Zavrieť

Porady

Zmluva o pôžičke

Požičiavam známemu istú sumu na dobu cca 1 roka. Pretože nechcem, aby sa pôžička dohodla len ústne, rada by som sa poistila aj písomnou zmluvou. Nie som právnik a osobne sa so žiadnym nepoznám (moja smola)
Nemáte náhodou niekto zmluvu o pôžičke, ktorá by sa mohla použiť ako vzor?
Ak áno, za pomoc ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Úroky za pôžičku sa môžu dohodnúť primerané, inak by mohlo ísť o rozpor s dobrými mravmi alebo až o úžeru. Za primerané sa považujú úroky, aké najvyššie pýtajú v danom čase a mieste za úvery a pôžičky komerčné banky.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Lubaba, Danielle369, arizona, terezamaria, truch, zdenka131, AlaNR
    7

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ja mám takú zmluvu uzatvorenú podľa občianského zákonníka §657 a násl.

    01.04.2011 doplnený vzor zmluvy mustra.pdf
    Naposledy upravil srska : 12.08.11 at 00:34

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    truch Pozri príspevok
    Naša spoločnosť ide stavať výrobnú halu. Spoločníci sa rozhodli, že stavbu budú sčasti financovať z vlastných zdrojov. Mám stiahnuté vzory zmluvy o pôžičke.
    1/Aký úrok môžem dať do zmluvy? Môžem dať 5% ročne z poskytnutej sumy?áno
    2/Môže spoločnosti poskytnúť za rovnakých podmienok pôžičku fyzická osoba, otec jedného zo spoločníkov, starobný dôchodca? môže
    v texte

    zacik23 je offline (nepripojený) zacik23

    zacik23
    mozno trosku , ale doporucujem sa pri pozickach znamym drzat nasledovnej rady:" Poziciaj len tolko, kolko si ochotny darovat"

    mambi je offline (nepripojený) mambi

    mambi
    chcem sa spýtať na problém mojich známych...:

    zobrali si pôžičku a z tej pôžičky poskytli polovicu sumy bratovi. Ako by si mali dohodnut splacanie, aby to bolo "rozumné". Dohodli sa, že výšku splátky si dajú na 1/2, ale nedohodli sa, že keby chceli pozicku splatit skor aka suma by to mala byt...Mozu to tiez osetrit v Zmluve o požičke?
    Dakujem

    stage je offline (nepripojený) stage

    stage
    mambi Pozri príspevok
    chcem sa spýtať na problém mojich známych...:

    zobrali si pôžičku a z tej pôžičky poskytli polovicu sumy bratovi. Ako by si mali dohodnut splacanie, aby to bolo "rozumné". Dohodli sa, že výšku splátky si dajú na 1/2, ale nedohodli sa, že keby chceli pozicku splatit skor aka suma by to mala byt...Mozu to tiez osetrit v Zmluve o požičke?
    Dakujem

    Toto isté by zaujímalo aj mňa. Nájde sa tu niekto na pomoc? Potrebujem súrne spísať zmluvu o pôžičke. Navyše, ako to je, ak sa obe strany dohodnú na istej výške mesačnej splátky po dobu napr. 4 rokov? Musí sa v zmluve uviesť ročný úrok (p.a.)? Ako ho vypočítam, ak mi dlžník bude mesačne splácať sumu o niečo vyššiu ako by bola bezúročná mesačná splátka požičanej sumy? Ďakujem za odpoveď.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Naša spoločnosť ide stavať výrobnú halu. Spoločníci sa rozhodli, že stavbu budú sčasti financovať z vlastných zdrojov. Mám stiahnuté vzory zmluvy o pôžičke.
    1/Aký úrok môžem dať do zmluvy? Môžem dať 5% ročne z poskytnutej sumy?
    2/Môže spoločnosti poskytnúť za rovnakých podmienok pôžičku fyzická osoba, otec jedného zo spoločníkov, starobný dôchodca?

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    My máme problém so spláčaním pôžičky. Spoločnosť požičala 800,- EUR v marci 2010 dílerovi jednej firmy, ktorá nás zábsobuje materiálom. Mala začať splácať od apríla 2010 no dodnes nám nevrátil ani cent. Máme šancu niečo vymôcť, keď na zmluve o pôžičke nie sú podpisy overené notárom? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.