Zavrieť

Porady

Hoax a hromadné preposielanie mailov

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Dlhší čas sledujem, ako mi v mailovej schránke stúpol počet správ, ktoré sú typickým hoaxom.
Tiež dostávam e-maily, kde záhlavie správ je plné e-mailových adries ľudí o ktorých nič neviem, nepoznám ich a rovnako si neželajú ako ja, aby sa ich e-mailová adresa dostala k cudzím osobám.

V tomto prípade ide o zoznam poraďákov, ktorí si medzi sebou preposielajú poštu. Preto Vás chcem upozorniť, " Neposielajte svojim priateľom poplašné správy spolu s menným zoznamom blízkych priateľov."

Ak sa rozhodnete preposielať e-maily, ktoré Vás "chytili za srdce" napr. o dievčatku s rakovinou mozgu, alebo overené informácie o Japonsku; Dúfam, že mi to pošleš; Zázračný obrázok; Skús, či to funguje; Najskôr sa na obrázok len pozeraj; Dôležitá správa, pošli ju ďalej; odporúčam zmazať obsah s menami a ich adresami, uprednostniť funkciu Skrytá kópia. K preposielaniu používajte iba prílohy, alebo predvolený text. Prípadne doplňte poznámku, alebo pozdrav pre svojich priateľov.

Ak chcete vedieť, ktorý e-mail je spam, otvorte si http://hoax.cz/cze/

Táto téma vznikla na podnet priateľky z Porady, ktorá sa spýtala " Díky za emaily, moja ako to schovávaš tie adresy všetkých? Je to
ťažké urobiť to? Díky "

Keď sa rozhodnete pri odosielaní hromadných e-mailov použiť funkciu "Pridať skrytú kópiu (bcc)" zamedzíte šíreniu súkromných adries neznámym ľudom.

Edit:http://www.akonasoftver.sk/index.php...k&idclanku=100

Každú správu je možné poslať tromi spôsobmi:

> Komu; To: (hlavný adresát)
>> Kópia; Cc (na vedomie)
>>> Skrytá kópia; Bcc (všetci sú hlavnými adresátmi a súčasne o sebe nevedia )

Skúste kolónku skrytá kópia používať aj pri inej reťazovej komunikácii. Adresáti vám budú vďační, že chránite ich e-mailovú adresu pred zneužitím.


Prajem pekný deň
Naposledy upravil alla66 : 09.05.11 at 15:55
Usporiadat
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Toto by mali ludom vysvetlovat pri odovzdavani obcianskeho preukazu a kupe akehokolvek PC...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Naozaj to takto funguje. Už som si to odskúšala. Predtým som sa len čudovala, keď som dostala meil, v ktorom bol text v množnom čísle, teda určený mnohým a adresa bola jediná, tá moja. Vďaka ALLA 66 že tomu konečne rozumiem a môžem i sama využívať. Vďaka! Budem to šíriť ďalej.
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Pre doplnenie pridám foto GMAIL ; CENTRUM; POST; AZET
centrum.jpg  
post.jpg  
gmail.jpg  
azet.jpg  
1/1
8 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Alenka ďakujem Ti pekne, že si ma podnietila k tomu, že preposielam emaily tak, že najprv si ho prepošlem sebe - samozrejme so zmazanými všetkými adresami a potom preposielam kliknutím na tajnú kópiu a vpíšem mená. Nemusím tak pri každom preposielaní dookola zmazávať všetky texty a adresy a medzi sebou si všetci nevidia emailové adresy.
3 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Prišlo mi mailom....Poraďte, ide o hoax?

Pozor na oriešky

Okrem nižšie uvedeneho odporučam nekupovat potraviny z Činy a USA , ktore su geneticky modifikovane (ZDA) a/alebo inak kontaminovane (Čina).
Priatelia, tuto správu posiela pravnička, redaktorka Barbara Rous, zamestnana v Bruseli.
Vyhýbajte sa všetkým:
- orieškom a arašidom - dovoz: Brazilia, Čina, Egypt
- pistaciam ( Irán)
- sušenemu ovociu ,
- pistaciam, orieškom ( Turecko) .
Existuje veľké nebezpečenstvo, že obsahujú aflatoxiny spôsobujúce rakovinu pečene (už i v malom množstve).

