Zavrieť

Porady

Kontrola PeENky zo socialky???

Anketa: mate lekara v mieste bydliska?

Počet hlasujúcich
18. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • ANO

    14 77.78%
  • NIE

    4 22.22%
Prosím viete niekto poradiť ako a lebo podľa akého kľúča chodia kontroly PN?

Priklad : Keď, byvam v Trnave, Pracujem v Blave, lekara mam v Nitre.... do ktorej pobočky SP mi odide PN?? podľa zamestnavateľa, lekára, bydliska? Predpokladam že podľa zamestnavatela, no a v takom pripade sa zrejme nemusim až tak obavať prip kontroly, ked byvam inde????
Nejde mi o nejake odr***ie, ale musim vozit deti do skoly a zo skoly, co je cca 1h hore-dole, bo byvame mimo, a obavam sa kontroly.

Moc dík za radu
Usporiadat
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
predpokladám, že sociálky medzi sebou komunikujú v tom smere, že ti neprídu na kontrolu z Bratislavy ,ale z miesta bydliska. Jednoznačné však je, že pokiaľ nemáš od lekára v tom čase vypísané vychádzky, tak deti voziť by som ti neodporúčala.Teraz sa totiž kontroly na PN-károv veľmi sprísnili.
0 0
knazek knazek

knazek je offline (nepripojený) knazek

Dík, ale myslíš, že by z blavy volali do trnavy, že choďte tam a tam na kontrolu?? a hlavne keď je to cca 30km od najbližšej pobočky SP??? :-)
0 0
nesca nesca

nesca je offline (nepripojený) nesca

to keby som vedela :-)
Tiež by som to neriskovala,pokiaľ Ti nie je jedno,že nedostaneš €.
Ich nebude zaujímať,že deti sa nemali ako dostať do školy.
Dokonca sa stalo,že pani bola doma počas PN,ale bolo teplo-leto,bola v plavkách,išla si sadnúť na terasu...ale aj tak jej zastavili vyplácanie nemoc.,pretože jej diagnóza vraj vyžadovala ležanie,kľud na lôžku,nie na lehátku na terase...takže pozor!
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Minule som na Čechoch pozerala Reportérov alebo také niečo a bol tam chlapík,ktorý podnikal v tom,že robil z poverenia firiem kontroly PN u ich zamestnancov.Podnikateľský nápad aj pre Slovensko.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

knazek Pozri príspevok
Dík, ale myslíš, že by z blavy volali do trnavy, že choďte tam a tam na kontrolu?? a hlavne keď je to cca 30km od najbližšej pobočky SP??? :-)
Myslím, že práve preto je to dosť pravdepodobné...
0 0
knazek knazek

knazek je offline (nepripojený) knazek

fuuha, normalne ma prekvapujete... nečakal som že to je až take drsne,, myslel som že na koniec sveta nechodia a už vôbec nie do ineho okresu??? Neviete nahodou niekto, ake maju naozaj, nariadenia a možnosti na kontroly??? kedy,kde,ako, ci maju auto atd...? :-o
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
knazek Pozri príspevok
fuuha, normalne ma prekvapujete... nečakal som že to je až take drsne,, myslel som že na koniec sveta nechodia a už vôbec nie do ineho okresu??? Neviete nahodou niekto, ake maju naozaj, nariadenia a možnosti na kontroly??? kedy,kde,ako, ci maju auto atd...? :-o
auto určite majú /aspoň u nás/.Kontroly sú nevyspytateľné...ráno, obed ,večer, sobota, nedeľa.....dokonca u kolegu boli ráno i večer a známej zazvonili v byte,kým otvorila,už boli vonku, tak na nich zavolala z okna a vybavila ich.O hodinu boli u nej znova, vraj, čo keby šla do mesta?
švagriná dlhodobo maróduje, prišla kontrola a ona bola v záhrade, tak sa im už nestihla ukázať,len si vybavila u lekára návštevu na ten deň.
Takže nestrašíme, je to krutá realita...
0 0
knazek knazek

knazek je offline (nepripojený) knazek

noooo to zrovna neviem ci by bol vhodny biznis, co sa tyka dôkazovych prostriedkov a opory v zakone.....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

knazek Pozri príspevok
noooo to zrovna neviem ci by bol vhodny biznis, co sa tyka dôkazovych prostriedkov a opory v zakone.....
Určite ano.Rada mu dám poverenie a percentá z ušetreného.
Bude sa to sprísnovať nielen u lekárov ,ale aj u pacientov.Na oboch koncoch bič pleiska.
0 0
knazek knazek

knazek je offline (nepripojený) knazek

ake percenta z coho usetreneho? ved firma neplati, iba prvych 10dni??
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
knazek Pozri príspevok
ake percenta z coho usetreneho? ved firma neplati, iba prvych 10dni??
a 10 dní je nič? V lete,keď potrebujeme každú ruku, murári sa hodia na PN a chodia na fušky...aspoň chodili.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Ja som bola PN asi 5x v živote a 2x som mala kontrolu Raz prišli, keď som bola na kontrole u lekára, zavolala som tam a povedala som im, kde som bola, či to preverovali neviem a druhýkrát prišli, keď som bola vonku, mala som 2 hodiny vychádzky a oni prišli zrovna vtedy, tak som zase telefonovala a vysvetlila kde som bola. Ja som ich vlastne ani nevidela, len syn šikovný im povedal, že mama išla do mesta
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ja som momentálne PN. Stala sa mi taká vec (minulý rok som zmenila priezvisko, na zvončeku pri vchode ešte staré priezvisko - panelákový byt, vandali, takže to nové priezvisko sa mi tam nikdy "neohrialo"), mala som kontrolu o 14.10 hod., keďže pani nevidela na zvončeku moje meno odišla. Prišiel mi list zo SP, že vtedy a vtedy o toľkej hodine bola vykonaná u vás kontrola, ale na zvončekoch som nenašla vaše meno. To mi napísala pani, ktorá chodí na kontroly. Nič iné mi neostávalo, len na druhý deň ísť na SP a vysvetliť, prečo na zvončekoch nie je moje meno. Bola som tam asi o ôsmej hodine. O 12.20 v ten istý deň som už znovu mala kontrolu, pretože si prišli skontrolovať, či som ten "nedostatok" odstránila (na zvončeku som fixkou napísala moje nové meno).
Úprimne, čakám kontrolu každý deň a teda každý deň sa snažím dodržiavať stanovený čas na vychádzky. Nepotrebujem prísť o peniaze.
2 0
Eva59 Eva59

Eva59 je offline (nepripojený) Eva59

Môj manžel bol na PN-ke a prišla mu kontrola zo SP v nedeľu po 12 hodine.Mal síce vychádzky ale od 10-12 hod a po obede od14-16 hod.Nevyplatili mu PN-ku za celý mesiac a na druhý mesiac ho zabudli dať do zoznamu na vyplácanie PN-ky tak sme boli dva mesiace bez príjmu. Potom na ďalší mesiac mu doplatili omeškanú PN-ku. Ale nebola to sranda
0 0
knazek knazek

knazek je offline (nepripojený) knazek

Ďakujem všetkým za vecné postrehy a skúsenosti.... No stále mi chýba nejaké to ozrejmenie o činnosti SP, cez okresy apd ako som uvádzal na začiatku, lekár inde, bývam inde, práca inde....
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
knazek Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za vecné postrehy a skúsenosti.... No stále mi chýba nejaké to ozrejmenie o činnosti SP, cez okresy apd ako som uvádzal na začiatku, lekár inde, bývam inde, práca inde....
Konkrétnu odpoveď ti nikto nedá ...
Aj keby si sa opýtal na SP, ani tam sa to nedozvieš ...
Jednoducho podľa zákona si povinný dodržiavať liečebný režim a SP má právo kontroly, či tento liečebný režim dodržuješ ...
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Raz sa stalo aj tak, že sa kontrola unúvala o 19:00 na Silvestra ..."domáci" ešte boli doma .
1 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

knazek Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za vecné postrehy a skúsenosti.... No stále mi chýba nejaké to ozrejmenie o činnosti SP, cez okresy apd ako som uvádzal na začiatku, lekár inde, bývam inde, práca inde....
ono to funguje približne tak, že na SP posielajú lekári doklady o tom, koho uznali za dočasne práceneschopného. Na základe týchto hlásení podľa môjho subjektívneho názoru chodia kontroly bez ohľadu na to, kde máš zamestnávateľa, či lekára, nakoľko na PN-ke je predsa napísané, kde sa počas PN budeš liečiť a kontrola príde z najbližšej pobočky SP pri tvojom mieste bydliska, resp. podľa pobytu, ktorý je uvedený na PN-ke.
4 0
knazek knazek

knazek je offline (nepripojený) knazek

mzdarka renca Pozri príspevok
ono to funguje približne tak, že na SP posielajú lekári doklady o tom, koho uznali za dočasne práceneschopného. Na základe týchto hlásení podľa môjho subjektívneho názoru chodia kontroly bez ohľadu na to, kde máš zamestnávateľa, či lekára, nakoľko na PN-ke je predsa napísané, kde sa počas PN budeš liečiť a kontrola príde z najbližšej pobočky SP pri tvojom mieste bydliska, resp. podľa pobytu, ktorý je uvedený na PN-ke.
No nezda sa mi moc realne, ze by volali z BA, koho maju ist skontrolovat, alebo ze by volali do BA, chodte ho skontrolovat... neviem? Pretoze PN sa odovzdava do konkretnej pobocky.... a nie som si isty podla akeho teritoria.... no ale pochybujem ze by isli na kontrolu napr do ineho okresu, alebo ze by zavolali do ineho okresu na pobocku, ze chodte ho skontrolovat.... ?? alebo sa mylim?!?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

knazek Pozri príspevok
No nezda sa mi moc realne, ze by volali z BA, koho maju ist skontrolovat, alebo ze by volali do BA, chodte ho skontrolovat... neviem? Pretoze PN sa odovzdava do konkretnej pobocky.... a nie som si isty podla akeho teritoria.... no ale pochybujem ze by isli na kontrolu napr do ineho okresu, alebo ze by zavolali do ineho okresu na pobocku, ze chodte ho skontrolovat.... ?? alebo sa mylim?!?
aby si nebol prekvapený ...

Za 8 rokov podnikania som bola na PN-ke 2-krát. Prvýkrát celých 12 mesiacov, druhýkrát celé tri mesiace. Kontrolu som nemala ani raz.

SP sa teraz viac zameriava na PN-ky vzniknuté pred koncom pracovného pomeru alebo v ochrannej dobe.

Poobedňajší odvoz detí by sa mal dať riešiť cez vychádzku. Pýtaj si ju od ošetrujúceho lekára.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať