Zavrieť

Porady

ako sa mám obhajit na uradoch ked nemam ziadny papier o tom ze nie som uz konatel fir

Dobrý deň... Potrebovala by som súrne pomôcť... Podpísala som všetky papiere u notára že nie som už konateľkou firmy,lenže všetky papiere zobral novy konateľ pretože tvrdil že ich poda na súde... bolo to 4 januara tohto roku a stale nepodal na súd papiere stale som konatelkou ja... teraz sú na firme kontroly kde z toho všetkeho mam len ja problemy pretoze neviem sa preukazat ze nie som konatelkou... mam narok na to ked on nepodal na sud papiere zrusit prevadzku pretoze dalej to tak na mmoje meno urcite nechcem aby islo... stale sa kona vsetko v mojom mene... nebudem mat nejake problémy ked zrusim celu firmu a on sa vie preukazat ze on je konatel na papieri? ale pokial viem tak on ma povinnost do 30 dni podat papiere na súd, ale on do dnesneho dna nepodal... a u notara sa len podpisalo a on nema zaznam o tom ze co sa podpisalo, len ze sme tam boli podpisat nieco... vie mi niekto pomoct???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Preboha! To sa podpisovalo len v jednom exemplári? Ešte je možnosť to preukázať cez notára - ten predsa musí mať o takomto právnom akte nejaký záznam.
    ale moze ma napadnut ze ja ked zrusim prevadzku tak on preukaze ze je konatel na tom jeho papieri poskodi mi vsak? to mam ako podvod? ale jednak on mal do 30 dni podat na sud a nepodal!!! neviem co mam robit aby som sebe neuskodila

    Martasch je offline (nepripojený) Martasch

    Martasch
    A čo na to všetko spoločník /resp. spoločníci/, asi by to chcelo viac informácií o spoločnosti. Na základe čoho sa zmenil konateľ? Od januára sa v spoločnosti nič nedialo a nič konateľ nemusel podpisovať?
    no asi nemusel nic podpisovat neviem... ale na mna prisla kontrola aj inspekcia aj socialka... ale ja som im povedala ze ja nie som konatel ale oni stale svoje... spolocnici ked som bola konatel tak som bola ja priatel a jeho brat-novy konatel... a co ma novy papier tak je tam iba jeho druha firma a jeho mama... mali sme bar respektive on uz len ma tak sa obavam ze vie na firmu vybrat objednavky alkohol atd. a ja potom budem mat este vacsie problemy... moze nie?preto chcem zrusit cim skor prevadzku...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sandrika23 Pozri príspevok
    konatel sa menil na zaklade redaja podielu

    Vidím, že si tu stačíš sama. Plno príspevkov a nikto tomu nerozumie.
    Pozri sa na www.orsr.sk a zistíš si kto je konateľom a aj spoločníkom.
    A podľa toho postupuj a daj si to do poriadku.
    Marjankaj.... ja som stale konatelom a uz som nemala byt keby novy konatel podal papiere na sude...

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    sandrika23 Pozri príspevok
    Marjankaj.... ja som stale konatelom a uz som nemala byt keby novy konatel podal papiere na sude...
    chod za pravnikom a on isto najde nejake rozumne riesenie.....zasadna chyba je, ze z toho je len jeden exemplar.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sandrika23 Pozri príspevok
    Marjankaj.... ja som stale konatelom a uz som nemala byt keby novy konatel podal papiere na sude...
    No keď si, tak konaj. Ty zastupuješ eseročku. Nikto iný.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hlúpy takto kúpi! Chybou sandrikky23 bolo, že takúto dôležitú vec potvrdila na papieri, ale len v jednom exemplári. Tu musia byť minimálne dva exempláre, ale najlepšie je tri - štyri exempláre (1. starý konateľ, 2. nový konateľ, 3. súd - OR, 4. sociálka)
    Žiaľ, teraz záleží na "novom" konateľovi, či dá zmenu potvrdiť - ak nie, následky idú na triko sandriky!

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    bolo treba žiadať papiere aj pre seba. Mohla si to podať ty. Dôvera nebola namieste, mne to vychádza, že si niečo ako biely kôň...........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.