Zavrieť

Porady

Majetok do 1700 EUR

Zdravim. Som zivnostnik a predmetom mojej zivnosti je fotograficka cinnost.
Chcem teraz kupit objektiv na dig. zrkadlovku v cene 1650 EUR bez DPH, s DPH je to okolo 2000 EUR. Moja uctovnicka mi povedala, ze s tym nebude problem, nakolko sa jedna o majetok v cene do 1700 EUR..Lenze ja nie som platca DPH. Ako je to v mojom pripade...berie sa ako hodnotka nakupovaneho majetku cena BEZ DPH alebo celkova cena s DPH ked nie som Platitel dph?
Uctovnicka mi tvrdi ze to nevadi, ze pre nu je dolezity zaklad, cize spomenutych 1650..Moc dakujem za pomoc a radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    presne tak, účtovníčka sa mýli

    pre teba je vstupnou cenou suma s DPH, keďže nie si platca

    a nič hrozné sa v účtovníctve nedeje, urobí sa odpisový plán, vystaví sa inventárna karta a začne sa majetok odpisovať (ale to sa asi tvojej účtovníčke nechce robiť)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZdenoL Pozri príspevok
    Zdravim. Som zivnostnik a predmetom mojej zivnosti je fotograficka cinnost.
    Chcem teraz kupit objektiv na dig. zrkadlovku v cene 1650 EUR bez DPH, s DPH je to okolo 2000 EUR. Moja uctovnicka mi povedala, ze s tym nebude problem, nakolko sa jedna o majetok v cene do 1700 EUR..Lenze ja nie som platca DPH. Ako je to v mojom pripade...berie sa ako hodnotka nakupovaneho majetku cena BEZ DPH alebo celkova cena s DPH ked nie som Platitel dph?
    Uctovnicka mi tvrdi ze to nevadi, ze pre nu je dolezity zaklad, cize spomenutych 1650..Moc dakujem za pomoc a radu
    Jej tvrdenie nie je správne, pre Teba je OC majetku aj s dph. Musíš ho teda zaradiť a odpisovať.

    ZdenoL je offline (nepripojený) ZdenoL

    ZdenoL
    Ach jaj...Clovek aby sa bal nielen toho ze ten objektiv bude svietit od fukushimskeho uranu, ale aby preveroval aj vlastnu uctovnicku...zlaty stredovek ked sa platil desiatok a clovek mal vybavene...Ludia, mate moj respekt a obdiv...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.