Zavrieť

Porady

Výber HUF z bežného účtu vedeného v EUR

Prosím o radu. Máme BU vedený v EUR, z ktorého sme vyberali HUF. Ako mám zaúčtovať - aký kurz použiť pri účtovaní výberu z BU v EUR a aký pri účtovaní vkladu do pokladne HUF. Na doklade o výbere z banky mám kurz HUF k EUR použitý komerčnou bankou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Makina je offline (nepripojený) Makina

    Makina
    Podľa môjho názoru by si mala použiť kurz NBS vyhlásený ku dňu uskutočnenia účt. prípadu - tak pri účtovnaní bank. výpisu, ako aj pri účtovaní pokladne.
    Pokiaľ by si ich zamieňala v hotovosti, použiješ kurz komerčnej banky.

    JOJA je offline (nepripojený) JOJA

    JOJA
    Ďakujem, aj ja som to tak urobila. Vznikol mi však kurzový rozdiel na účte 261.Aj ten som zaúčtovala. Dúfam, že to bude správne.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Makina
    Podľa môjho názoru by si mala použiť kurz NBS vyhlásený ku dňu uskutočnenia účt. prípadu - tak pri účtovnaní bank. výpisu, ako aj pri účtovaní pokladne.
    Pokiaľ by si ich zamieňala v hotovosti, použiješ kurz komerčnej banky.
    Podľa p.Cenigovej (školenie) nemá pri takejto transakcii vznikať na 261 kurzový rozdiel. Je to jedno či cudziu menu nakupuješ v hotovosti alebo z účtu. Zákon o učtovníctve nepozná kurzový rozdiel z výmeny peňazí. Operácia sa má účtovať kurzom komerčnej banky.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Súhlasím s Emily, o kurzových rozdieloch tu už reč bola a zhodli sme sa, že neexistuje predkontácia k 261

    Makina je offline (nepripojený) Makina

    Makina
    Ospravedlňujem sa, "emily" a "ricij" majú pravdu. Kurz NBS by sa použil iba v prípade, ak by sa z účtu vedeného v EUR vyberali znova iba "eurá".

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    emily
    Podľa p.Cenigovej (školenie) nemá pri takejto transakcii vznikať na 261 kurzový rozdiel. Je to jedno či cudziu menu nakupuješ v hotovosti alebo z účtu. Zákon o učtovníctve nepozná kurzový rozdiel z výmeny peňazí. Operácia sa má účtovať kurzom komerčnej banky.
    Súhlas, Ing. Cenigová sa opiera o zatiaľ platné znenie zákona o účtovníctve (ale chystá sa v tomto smere novelizácia - zase by malo byť všetko len podľa kurzu NBS - dúfam, že to neprejde), takže zatiaľ je to kurzom KB - § 24 ods. 3, táto téma sa už na Porade preberala tak, ako to už niekto správne podotkol.

    Výber HUF z bežného účtu vedeného v EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.