v nej je z jednej strany poškodený. Kartuša je umelohmotná(aj napriek značke). V poslednom čase tiekol slabší prúd vody. Chcem poprosiť o radu, či je možné vymeniť iba časť batérie, (príp. kde to dostať kúpiť) ,alebo je nutná celá výmena batérie.
    Za všetky odpovede veľmi pekne ďakujem.
    Aj značkové majú plastové kartuše - dôležité sú keramické platničky vo vnútri kartuši. Na väčšinu batérií je dostať náhradné kartuše. Ak je problém len v kartuši, tak stačí kúpiť tú a máš opäť funkčnú batériu. Ak je poškodená iná, kovová časť, tak také náhradné diely sú už ťažšie dostať (napr. páka). Ale je možné, že sa ti len uvoľnila skrutka, ktorá drží páku na kartuši a že nebude poškodená (to by si musela mať silu Supermana, aby si poškodila kovovú páku).

    Takto na diaľku je ťažké poradiť, keď nevidím, ako je poškodená (a či vôbec) samotná batéria. Ak chceš mať istotu, kúp si novú batériu, sú už za nejakých 30-50 EUR.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Tiež si myslím, že ju treba vymeniť za novú, môže sa stať, že po čase ti odíde zase niečo iné a to sa ti už vôbec neoplatí.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Ak mas dobru znacku v SR ta zoderu z koze. Pri monzazi chcel instalater cenu za montaz uctovat podla ceny baterie a ked sa po 8 rokoch pokazila, ich znackovy predajca chcel 70% ceny z novej, za karuš a privodne hadice.
    Pozri sem:
    http://www1.de.shopping.com/friedric...teile/produkte
    http://www1.de.shopping.com/ersatzte...grohe/produkte
    alebo urcite si najde aj ine stranky v SRN.
    Menit kazde dva roky lacnu neznackovu bateriu je tiez ekonomicky dobre riesenie.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Štvorcový otvor... to nebude Armatúrka Myjava, tá robila aj páky mosadzné. Ono je to zo zinku (chrómovaného samozrejme). Stačí puklina v chróme, dostane sa tam vlhkosť a zinok začne oxidovať a rozpadať sa na biely prášok. Ak chceš páku lacno, zober tú odlomenú a choď sa s ňou opýtať do zberných surovín, niekedy majú medzi mosadzou aj slušný výber pákových batérií. Ak si z Bratislavy, mohol by som ti takú zohnať zadarmo...

    Nefunkčná vodovodná batéria

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.