Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nechápem,ako može niekto uveriť,že sčítanie (a takouto formou!) je na to,aby sme vedeli,koľko nás je.Veď to logika nedovolí.Ja sa nestačím čudovať...Naozaj.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

veronikasad Pozri príspevok
marleau, podla množstva tvojich príspevkov - asi vidíš sčítací hárok po prvý raz.po druhý,ale to neznamená,že som blbec My skôr narodení vieme, že pri minulých sčítaniach boli podstatne "primitívnejšie" otázky. Nebyť p. ministra najspravodlivejšieho, ktorý rozpútal vojnu medzi ŠU a MS, sčítanie znovu prebehne bez väčších problémov.
Nakoniec - na otázky na ktoré odpovedať sčítajúci nechce, nemusí ...tak potom o čom to je,keď sa pripúšťa nepresnosť?
v texte
Naposledy upravil marleau : 28.05.11 at 22:06
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

......už som ščítala online,všetkých členov a udaje o dome,ale udaje o byte my vyhadzuje nesprávne heslo tak ako to mám sčítať?
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

no už som na to prišla,v ščítaní udaje o byte bolo treba napísať všetky znaky identifikátora nie len posledných 6 ako pri ostatných udajoch
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Mám tomu rozumieť tak že po sčítaní budeme vedieť aj to koľko máme čiernookých a neprispôsobivých ..... ? Neviem si to ich sčítanie nejako predstaviť v praxi.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

marleau Pozri príspevok
No z matriky!!!!!!!!!!
Keď vedia,komu majú poslať kód,tak vedia aj koľko ich treba.Ak nás budú počítať ako kvietky na lúke,tak to nebude presné ani na 60%.To potom nie je sčítanie,ale evidencia a tá sa robí súhrnom informácií z matrík a podobných úradov.Alebo sa mýlim?
Sčítanie občanov SR je tvoj najväčší problém? Ja som sa "sčítal" bez problému. Nevadil mi ani "anonimný" kód. V dnešnej dobe sme obťažovaný firmami, ktoré nám zasielajú rôzné ponuky, a pritom sme nikdy s nimi nekomunikovali. Odkiaľ majú tieto datábazy nikoho netrápi, ale keď treba nalepiť kód k menu, tak je to najväčší problém? Veď niet úradu, kde by nemali moje údaje. Takže o čo ide?
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ľubomír Pozri príspevok
Sčítanie občanov SR je tvoj najväčší problém? Ja som sa "sčítal" bez problému. Nevadil mi ani "anonimný" kód. V dnešnej dobe sme obťažovaný firmami, ktoré nám zasielajú rôzné ponuky, a pritom sme nikdy s nimi nekomunikovali. Odkiaľ majú tieto datábazy nikoho netrápi, ale keď treba nalepiť kód k menu, tak je to najväčší problém? Veď niet úradu, kde by nemali moje údaje. Takže o čo ide?
V prvom rade ide o princip porušenia dovery, na jednej strane, že sčitanie je anonymne , ale vobec to nie je pravda, takže klamstvo mi vadi, tak im anonymný kod ani udaje k sčtianiu neposkynem
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Darina1234 Pozri príspevok
V prvom rade ide o princip porušenia dovery, na jednej strane, že sčitanie je anonymne , ale vobec to nie je pravda, takže klamstvo mi vadi, tak im anonymný kod ani udaje k sčtianiu neposkynem
Doplním.Ak nejde o "iný" zámer (čomu v dnešnej dobe na Slovensku neverím,že nejde),tak na čo sa vyhadzujú milióny za informácie,ktoré buď majú alebo sú im zbytočné?
Ja som presvedčený,že tento sposob je úmyselný,pretože nejde o sčítanie ako také,ale je tu zámer o zhromaždenie alebo aktualizovanie čo najviac informácií o konkrétnom človeku.Asi by nebolo prvýkrát,čo Slováka "opili rožkom"že?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

veronikasad Pozri príspevok
Ak by mali poriadok na matrike a evidencii obyvatelstva, neposielali by sčítacie hárky obyvatelom, ktorí sú už niekolko rokov mrtvi, alebo odhlásení z trv.pobytu v SR.
Ak si chcú upresniť informácie o živých a mŕtvych podľa toho,či dotyčný vyplní a odovzdá sčítací hárok alebo nie,tak to je potom naozaj bieda v štátnej správe.To skutočne dostaneme vierohodné údaje.
0 0
KarolNagy KarolNagy

