Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

durisovad Pozri príspevok
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
nemám ešte sčítacie hárky. Kolonka iné tam nie je ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Je tam kolonka ''ine'', kde sa mozes rozpisat, co vyznavas.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
durisovad Pozri príspevok
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Ani ryba ani rak
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Slayer666 Pozri príspevok
Je tam kolonka ''ine'', kde sa mozes rozpisat, co vyznavas.
Veď sa nehlási k žiadnemu.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
http://portal.statistics.sk/files/Se...zanevzor15.pdf
oddiel 23
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Asi by bolo vhodne napisat KOMUNIKACIA PRIAMO S P. BOHOM BEZ SPROSTREDKOVATELA. Ine ma akosi nenapada.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Keď sa nehlásiš k žiadnemu, tak zaškrtni "bez vyznania"
Ak by to bolo nejaké iné tak vypíš do spodného riadku aké.

Nemôžeš byť zároveň ateista a aj sa hlásiť k nejakému náboženstvu.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
durisovad Pozri príspevok
Asi by bolo vhodne napisat KOMUNIKACIA PRIAMO S P. BOHOM BEZ SPROSTREDKOVATELA. Ine ma akosi nenapada.
I tak še dá.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
marjankaj Pozri príspevok
Keď sa nehlásiš k žiadnemu, tak zaškrtni "bez vyznania"
Ak by to bolo nejaké iné tak vypíš do spodného riadku aké.

Nemôžeš byť zároveň ateista a aj sa hlásiť k nejakému náboženstvu.
Celkom s tebou nesuhlasim, pretoze si myslim, ze viera v Boha a prislusnost k nejakej cirkvi su dve rozne veci. Mozem verit, ze existuje Boh, ale nemusim sa stotoznovat s vykladom a praktikami hociktorej cirkvi.
10 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dáška, ale p. Boh nedostane príspevky na činnosť zo štátneho rozpočtu ... (kvoli tomu sa tento údaj uvádza v sčítacích hárkoch)
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

durisovad Pozri príspevok
Asi by bolo vhodne napisat KOMUNIKACIA PRIAMO S P. BOHOM BEZ SPROSTREDKOVATELA. Ine ma akosi nenapada.
Cize ako som povedal. Do kolonky ine napises, k comu sa hlasis. Aj komunikacia priamo s Bohom je nejake nabozenstvo.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

durisovad Pozri príspevok
Celkom s tebou nesuhlasim, pretoze si myslim, ze viera v Boha a prislusnost k nejakej cirkvi su dve rozne veci. Mozem verit, ze existuje Boh, ale nemusim sa stotoznovat s vykladom a praktikami hociktorej cirkvi.
Ale hlasit sa k nabozenstvu neznamena hlasit sa k nejakej cirkvi. Capisci?
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

Su tri odlisne veci, sice spolu uzko suvisia, ale su to proste odlisne veci, ktore nemozno zamienat: 1) cirkev ako organizacia a prislusnost k nej, 2) nabozenske vyznanie, 3) zivotna filozofia a svetonazor (zahrnajuci aj nabozenske vnimanie).
Planovaci a uradnici sa pytaju na 2. - nabozenske vyznanie.

pekny priklad zmetku pri pomiesani tychto troch veci:
durisovad Pozri príspevok
"marjankaj: Nemôžeš byť zároveň ateista a aj sa hlásiť k nejakému náboženstvu"
Celkom s tebou nesuhlasim, pretoze si myslim, ze viera v Boha a prislusnost k nejakej cirkvi su dve rozne veci. Mozem verit, ze existuje Boh, ale nemusim sa stotoznovat s vykladom a praktikami hociktorej cirkvi.
ateista nema nabozenske vyznanie (2) a jeho svetonazor (3) zahrna neexistenciu boha/bohov, ale moze patrit k nejakej cirkvi (1), staci navonok splnat jej formalne poziadavky

ked ale niekto veri, ze existuje boh, znamena to, ze nie je ateista. Jeho svetonazor zahrna existenciu boha (3). Moze aj nemusi mat nabozenske vyznanie (2) a moze aj nemusi byt prislusnikom nejakej cirkvi (1)

A este k tym financnym prispevkom podla poctu prihlasenych scitancov: pocul som, zevraj sa financne prispevky nebudu riadit tymito ziskanymi cislami, ale ak ma niekto spolahlivy zdroj tvrdiaci opak, sem s nim. Ano, viem, je to rozsireny nazor, zevraj sa tie prispevky maju odvijat od vysledkov scitania, ale nikde som to zatial nevidel spolahlivo podlozene.
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Veronika, P.Boh prispevky nepotrebuje a ani neziada, preto sa mi vsetky cirkvi zdaju nedoveryhodne. V tej kolonke asi nezaskrtnem nic.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak sa prispevky pre cirkvi nebudu odvijat od poctu veriacich, preco potom RKC vyzvala vsetkych pokrstenych, aby sa prihlasili ku nej?
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

nezamyslal som sa nad konanim vedenia rimskokatolickej cirkvi, ale:
http://www.sme.sk/c/5817620/cirkvi-spustaju-kampan.html
sčítanie sumu neovplyvní
http://www.pluska.sk/slovensko/rozho...ie-cirkvi.html
Nie na základe deklarovaného počtu veriacich, teda aj niektoré otázky súvisiace s aktuálnym sčítaním ľudu sú irelevantné.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
durisovad Pozri príspevok
Ak sa prispevky pre cirkvi nebudu odvijat od poctu veriacich, preco potom RKC vyzvala vsetkych pokrstenych, aby sa prihlasili ku nej?
Ta to nevieš ako sa to bude odvíjať. Kto sa dostane do vlády.
Veď si si všimla ako sa KDH snažilo uzatvoriť nevypovedateľnú zmluvu s Vatikánom. A to majú iba okolo 10% hlasov vo voľbách. Oháňajú sa tým, že na Slovensku je veľká väčšina veriacich RKC. A tieto štatistiky by im to mohli potvrdiť.
A pred časom bola snaha platiť cirkvi z daní alebo podobne. A ak niekto bol ateista tak mal platiť na rozvoj kultúry. Vtedy to neprešlo. Ale ktovie čo niekoho napadne o pár rokov. A bude to deklarovať práve z takýchto pochybných štatistík.

Súhlasím s tým, že by otázka vyznania mala byť presnejšie špecifikovaná. Takto si to každý bude vysvetľovať ako sa mu hodí. Veď skoro všetci sme pokrstení. Aj ateisti.

Už v Starom Ríme hovorili: Čo je božie Bohu, čo je cisárove cisárovi.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Jedna z možností
http://www.jedi.sk/
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

durisovad Pozri príspevok
Veronika, P.Boh prispevky nepotrebuje a ani neziada, preto sa mi vsetky cirkvi zdaju nedoveryhodne. V tej kolonke asi nezaskrtnem nic.
Dáška, Pán Boh nie, ale cirkvi ano

Ministerstvo teraz s cirkvami rokuje o novom spôsobe financovania. Jedným z modelov, ktorý už v minulosti neprešiel, je aj obmedzenie počtu štátom dotovaných duchovných podľa počtu veriacich zo sčítania.


Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5817620/cirkvi-s...#ixzz1MFtX9S3T
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ide niekto vyplňať sčítacie hárky elektronicky ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať