Zavrieť

Porady

FORUM ako založit?

Plánujeme otvoriť eshop a v súvislostí s tým,nas napadlo, žeby nebolo naškodu založiť forum. Bolo by zamerane dost specificky a ucastníci fora by mohli byt potencionálnymi kupujucimi. Na SK este takto zamerane forum nie je,v CR bezi uz dlhu dobu,bola som jeho navstevníčkou tak som si naň spomenula. Je nutné mať živnosť, zakupit si domenu ,vebhosting? Ak si stiahnem tie verzie zdarma,ktore su na nete dostpune,potrebujem nejakého odborníka,ktory to technicky dotiahne,alebo to zvladne aj laik?
Neviem ci to nie je naraz privela obchod aj forum. Ci to nie je blbost
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

karfiol je offline (nepripojený) karfiol

karfiol
    Podnikám na podobnom princípe už istý čas. Spravil som to však opačne. Najprv bolo fórum a až potom k nemu e-shop. V tom máš pravdu, že je to časovo veľmi náročné ak je na to človek sám, aby vybavoval objednávky zákazníkov, aktualizoval e-shop a potom sa staral aj o fórum, nielen prispievaním, ale takisto aj aktualizovaním fóra, nech majú ľudia dôvod tam každý deň opäť zavítať. Zároveň podľa toho čo čítam, je lepšie aj e-shop aj fórum dať spraviť niekomu, kto s tým skúsenosti má, pretože či už phpBB3 alebo nejaký kvalitný open source e-shop v základnej verzii sú sicé skvelé riešenia a hlavne zadarmo, ale ďaleko od ideálneho a väčšinou nespĺňajú všetky na nie kladené požiadavky.

matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

matus-x1
    Na obchodovanie potrebuješ živnosť, na fórum nie. Ak ti niečo hovoria pojmi databáza a ftp, tak si fórum spojazdníš aj sama.

sasenkak je offline (nepripojený) sasenkak

sasenkak
    matus-x1 Pozri príspevok
    Na obchodovanie potrebuješ živnosť, na fórum nie. Ak ti niečo hovoria pojmi databáza a ftp, tak si fórum spojazdníš aj sama.
    Hm,tak to mi teda nehovoria.
    Oslovím asi niekoho kto s tým ma skusenosti.
    Este ma zaujíma ci na zaciatok stacia tie hotove verzie na stiahnutie zdarma.

D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

D.Halas
    Specializovane forum, ako prostriedok na podporu navstevnosti e-shopu vobec nemusi byt zlym napadom.
    Na prevadzkovanie fora budete potrebovat, presne ako pisete, hosting + domenu.
    Na prevadzkovanie klasickeho fora by Vam uplne mali stacit free riesenia, pri forach nie je to mnozstvo potrebnych funkcii nejak zavratne.

Ak mate dodavatela e-shopoveho systemu, mozno by ste sa ich mohli spytat, ci by neboli ochotni Vam s forom pomoct, nasa spolocnost v minulosti podobne sluzby uz poskytovala.

sasenkak je offline (nepripojený) sasenkak

sasenkak
    Rozhodli sme sa,ze do fora zatial nejdeme.Nasla som cloveka,ktorý by nam to vedel urobit (student),ale to chce viac prace ako len spojazdniť forum a myslím,že bude dost práce a starostí so samotným e-shopom,tak zatial sa do toho nebudem púšťať.Dakujem za rady

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    niektoré hostiny vám fórum nainštalujú zadarmo. Trvá to 10 minút, takže to nie je niečo za čo by mali chcieť obrovské peniaze.
    buchač To je fórum šmejdov a drbnutých jedincov, ktorí zožerú každú 3,14čovinu.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.