Nekupujte wasabi peas - Japonsko - lebo obsahuje dva velmi jedovaté aditivy, ktore su vo vačšine krajin EU zakázané (aj v Belgicku, hoci ich predavaju v predajniach Sushi factory - sama som sa o tom presvedčila minulý týždeň !!!)
Len toľko, mimochodom o vykone dozore nad europskou legislatívou!

Toto som vybrala z dokumentov, ktorymi sa momentalne zaoberam, takže to nie je sprava typu >JPP<. >
Prepošli čo najväčšiemu počtu svojich známych!

S pozdravom

_

Mgr. Michala Borovská

Odbor politiky a regionálneho rozvoja turizmu

Ministerstvo hospodárstva SR
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

zatiaľ som nenašla nič, ale podľa mňa to bude ďalší z radu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

terezamaria Pozri príspevok
Alenka ďakujem Ti pekne, že si ma podnietila k tomu, že preposielam emaily tak, že najprv si ho prepošlem sebe - samozrejme so zmazanými všetkými adresami a potom preposielam kliknutím na tajnú kópiu a vpíšem mená. Nemusím tak pri každom preposielaní dookola zmazávať všetky texty a adresy a medzi sebou si všetci nevidia emailové adresy.
Terezka,nemusis posielat sama sebe,je to zbytocne.
Ja to robim tak, ze dam "odoslat dalej" a najskor vymazem vsetko okrem toho, co chcem poslat.
Po vymazani kliknem iba na "bodku",aby som obisla tu vecne otravujucu otazku, ci chcem poslat mail bez textu. Ta bodka mailu staci,povazuje ju za text...

Tiez ma hnevaju 100metrove zoznamy vsetkych predo mnou,ked musim rolovat uplne dolu,aby som sa dostala k tomu,co mi vlastne prislo.
4 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
willma Dnes, 09:27 PM
zatiaľ som nenašla nič, ale podľa mňa to bude ďalší z radu.
Hmm čo ak to bude pravda?
Naposledy upravil alla66 : 27.05.11 at 21:03
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alla66 Pozri príspevok
Hmm čo ak je to bude pravda?
By som im to z tej srandy poslala na mail min.hopsodarstva a spytala sa
4 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
arizona Pozri príspevok
Terezka,nemusis posielat sama sebe,je to zbytocne.
Ja to robim tak, ze dam "odoslat dalej" a najskor vymazem vsetko okrem toho, co chcem poslat.
Po vymazani kliknem iba na "bodku",aby som obisla tu vecne otravujucu otazku, ci chcem poslat mail bez textu. Ta bodka mailu staci,povazuje ju za text...

Tiez ma hnevaju 100metrove zoznamy vsetkych predo mnou,ked musim rolovat uplne dolu,aby som sa dostala k tomu,co mi vlastne prislo.
Posielam sama sebe len tie emaily, ktoré chcem preposielať, aby som všetky adresy, odkazy a pod. mala zmazané. Keď mám 60 emailových adries a niekedy
pri veľkých emailoch mi zoberie len 7, tak to by som musela veľakrát zmazávať. Takto to mám zmazané už pred preposlaním sebe.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Terezka, použi zložku odoslané správy....v nej nájdeš všetky odoslané maily, kde si zmazala adresy
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Vysviet si to so schiftom a mas to vsetko zmazane na jeden sup. Vyskusaj .-)
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Toto mi teraz prišlo, je to hoax, či skutočnosť?
Známý a uznávaný léčitel Břetislav Nový alias Dědek
kořenár z
Pardubic doporučuje:
.....podle posledních info už máme # radiaci na cestě a
bude to pořádná nálož (odhady - vice než # Černobyl).
Z pochopitelných důvodu tyto # informace opravdu ve
večerních zprávách nebudou....takže, # nešiřme paniku, ale
posílejme mezi lidi informace o PREVENTIVNI ochraně před zářením.
Kupte sobě a svým # blízkým megacéčko (má Vitaland nebo
i lékárny) 1000 mg - toto # dvě až tři tablety denně (či konzumujte
potraviny na vit.C- kysané zelí, šípky, ...) a mořskou řasu Kelp
(obsahuje jod # a umí ochránit štítnou žlázu, která zářením dostane # zabrat)
- toho stačí jedna tabletka denně, zato # dlouhodobě doporučuje se v tomto případe až jeden rok!
Letos nejíst houby!!! protože vychytávají těžké # zářící
prvky z půdy. Kdo má štítnou žlázu uřezanou, se vůbec # o jod
nemusí starat,protože technicky nemá # jak udělat rakovinu štítné žlázy... Na
kom vam záleži, tomu # to dejte snad i příkazem. Jinak předejte
info co největšímu počtu lidi, ať se můžou chránit.
Jo a nezapomente na detoxikačni schopnost chlorelly a
enzymy a antioxidanty zeleného ječmene.
PS: # Přidávám. Používám pastu miso - pasta z fementovanych sojových
bobu, koupíte v prodejnách zdravé výživy.
Dává se do # polévek, omáček, pomazánek, do rýže,
bulguru, obili atd.
Důležité - NEVAŘIT ! Neutralizuje účinky radiace,
používali ho v Japonsku po výbuchu v Hirošimě a Nagasaki (viz
články v Medunce, přežili i lidé v epicentru výbuchu), v Německu # po
Černobylu bylo skoupeno během pár dnů. U # nás v té době (1986) ještě nebyl.
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Starý a upravený HOAX.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

terezamaria Pozri príspevok
Posielam sama sebe len tie emaily, ktoré chcem preposielať, aby som všetky adresy, odkazy a pod. mala zmazané. Keď mám 60 emailových adries a niekedy
pri veľkých emailoch mi zoberie len 7, tak to by som musela veľakrát zmazávať. Takto to mám zmazané už pred preposlaním sebe.
Dovol mi jednu otazku. Na tie maily co preposielas, ti aj niekto odpoveda?
Objasnim preco to pisem, mam znamu co mi aj napriek upozorneniu aj 3x za den posle nejaky mail s pre mna gycovimi fotkami. Uz som jej niekolko krat pisal, nech s tym skonci a nic. Toz som si ju dal odfiltrovat ako spam.
Ked tak citam tuto temu, tak ty tiez preposielas xx mailov - myslis si, ze to vsetkych tych ludi zaujima?
Preto by som chcel vediet, ci ti aj na to odpovedaju, alebo tvoje emaily len jednoducho mazu.
Dakujem

Prepac, mozno sa v tebe mylim, ale po skusenosti z mojou znamou, som pre podobnych preposielatelov si zaviedol pojem - "privater spamer". :>D
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
kergulaan Pozri príspevok
Dovol mi jednu otazku. Na tie maily co preposielas, ti aj niekto odpoveda?
Objasnim preco to pisem, mam znamu co mi aj napriek upozorneniu aj 3x za den posle nejaky mail s pre mna gycovimi fotkami. Uz som jej niekolko krat pisal, nech s tym skonci a nic. Toz som si ju dal odfiltrovat ako spam.
Ked tak citam tuto temu, tak ty tiez preposielas xx mailov - myslis si, ze to vsetkych tych ludi zaujima?
Preto by som chcel vediet, ci ti aj na to odpovedaju, alebo tvoje emaily len jednoducho mazu.
Dakujem

Prepac, mozno sa v tebe mylim, ale po skusenosti z mojou znamou, som pre podobnych preposielatelov si zaviedol pojem - "privater spamer". :>D
Nesúď, keď nevieš o čo sa jedná.Ty si v pohode pre Tvojich známych zaveď privater spamer. Akým právom ma hodnotíš, či moje emaily niekoho zaujímajú, keď vôbec nevieš, aké a komu preposielam. Sorry, ale táto téma nie je spoveď o preposielaní emailov.
2 0
day day

day je offline (nepripojený) day

suhlasim, to je problem hromadnych e-mailov, vidis skoro vsetky firmy, msu, office, mas prehlad ako sa e-mail siril sietou, ked uz posielat ako "tajnu" kopiu
1 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Dovol mi jednu otazku. Na tie maily co preposielas, ti aj niekto odpoveda?
Objasnim preco to pisem, mam znamu co mi aj napriek upozorneniu aj 3x za den posle nejaky mail s pre mna gycovimi fotkami. Uz som jej niekolko krat pisal, nech s tym skonci a nic. Toz som si ju dal odfiltrovat ako spam.
Ked tak citam tuto temu, tak ty tiez preposielas xx mailov - myslis si, ze to vsetkych tych ludi zaujima?
Preto by som chcel vediet, ci ti aj na to odpovedaju, alebo tvoje emaily len jednoducho mazu.
Dakujem

Prepac, mozno sa v tebe mylim, ale po skusenosti z mojou znamou, som pre podobnych preposielatelov si zaviedol pojem - "privater spamer". :>D

terezamaria Pozri príspevok
Nesúď, keď nevieš o čo sa jedná.Ty si v pohode pre Tvojich známych zaveď privater spamer. Akým právom ma hodnotíš, či moje emaily niekoho zaujímajú, keď vôbec nevieš, aké a komu preposielam. Sorry, ale táto téma nie je spoveď o preposielaní emailov.
Ty mas problem s pochopenim textu?
Slusne som sa ta spytal a asi zbytocne som od teba ocakaval slusnu odpoved na moju otazku.
Este som sa ti aj v prispevku ospravedlnil, ak ta nepravom povazujem za privater spamer-a.
Kde ta vo svojom prispevku sudim a hodnotim?
Nauc sa najprv chapat text a potom nieco pis.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
kergulaan Pozri príspevok
Dovol mi jednu otazku. Na tie maily co preposielas, ti aj niekto odpoveda?
Objasnim preco to pisem, mam znamu co mi aj napriek upozorneniu aj 3x za den posle nejaky mail s pre mna gycovimi fotkami. Uz som jej niekolko krat pisal, nech s tym skonci a nic. Toz som si ju dal odfiltrovat ako spam.
Ked tak citam tuto temu, tak ty tiez preposielas xx mailov - myslis si, ze to vsetkych tych ludi zaujima?
Preto by som chcel vediet, ci ti aj na to odpovedaju, alebo tvoje emaily len jednoducho mazu.
Dakujem

Prepac, mozno sa v tebe mylim, ale po skusenosti z mojou znamou, som pre podobnych preposielatelov si zaviedol pojem - "privater spamer". :>D
Odkiaľ vieš, že preposielam xx emailov? Pre to, že som uviedla, že mám cca 60 emailových adries? Je to skladba rôznych ľudí, t.j. preposielam každému podľa toho, ako zvážím, či si to prečítá a či mu to nebude na obtiaž. Stačilo by, keby dotyčný iba raz napísal, že si nepraje emaily, tak mu ich samozrejme neposielam.

terezamaria Pozri príspevok
Nesúď, keď nevieš o čo sa jedná.Ty si v pohode pre Tvojich známych zaveď privater spamer. Akým právom ma hodnotíš, či moje emaily niekoho zaujímajú, keď vôbec nevieš, aké a komu preposielam. Sorry, ale táto téma nie je spoveď o preposielaní emailov.
Je Ti divná moja odpoveď? Mne nemala byť divná Tvoja otázka?

kergulaan Pozri príspevok
[I]


Ty mas problem s pochopenim textu?
Slusne som sa ta spytal a asi zbytocne som od teba ocakaval slusnu odpoved na moju otazku.
Este som sa ti aj v prispevku ospravedlnil, ak ta nepravom povazujem za privater spamer-a.
Kde ta vo svojom prispevku sudim a hodnotim?
Nauc sa najprv chapat text a potom nieco pis.
No keď to tak Ty hodnotíš, tak veru asi mám problém s chápaním. Ale to už nechám na druhých, nie na Teba!
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

kergulaan Pozri príspevok
Dovol mi jednu otazku. Na tie maily co preposielas, ti aj niekto odpoveda?
...
Ty mas problem s pochopenim textu?
Slusne som sa ta spytal a asi zbytocne som od teba ocakaval slusnu odpoved na moju otazku.
Este som sa ti aj v prispevku ospravedlnil, ak ta nepravom povazujem za privater spamer-a.
Kde ta vo svojom prispevku sudim a hodnotim?
Nauc sa najprv chapat text a potom nieco pis.
Etiketa Porady
06-11-04
04:41 PM




7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ...

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať