Zavrieť

Porady

hadica z vodovodnej pripojky (suseda) pod zakladmi nasho domu

Ahojte,
pri kopaní základov pred 3 rokmi sme natrafili na hadicu z vodovodnej prípojky ktorá vedie cez náš pozemok k susedovi (obecný pozemok). Starosta nám po dohode sľúbil, že sa vybuduje nová vodovodná šachta a táto hadica sa odpojí. Medzičasom sa starosta vymenil, a šachta sa nebuduje. Podali sme teda žiadosť na úrad. Lenže (že vraj) sused ani obec nemajú prostriedky na jej vybudovanie, a chcú to nechať tak. Ale veď predsa nemôže mať vodovodnú hadicu pod základmi domu, čo ak sa niečo stane...
Mohli by ste mi poradiť, ako ďalej postupovať... dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no napíš im oficiálnu šťažnosť a daj lehotu na nápravu. Ak nedôjde k náprave tak ich odpojíš. Dal by som to presne naformulovať nejakému právnikovi ak sa ti nechce studovať stavebný zákon.
    Naposledy upravil andiablo : 10.05.11 at 08:52

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    andiablo Pozri príspevok
    no napíš im oficiálnu šťažnosť a daj lehotu na náravu. Ak nedôjde k náprave tak ich odpojíš. Dal by som to presne naformulovať nejakému právnikovi ak sa ti nechce studovať stavebný zákon.
    Presne tak sme to urobili aj my. Obec mala cez nas pozemok trativod z hajzlov v obecnej budove. Museli si potom vybudovat zumpu .

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    náhodou to preseknite, uzatvori sa ventil, a veci sa rychlejsie budu diat. bez vody - max 2 dni, a bude sa to riesit.

    hadica z vodovodnej pripojky (suseda) pod zakladmi nasho domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.