KarolNagy je offline (nepripojený) KarolNagy

marleau Pozri príspevok
V tom množstve príspevkov som položil jednu otázku veľakrát.Znela:Aspoň jeden dovod,prečo sa to sčítanie robí.Doteraz som odpoveď nedostal.Opakujem,že rozumnú,stálo to kopec miliónov...
veronikasad Včera, 10:02 PM:
Marleau, sčítanie sa robí každých 10 rokov. Ako sa napr. naše vnúčence dozvedia kolko obyvatelov má naše Slovensko ?
(že je sčítanie predražené, o tom rozhodol niekto iný. Bojkotovaním sčítania náklady neznížiš).

tetrisss Pozri príspevok
Na co sluzi scitanie obyvatelov mi vobec nie je jasne, ale na druhej strane nic take som v tom vykaze nevidela, co by sa nedalo o mne zistit, ...
marleau Pozri príspevok
No z matriky!!!!!!!!!!
Keď vedia,komu majú poslať kód,tak vedia aj koľko ich treba.Ak nás budú počítať ako kvietky na lúke,tak to nebude presné ani na 60%.To potom nie je sčítanie,ale evidencia a tá sa robí súhrnom informácií z matrík a podobných úradov.Alebo sa mýlim?
veronikasad Pozri príspevok
Ak by mali poriadok na matrike a evidencii obyvatelstva, neposielali by sčítacie hárky obyvatelom, ktorí sú už niekolko rokov mrtvi, alebo odhlásení z trv.pobytu v SR.
marleau Pozri príspevok
Ak si chcú upresniť informácie o živých a mŕtvych podľa toho,či dotyčný vyplní a odovzdá sčítací hárok alebo nie,tak to je potom naozaj bieda v štátnej správe.To skutočne dostaneme vierohodné údaje.
Vyzerá to tak, že celé sčítanie je naozaj len o fízľovaní a bonzovaní. Naozaj by bolo čestnejšie to priznať, že skúšajú aj touto cestou overiť alebo spochybniť, teda upresniť niektoré údaje.

Štatistický úrad publikuje základné demografické údaje každý štvrťrok (asi s trojmesačným odstupom): http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=32408

Štatistický úrad okrem skôr spomínanej asi tisíc stranovej štatistickej ročenky a mnohých iných publikácií vydáva každoročne (s dvoj-trojročným odstupom) Mestskú a obecnú štatistiku pre všetky mestá a obce (http://app.statistics.sk/mosmis/sk/run.html). nepochybujem, že keby túto štatistiku vykonávali priamo obce, že by im to trvalo najviac tri mesiace a nie tri roky ako prefesionálnym štatistikom.

Mestské a obecné štatistiky sú dopĺňané každých desať rokov aj vybranými výsledkami zo sčítania: rozdelenám podľa národnosti, náboženstva, pracujúci - nezamestaní a obývanosť bytov

To by teda mal byť aký - taký význam sčítania.

Sčítací komisár dostane za jedného sčítaného občana cca 20 Sk, súkromná firma dostane za elektronické spracovanie dát na jedného občana cca 160 Sk.

