Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Dnes prišla teta sčítačka pre hárky, povedal som, že odišli elektronicky a bolo.
Ja neviem, toľko povyku pre nič. Nechcem podpichovať, ale kto do toho pichol aby rozdráždil osie hniezdo, potom akože však on nič iba chcel poukázať, aké to bolo meno?
Nech je to ako chce, robí sa to pravidelne, ale takáto hystéria okolo toho ešte nebola a to dokopy nič nechcú, až som z toho urazený.
3 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Gapo Pozri príspevok
Dnes prišla teta sčítačka pre hárky, povedal som, že odišli elektronicky a bolo.
Ja neviem, toľko povyku pre nič. Nechcem podpichovať, ale kto do toho pichol aby rozdráždil osie hniezdo, potom akože však on nič iba chcel poukázať, aké to bolo meno?
Nech je to ako chce, robí sa to pravidelne, ale takáto hystéria okolo toho ešte nebola a to dokopy nič nechcú, až som z toho urazený.
Gapko, ani ja si z toho nič nerobím, ale ja som urazená, že sa nikdy nedozviem počet hnedoslovákov ktorí si moje odvody po 20tom vybrali na pošte...
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Halli Pozri príspevok
Gapko, ani ja si z toho nič nerobím, ale ja som urazená, že sa nikdy nedozviem počet hnedoslovákov ktorí si moje odvody po 20tom vybrali na pošte...
Príde Araňa na východe Slovenska na poštu, oprie sa o prepážku, hlavu strčí do okienka a spustí: "Dneška dvacatoho, davaj peňeži!" Pracovníčka pošty sa postaví a povie: "Peňeži net a ani nebudze!" Na čo Araňa pobúrene zvolá:
"A co, gadžove prestali robic, či co?!"
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Kvaka Pozri príspevok
Ja patrím asi k tomu stádu, lebo som sa aj s vodcom domácnosti sčítala.
Stádo ťa nemusí mrzieť. Či vari osamelý osol nie je somár?
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Prosím neurážať štvornohých oslov či somárikov - nenáročné, skromné, užitočné a v niektorých oblastiach dodnes nenahraditeľné zvieratká...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ani ma nenapadne urážať. Konštatujem. Nehovorím o tých, čo sa sčítavajú.
Naposledy upravil Mária27 : 26.05.11 at 19:05
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aké to bude sčítanie, ked v bytovke - 6-poschodovej, čo býva dcéra, nikto nedostal sčítacie hárky. Nielen po psoch, ale ani po nich nikto neštekol............bude štatistická odchýlka?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Skôr štatistická úchylka
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

KEJKA Pozri príspevok
aké to bude sčítanie, ked v bytovke - 6-poschodovej, čo býva dcéra, nikto nedostal sčítacie hárky. Nielen po psoch, ale ani po nich nikto neštekol............bude štatistická odchýlka?
No dosť veľká, lebo veru ani u nás nikde nič
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

KEJKA Pozri príspevok
aké to bude sčítanie, ked v bytovke - 6-poschodovej, čo býva dcéra, nikto nedostal sčítacie hárky. Nielen po psoch, ale ani po nich nikto neštekol............bude štatistická odchýlka?
No vidíte, to bude asi tým, že nie sú náhradní komisári za tých odstúpených. Dnes som kdesi čítala, že bol problém nájsť náhradných komisárov, preto na mnohých miestach nie sú rozdané sčítacie hárky. Napr. Petržalka v Bratislave. Ale prezident sa vyjadril, že ak bude sčítanie zmarené, niekto si to odskáče.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Žeby si odskočil do Pétržky namiesto tých komisárov Trubač? Však zatrúbi, a je to... Už vidím, ako sa ščítavajú takí obyvatelia Pentagonu... Však mnohí ani nevedia o sebe, nieto aby ešte o sebe niečo vypĺňali...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Cirkus sčítanie je len biznis pod záštitou hrubých mastných hláv.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

marleau Pozri príspevok
Cirkus sčítanie je len biznis pod záštitou hrubých mastných hláv.
V konečnom dôsledku máš pravdu - ale koľko peňazí už v tejto republike pretieklo rôznymi smermi??? (Len mojím smerom nič...) A čo s tým spravíme? Veľké ... NIČ ... alebo aj ešte väčšie... Už je toho toľko, že aj rozčuľovať sa je škoda, lebo len svoje vlastné zdravie tým ničíme...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Veru, veru, mne namerali vysoký krvný tlak...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Včera sme tetu sčítačku sklamali - vyplnené to mal len starý a byt... Ale sľúbili sme jej, že keď príde dnes, už to budem mať aj ja aj mladšia dcéra. Aj "indentifikátory" sme nalepili, dokonca každému jeho vlastný pridelený. A urobili sme to slobodne a dobrovoľne - nič tajné od nás nechceli vedieť, ba som presvedčená, že sami by sme sa divili, koľko toho o nás veľký brat vie alebo by mohol vedieť, keby chcel...
A keď jej to dnes podvečer muž odovzdával, počula som, ako jej vysvetľoval, že "vodcu" u nás nemáme, lebo my sme rovnocenní... Som zvedavá, či to nechala tak, alebo za rohom niekoho postavila na čelo našej domácnosti - podľa pohlavia určite muža...
3 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Podla zoznamu udajov zistovanych pri scitani je ako prvy udaj miesto trvaleho pobytu alebo obvykleho bydliska.
Ale ak sa pozriete do formulara pre obyvatelstvo, ziaden trvaly pobyt sa tam nevyskytuje(nevyplna sa). Pytaju sa len na miesto obvykleho bydliska a ak je zhodne s trvalym mate moznost to zaskrtnut(ak nie pokracujete).

Odkial to vedia?
Len citacia z clanku ohladne vcera prijateho zakona o mens.jazyku.

Citát
Obec sa môže dostať na zoznam viacjazyčných vtedy, ak sa v dvoch po sebe nasledujúcich sčítaniach obyvateľov potvrdí, že menšinoví občania s trvalým pobytom v danej obci tvoria najmenej 15 percent obyvateľstva



Teda ten udaj je potrebny, aj pre ine zakony.Este dve citacie.Ten prvy je zo stanoviska Úradu na ochranu osobných údajov



Citát
Úrad na ochranu osobných údajov SR preveril a zistil, že Ministerstvo vnútra SR poskytlo Štatistickému úradu SR na účel sčítania obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 z Registra obyvateľov osobné údaje v rozsahu meno, priezvisko, dátum narodenia a adresa trvalého pobytu, ku ktorým priradilo poradové číslo záznamu. Štatistický úrad SR si k týmto osobným údajom vytvoril a priradil vlastný identifikátor (pri niektorých vyjadreniach bol použitý termín „bezvýznamový identifikátor osoby“, ktorý ale nevyjadruje skutočnosť, že identifikátor nemožno priradiť konkrétnej osobe, ale znamená, že identifikátor (číslo) neskrýva žiadne charakteristiky dotknutej osoby). Zákon č. 263/2008 Z. z. o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 však číselný identifikátor obyvateľa nijak bližšie necharakterizuje (napríklad s akými údajmi, resp. osobnými údajmi obyvateľa má byť spárovaný) ani neukladá povinnosť obyvateľovi na
sčítací formulár číselný identifikátor obyvateľa nalepiť a žiadne podrobnosti o charakteristike, základných znakoch a o štruktúre číselného identifikátora obyvateľa neustanovuje ani Opatrenie Štatistického úradu SR č. 438/2010 Z. z., ktorým sa ustanovujú podrobnosti v súvislosti s predmetným sčítaním.

A toto je zo zakona o scitani

Citát
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky
a) vykoná sčítanie hromadne ubytovaných príslušníkov
Policajného zboru,
poskytne obci údaje z registra obyvateľov v rozsahu
potrebnom na určenie počtu obyvateľov prihlásených
na trvalý pobyt a o ich územnej identifikácii,
c) vytvorí číselný identifikátor obyvateľa na vyplnenie
sčítacieho tlačiva,
d) zabezpečí doručenie úradne pridelených číselných
identifikátorov obyvateľov do obce,


Zvlastne je ze mi to celkom nesedi, zakon a posobenie nasich institucii. Duplicitny identifikator apod. To si robia co chcu?

---
Je to prva cast co som dal v inej diskusii a dam aj druhu.

To co som uviedol v predchadzajucom linku, vypada na tri porusenia zakona. Nepytaju sa na to na co maju, trvaly pobyt. Ale zrejme to vedia a natom harku to zrejme je kvoli identifikatoru, zrejme aj datum narodenia, ale na to sa pytaju(kvoli comu?,kontrola?).

Ministerstvo vnutra ma poskytnut udaje z registra obciam,ale poskytuje ich statistickemu uradu a ma vytvorit identifikator a vytvara ho statisticky urad.

