Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Aj tak, tak rastie....
1 0
mpatrac mpatrac

mpatrac je offline (nepripojený) mpatrac

durisovad Pozri príspevok
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Asi ti to už napísali :
teista = veriaci
ateista = neveriaci
Ani teista, ani ateista = mŕtvy (a tých nesčítavajú).
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

mpatrac Pozri príspevok
Asi ti to už napísali :
teista = veriaci
ateista = neveriaci
Ani teista, ani ateista = mŕtvy (a tých nesčítavajú).
a co ak verim iba dva mesiace v roku a 10 mesiacov neverim? vtedy som co? äteista?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

durisovad Pozri príspevok
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
mpatrac Pozri príspevok
Asi ti to už napísali :
teista = veriaci
ateista = neveriaci
Ani teista, ani ateista = mŕtvy (a tých nesčítavajú).
durisovad Pozri príspevok
Celkom s tebou nesuhlasim, pretoze si myslim, ze viera v Boha a prislusnost k nejakej cirkvi su dve rozne veci. Mozem verit, ze existuje Boh, ale nemusim sa stotoznovat s vykladom a praktikami hociktorej cirkvi.
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

http://www.sme.sk/c/5930531/benkovic...na-dvojku.html

Nie je tato zena ucitelka z 1.B ludovej ?????
Naposledy upravil bupi : 10.06.11 at 10:24
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Sčítanie pokračuje. Kto sa nesčítal toho sčítavajú ( dnešné večerné správy TV Markíza). Zlaté identifikátory!
2 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Cez rodné číslo si urobí zostavu v exceli kto má k údajom prístup a nebolo treba nič vypisovať, šaškovať a draho platiť nejakej zahraničnej firme. Šikovný slovenský študent - informatik by vyhodil ŠÚ SR také údaje po akých im duša pišťala. Ale to bol cieľ: niekto si dobre zarobil, nabalil sa, načo dať zarobiť Slovákovi.
5 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

bupi Pozri príspevok
http://www.sme.sk/c/5930531/benkovic...na-dvojku.html

Nie je tato zena ucitelka z 1.B ludovej ?????
skor trápna humoristka, že vraj užitočne investovaných 30 mil eur-to možno v mojej penaženke by boli užitočnejšie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kalkulačkový človek (sčítací komisár) neprišiel. Dnes som mal cestu do centra mesta (skôr som spomínal, že tie papieriky odnesiem) a tak som tie papieriky vzal na MsÚ, že ich odovzdám. Na informáciach sa pýtym, kde to mám odovzdať. Odpoveď bola, že nech necham tam, že to dajú na príslušné oddelenie. No nedalo mi a spýtal som sa či potom za to dostane komisár odmenu - že áno, pretože už budú na úrade. Tak som odkázal, že ak chce odmenu, nech si ich príde osobne prevziať, ja za neho robotu robiť nebudem, vzal som ich späť, hodil na policu a nech tam hnijú aj desať rokov. Mne je to fuk.
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

no a už to začína: http://pocitace.sme.sk/c/5947950/hac...cie-harky.html
0 0
maurer2 maurer2

maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

Za tolko penazi mohli opravit kus ciest na sk albo dat ciganom tak by sa vecia cast rychlo vratila do rozpoctu SR :d
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

u nás vraj poostavali vyplnené sčítacie hárky,ktoré nemál kto zozbierat, niekde harky vypisovali sčítaci komisari,tak to fakt bude vysoká relevantnost údajov,fakt zbytočne vyhadzovanie penazí,ktoré mohli íst napríklad na zniženie dlhu nemocníc voči soc.poistovni.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ale mame pridelene kody
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mna prekvapil dost scitaci komisar, mlade ucho, ked mi v posledny den zazvonil pri dverach, ze si prisiel pre vyplnene harky. No najprv by nam ich musel dat, samozrejme teraz ich uz nemal. A jeho reakcia: bude Vam vadit ked nebudete scitani? A ja na to, ze nie ale vadi mi, ze sa zbytocne vyhadzuju peniaze na taketo akcie, kt. vysledok je uplne skresleny a zavadzajuci.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ale mame pridelene kody
A preto ti prideľujem tvoj kód:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  barcode.jpg
Zobrazení: 7
Veľkosť:  11.8 KB


nika.sum: toto je tvoj kód:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  barcode(1).jpg
Zobrazení: 8
Veľkosť:  12.2 KB
Naposledy upravil misoft : 25.06.11 at 21:36
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

z celého sčítania mi je ešte stále zle...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ľubabka ceš ibuprofen, alebo čierne uhlie ?
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Tento zmätok okolo sčítania vyvovali vlastne naše dobré platené úrady. Zrazu začalo niekomu vadiť, že sčítanie nie je vlastne anonymné, pretože každý máme pridelený kód. V minulosti sa na hárky písali rodné čísla a aj sa podpisovali a bolo všetko ok. Po tohtoročnej medialnej kampani proti sčítaniu si konečne niektorí krikľúni uvedomujú, že mestské časti a obce prídu o podielové dane. Tí, ktorí podľahli tejto kampani zavinili, že sa do ich obci nedostanú peniaze z rozpočtu v takom množtve koľko je obyvateľov. Môžu si navzájom pogratuľovať. Byť na mieste dotknutých starostov zvýšil by som dane z nehnuteľnosti a tak nahradil výpadok z rozpočtu, aby sa nabudúce nešpekuľovalo okolo vecí, ktoré inde v EU prebehli bez problémov. Myslím si, že v takýchto prípadoch ako sú referendum, voľby alebo sčítanie mal by platiť zákon o povinnej účasti. V nietorých štátoch EU je to takto podchytené zákonom preto, aby sa nevyhadzovali peniaze zbytočne.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Z dôvodovej správy k vládnemu návrhu zákona o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 (publikovaný v Z.z. č. 263/2008)
Navrhovateľ: vláda (Štatistický úrad SR)

K § 8
...
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky taktiež zabezpečí spracovanie číselných identifikátorov obyvateľov potrebných na umožnenie použitia elektronickej formy sčítacieho tlačiva a ich doručenie na obec podľa miesta trvalého bydliska občana.

--------
Na stránke Štatistického úradu sa ale objavuje takáto info:

Vyplnené sčítacie tlačivá musia mať nalepený identifikátor

V súvislosti s pribúdajúcimi otázkami, či je nutné nalepiť na sčítacie tlačivá identifikátor v podobe nálepky, si Štatistický úrad SR dovoľuje verejnosť informovať, že pre korektné spracovanie a získanie kvalitných údajov zo sčítania je použitie identifikátora nevyhnutné. Povinnosť vytvoriť číselný identifikátor obyvateľa na vyplnenie sčítacieho tlačiva vyplýva zo zákona č. 263/2008 Z. z. o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011. Použitie identifikátora je súčasťou zberu údajov. Identifikátory boli vytvorené výlučne na účely sčítania a sú jednorazové. Ich funkciou je zabrániť vzniku duplicít pri sčítaní, ak by sa náhodou niekto sčítal obidvoma spôsobmi (v listinnej podobe aj v elektronickej forme), resp., ak by sa sčítal v mieste trvalého bydliska aj v mieste, kde sa obvykle zdržiava. Štatistický úrad SR potrebuje mať preto na istý nevyhnutný čas spojený sčítací formulár s identifikátorom. Bude to presne dovtedy, kým sa duplicity neodstránia, t. j. do termínu vytvorenia primárnej zdrojovej databázy výsledkov sčítania. Ďalej sa bude pracovať len s údajmi, ktoré neumožnia žiadnu priamu ani spätnú identifikáciu obyvateľa. Pred publikovaním budú údaje anonymizované a budú sa poskytovať nie jednotlivo, ale za určité skupiny – napr. bývajúce obyvateľstvo podľa pohlavia a veku, podľa vzdelania a veku a pod.

----------

Mám za to, že identifikátor mal byť použitý len v prípade elektronického sčítania, v prípade fyzicky odovzdaného hárka nemal byť použitý.
To, že na tlačivách neboli kolónky na meno a priezvisko je záležitosťou autora.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ľubomír
......vlastne anonymné, pretože každý máme pridelený kód.....
Aj tebe prideľujem kód:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  barcode Lubomir.jpg
Zobrazení: 9
Veľkosť:  10.8 KB
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať