Zavrieť

Porady

Aký komín Schidel alebo Leier ?? Na čo si mam dať pozor pri stavbe komína v drevenici

vie mi niekto poradiť aký typ komína je lepší? a Na čo si mam dať pozor pri stavbe komína v drevenici.
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Schiedel.Treba dávať pozor na murára čo to bude stavať aby to postavil tak ako je to v projektoch a nijak inak.
    Vcera mi prisiel Schiedel, komplet vsetko zabalene vratane murovacej malty, tmelu, navodu, dvierok....

    Cez vikend ho ideme postavit do 1/3, myslim ze ked si dame pozor aby to bolo vsetko pekne v rovine tak tam nevidim nejaku extra zlozitu robotu. Je to pekne vsetko navrhnute ako lego stavebnica a cena Solidu 8,5m dvojkomina sa hybe po dojednani zliav okolo 200 eur viac ako tie ostatne znacky tak z mojho pohladu neni ocom diskutovat.

    fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

    fefe30
    Pripájam aj moje ponuky na 6,5m a jednorurovy.

    Schiedel UNI - cez 1000 €
    Schiedel Solid - 760 €
    Quatro - pod 500 €

    A stále sa neviem rozhodnúť .....
    Chcem čo najlepší, ale zase aj najlacnejší.....

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    fefe30 Pozri príspevok
    Pripájam aj moje ponuky na 6,5m a jednorurovy.

    Schiedel UNI - cez 1000 €
    Schiedel Solid - 760 €
    Quatro - pod 500 €

    A stále sa neviem rozhodnúť .....
    Chcem čo najlepší, ale zase aj najlacnejší.....
    Na takýchto veciach ako je komín sa nešetrí... Takisto ako na základoch, nosných konštrukciách a teda materiále, ktorý by mal byť čo najkvalitnejší...

    Šetriť môžete na kobercoch, kuch. linke, chladničke, šporáku, televízore atď. To nebude ohrozovať Váš život...

    Toľko môj názor.

    Apropo, samozrejme schiedel.

    Majky11
    matusstefan Pozri príspevok
    My sme kupovali Prespor. 8m dvojprieduch 200/160 cena za komplet 1200 Eur.
    Pre porovnanie uvediem tiez aktualnu cenu z minuleho tyzdna, Schiedel Solid 8,5m dvojprieduch 200/140 cena komplet aj s danou 1285 EUR.

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    jedine schiedel, leier sa velakrat praskne, a potom vyrobca sa odvolava na neodbornu montaz.

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    zdravim , objednal som schiedel dvojkomin 20+20 ale dodali mi 20+18 a ked už potrebujem stavať , naemam moc čas na reklamacie a pod. Budeme mať kotol na drevo k ohrevu 170 štvorakov plus ohrev vody a druhy je na nejaku kachlovu malu piecku do obyvaku , bude to stačiť či radšej vymeniť komin.
    dakujem

    jv78 je offline (nepripojený) jv78

    jv78
    bude to v pohode staciť ten 18 dajte na tu kachlovu piecku. mali by ste tam mat 90st. vyustenie na kachlovu pec.

    jv78 je offline (nepripojený) jv78

    jv78
    hm to nechcem strielať, netrapte sa informujte sa u peciara kominara, som v tej istej situacii takze viem kolko otazok zostáva ale ako mi povedali netreba zo vsetkeho robit vedu.Inac som tiez chcel Schiedel ale kupil som iny co uz, Aj tak si myslim ze Schiedel je top ale plati sa aj za značku.

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    je to tak ale komin nie je vec ktora sa da len tak vymeniť, radšej som priplatil dve stovky
    dakujem

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na Slovensku sa to robí naopak.Ešte len ide vymeriavať pozemok či sa tam zmestí dom a už lustruje weby a pýta sa ako ušetriť na základoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.