A identifikator nesluzi len na odstranenie duplicit.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Mňa by zaujímalo,či ten kto sa v tejto téme vyjadruje k Pentagonu, či ho aj osobne dôverne pozná. Dva vchody sú úplne normálne, vedia to všetci ľudia z BA realít. Je mesto na Slovensku čo nemá svoj brloh? Nech sa páči, hľadieť si svojho.

Je na škodu veci v tejto téme, že si ju niekto zamieňa s témou voľnej zábavy, sčítanie je vážna vec, a čoraz viac pribúda príspevkov mimo témy. Tak ak niekto hľadá odpoveď na svoju otázku, musí sa prehrýzť cez čoraz viac tort, či tôrt, psov a pod. Nič v zlom, dámy. Ale ste mimo témy.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Oliwa Pozri príspevok
Príde Araňa na východe Slovenska na poštu, oprie sa o prepážku, hlavu strčí do okienka a spustí: "Dneška dvacatoho, davaj peňeži!" Pracovníčka pošty sa postaví a povie: "Peňeži net a ani nebudze!" Na čo Araňa pobúrene zvolá:
"A co, gadžove prestali robic, či co?!"
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Nachtigal Pozri príspevok
Štatistický úrad zdôrazňuje, že identifikátory potrebuje len na to, aby sa niektorí obyvatelia nesčítali dvakrát - napríklad v trvalom i prechodnom bydlisku alebo v bydlisku a súčasne elektronicky. Zuzana Štukovská z odboru štatistiky uvádza príklad z praxe: Dospelý syn dostane sčítacie tlačivo na rodičovskú adresu, kde má nahlásený trvalý pobyt, ale už tam nebýva. Rodičia zaňho v dobrej viere tlačivo vyplnia, kým ich syn môže náhradný formulár dostať od sčítacieho komisára aj v mieste prechodného bydliska. Keby sa na formuláre nelepili identifikátory jedinečné pre každú osobu, sčítal by sa taký človek dvakrát a nikto by na to neprišiel.

"Ľahko by sa mohlo stať, že Slovensko nebude mať 5,5 milióna obyvateľov, ale narátali by sme ich až osem miliónov," varovala Štukovská. Ako dodala, len čo sa také duplicitné údaje odstránia, osobné údaje úrad vymaže. "Identifikátor je potrebný na korektné spracovanie údajov, preto treba postupovať podľa metodiky. Predstava, že sa tieto údaje budú zneužívať, je absurdná. Štatistický úrad nikdy neposkytoval ďalej získané informácie o obyvateľoch," upozornila Štukovská.

Práve preto, aby sa vyhli duplicite, museli obyvatelia Českej republiky pri sčítaní, ktoré u nich prebehlo už v marci, uviesť dokonca osobné údaje ako meno, dátum narodenia a rodné číslo s podpisom. "Po nahodení do databázy a odstránení nezrovnalostí sa tieto údaje vyčistia a databáza zostane anonymná," priblížil Pravde hovorca Českého štatistického úradu Tomáš Chrámecký. Na rozdiel od Slovenska môžu v Česku občania, ktorí sa odmietli sčítať, dostať aj pokutu až do 10-tisíc korún.



Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/uplne-anonym...#ixzz1NSd4D51T stále hľadám.......aké dôsledky to bude mať.....
"Nuž a komisári sa v mnohých prípadoch nepýtali na materinskú reč, ale na to, či človek vie po maďarsky a či maďarčinu používa v dorozumievacom styku. Ak áno, tak ho zapísali ako Maďara.

Len tak sa mohlo stať, že v čisto slovenskom Turci napočítali komisári z celkového počtu 55 703 obyvateľov až 5 560 príslušníkov maďarskej národnosti, teda celých 10 percent. Podľa Jána Páričku, ktorý neskôr analyzoval tieto údaje v časopise Prúdy, išlo zväčša o "odvislých úradníkov a zamestnancov v štátnych dielňach na Vrútkach", ktorí sa rozpakovali trvať na svojom slovenskom pôvode.

Vďaka tejto, s prepáčením metodike, žilo na území Slovenska v roku 1910 vyše 881-tisíc Maďarov. Čiže takmer o 360-tisíc viac ako v roku 2001. Pre niektorých maďarských historikov a politológov prosté porovnanie týchto údajov z dvoch sčítaní dokumentuje postupné vymieranie jednej menšiny. Možno však brať východiskové číslo ako bernú mincu, keď vieme, ako vzniklo?"Aká metodika sa uplatňuje v tomto sčítaní?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Lubaba Pozri príspevok
"uprav si svet po svojom" a sčítačky budú zmätené
Nechápala som, až dnes som zbadala tú reklamu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať