Zavrieť

Porady

Daň z prijmu vs. živnostnik

Prosím Vás milé učtovničky o prekontrolovanie vypočtu dane za rok 2005.
Moje prijmi za rok 2005 su čisto len z remeselnej živnosti =kovoobrabanie= pod ktoru spadaju 60% paušalne vydavky.
Príjem= 370000 - 60%pausalne vydavky 222000 - nezdanitelna časť 87936 -nezdanitelna časť 87936 na manželku,ktorá cely rok poberala rodičovsky prispevok -odvody do SP,ZP 36780 == vysledok -64652
Cele mi to vyšlo do minusu "straty". Neviem či to je takto dobre vypočitane? Mam nárok aj na daňovy bonus na dve deti ,ked som v minuse ? Ďakujem velmi pekne a prajem prijemny deň.. Martin
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    Nie je to dobre spocitane.
    Zaklad dane je 370.000-220.000-36780=113220,
    takze kladny vysledok.
    Akurat vyjde nulova dan a odvody zodpovedajuce minimalnej mzde. Na danovy bonus je narok, mal by ho vyplatit danovy urad.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Súhlasím, len malý detail - 60 % výdavkov si Mathiasik vypočítal dobre na 222.000, potom je ČZD 111.220.- Sk. Odvody sú dúfam vypočítané správne, vychádza mi to o 1870.- Sk viac ako je minimum. Pri nezdaniteľnej časti na manželku treba dať pozor či nejde aj o materské - prvý polrok na MD - ten sa započítava do vlastného príjmu manželky, aj keď to nie je zdaniteľný príjem.

    Daň z prijmu vs. živnostnik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.