ČI BY NEDOKÁZALA AJ KAŽDÁ MENŠIA OBEC sčítať napr. svojich 100 obyvateľov aj s ich národnosťou, vierovyznaním, pracovnou aktivitou, aj počtom bytov a obytných domov aj za tri dni (hodiny) a nie tri roky, nie ako to trvá štatistickému úradu tri roky? A či by to taká obec nedokázala aj lacnejšie ako za 16 tisíc Sk? Samozrejme, že by dokázala!!!
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Darina1234 Pozri príspevok
V prvom rade ide o princip porušenia dovery, na jednej strane, že sčitanie je anonymne , ale vobec to nie je pravda, takže klamstvo mi vadi, tak im anonymný kod ani udaje k sčtianiu neposkynem
Vieš, čudujem sa ti. Anonymni pred úradmi nie sme. Všade na úradoch majú o tebe to čo potrebujú. Si prihlásený všade kde sa dá, takže ten kód je iba divadielko. Rovno sa tam môžeš podpísať. Ani neviem kde všade majú moje údaje, takže jeden čiarový kód mi žily netrhá. Klamstvo? Možno to nie je až také klamstvo, pretože bežný občan z kódu nevyčitá nič a úradnik má všetko čo potrebuje. Myslím si, že sa zo sčítania robí väčší problém aký v skutočnosti je.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

marleau Pozri príspevok
Doplním.Ak nejde o "iný" zámer (čomu v dnešnej dobe na Slovensku neverím,že nejde),tak na čo sa vyhadzujú milióny za informácie,ktoré buď majú alebo sú im zbytočné?
Ja som presvedčený,že tento sposob je úmyselný,pretože nejde o sčítanie ako také,ale je tu zámer o zhromaždenie alebo aktualizovanie čo najviac informácií o konkrétnom človeku.Asi by nebolo prvýkrát,čo Slováka "opili rožkom"že?
Sčítanie prebieha v celej EU. Nie je to iba slovenský výmysel.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

dokonca anonymne
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ľubomír Pozri príspevok
Sčítanie prebieha v celej EU. Nie je to iba slovenský výmysel.
To je dovod???
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Nechápem tvoju otázku. Upresni mi to trocha.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ľubomír Pozri príspevok
Vieš, čudujem sa ti. Anonymni pred úradmi nie sme. Všade na úradoch majú o tebe to čo potrebujú. Si prihlásený všade kde sa dá, takže ten kód je iba divadielko. Rovno sa tam môžeš podpísať. Ani neviem kde všade majú moje údaje, takže jeden čiarový kód mi žily netrhá. Klamstvo? Možno to nie je až také klamstvo, pretože bežný občan z kódu nevyčitá nič a úradnik má všetko čo potrebuje. Myslím si, že sa zo sčítania robí väčší problém aký v skutočnosti je.
Nečuduj sa mi, pridelenie kodu vždy čosi znamena.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ľubomír,to tvrdili aj mobilní operátori a teraz má zoznam čísiel kdejaký odkundes a ja sa potom čudujem,prečo mi kdekto volá na utajené číslo a nechce mi povedať,odkiaľ ho má.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

marleau Pozri príspevok
Ľubomír,to tvrdili aj mobilní operátori a teraz má zoznam čísiel kdejaký odkundes a ja sa potom čudujem,prečo mi kdekto volá na utajené číslo a nechce mi povedať,odkiaľ ho má.
Mobilný operator alebo súkromné firmy to je iný problém. Tam s vami všetkými súhlasím. Tam sa zneužívajú rôzné údaje, ale uvedomte si, že to nie sú úrady. Takže to by som nemiešal dokopy.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ľubomír Pozri príspevok
Nechápem tvoju otázku. Upresni mi to trocha.
Ak robia hlúposť v celej EÚ,urobíme ju aj my?
Svet sa globalizuje,konšpiračné teórie o Novom svetovom poriadku sa menia na konšpiračné fakty.Bodaj sa mýlim,ale rovnica nepustí.
Naposledy upravil marleau : 29.05.11 at 09:34
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Kde všade si prihlásený na nete? Kde všade si dal info o sebe? Porada, facebook a iné soc. siete. Zrazu keď úrady žiadajú info tak ti to robí problém. Ja s tým problém nemám, pretože tam hrozí najmenšie zneužitie osobných údajov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať