Zavrieť

Porady

odmietnutie zapisu do OR

Prosim, co mam robit?, odmietli mi zapis do OR, ze v clanku v konatelovi v Zakladatelskej listine chyba:adresa, datum narodenia.Mam napisat dodatok?alebo novu ZL?
je tu o tom nieco napisane, ale ja som vela nepochopila z toho. Dakujem
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
žiaľ je potrebné vyhotoviť novú zakladateľskú listinu - viď
zákon 530/2003 Z.z. :
§ 3
Obsah zbierky listín
(1) Zbierka listín obsahuje dokumenty vyhotovené v štátnom
jazyku alebo v cudzom jazyku s overeným prekladom do štátneho
jazyka (ďalej len "uložené listiny"), ktorými sú:
a) spoločenská zmluva, zakladateľská listina alebo zakladateľská
zmluva obchodnej spoločnosti, splnomocnenia na jej uzavretie,
notárska zápisnica o konaní ustanovujúceho valného
zhromaždenia akciovej spoločnosti alebo rozhodnutie
zakladateľov akciovej spoločnosti o jej založení, notárska
zápisnica o založení družstva s príslušnými prílohami
a stanovy, ak boli vyhotovené; pri ostatných právnických
osobách listiny, ktoré upravujú ich založenie, v rozsahu
ustanovenom osobitnými predpismi,
b) každá zmena spoločenskej zmluvy, zakladateľskej listiny alebo
zakladateľskej zmluvy obchodnej spoločnosti,
stanov akciovej
spoločnosti alebo družstva, pri ostatných právnických osobách
každá zmena listín upravujúcich ich založenie,
c) úplné znenie dokumentov podľa písmena b) po každej vykonanej
zmene,
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
A druhýkrát to nepíš medzi odborné články - najprv si treba Poradu trocha prezrieť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
súhlasím .... ale čo už, ked bola otázka, mala som dat len odkaz že je to mimo témy.
Asi aj toot bude vhodné pre moderátorov - dávať niečo také do poriadku.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Lida
súhlasím .... ale čo už, ked bola otázka, mala som dat len odkaz že je to mimo témy.
Asi aj toot bude vhodné pre moderátorov - dávať niečo také do poriadku.
Súhlasím Lidka, čo už, stalo sa.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Bol to Varaderov prvý príspevok, preto sa to stalo.
Varadero, najprv si vyber tému, ktorej sa Tvoja otázka týka, a otvor ju. Až tam potom zadaj otázku. Aj viac "fundovaných" hláv ju tam nájde.
Vitaj medzi nami.
0 0
Varadero Varadero

Varadero je offline (nepripojený) Varadero

vdaka, idem sa tu pohrabat, ako to tu chodi....
moc sa tu nevyznam, aj tak nechapem ako to mozem napisat nanovo ZL, ked vsetko ostatne potom bude mat stary datum, PV, VSV,ZL., nie som si ista, chcem dat namietku, ale nova ZL, asi nie je mozna, musela by som vsetko nanovo dodat,nie?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Varadero
vdaka, idem sa tu pohrabat, ako to tu chodi....
moc sa tu nevyznam, aj tak nechapem ako to mozem napisat nanovo ZL, ked vsetko ostatne potom bude mat stary datum, PV, VSV,ZL., nie som si ista, chcem dat namietku, ale nova ZL, asi nie je mozna, musela by som vsetko nanovo dodat,nie?
Predpokladám, že PV sú podpisové vzory a VSV je vyhlásenie správcu vkladu. Tie môžu mať staré dátumy, nikomu to nebude vadiť.
Ale Zakladateľská listina (ak tam niečo neodstrániteľné chýba) musí byť nová aj s novo overenými podpismi zakladateľa. Inak to nejde, pretože notár zviaže jednotlivé listy ZL, a preto ich nemôžeš oddeliť.
0 0
Varadero Varadero

Varadero je offline (nepripojený) Varadero

dik, vyskusam to.
namietka + nova ZL
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ahojte, odmietli mi zápis do s.r.o.,ale neviem sa ďalej pohnúť:
- ak mám chyby v Spol zmluve tak ju musím opraviť, dať znovu overiť podpisy a potom ju odovzdať ako prílohu?
- ak mám aj chyby v návrhu na zápis tak aj ten mám celý opraviť + mám potom k nemu priložiť aj prílohy, ktoré som prikladala prvý krát, ale v nich som nemala chyby?
- kolky platiť do 15 dní platiť nebudem?
Neviem ešte toto:
- výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti - sme len 2 - konateľ a spoločník, aké?
- predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti, aké?

Prosím ak viete, poraďte
ĎAKUJEM
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Maxinka
Ahojte, odmietli mi zápis do s.r.o.,ale neviem sa ďalej pohnúť:
- ak mám chyby v Spol zmluve tak ju musím opraviť, dať znovu overiť podpisy a potom ju odovzdať ako prílohu? Áno, musíš vyhotoviť nové SZ aj s podpismi.
- ak mám aj chyby v návrhu na zápis tak aj ten mám celý opraviť + mám potom k nemu priložiť aj prílohy, ktoré som prikladala prvý krát, ale v nich som nemala chyby? Vytvoríš nový návrh na zápis do OR a priložiš pôvodné prílohy - tie, ktorých si nemala chyby.
- kolky platiť do 15 dní platiť nebudem? Nebudeš.
Neviem ešte toto:
- výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti - sme len 2 - konateľ a spoločník, aké? Napíš - osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti neboli poskytnuté žiadne vyýhody (ak skutočne neboli poskytnuté tieto výhody).
- predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti, aké? Sú to náklady spojené so zápisom spoločnosti do OR, kolky, overenia podpisov, vybavenie ŽL a pod. Treba uviesť konkrétnu sumu, napr. 15.000 Sk, 20.000 Sk apod.

Prosím ak viete, poraďte
ĎAKUJEM
Odpoveď je v texte.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Toto som uz diskutoval raz, podla mna ak raz uz bola vyhtovena zakladatelska listina, nie je mozne ju menit novou zakladatelskou listinou. Podla mna je nutny bud dodatok c. 1 k ZL alebo rozhodnutie valneho zhromazdenia o zmene ZL. Oba samozrejme s uplnym znenim. Zavisi ale od sudu.
Dalej som od jedneho kolegu pocul informaciu, ze ak je v navrhu chyba, novy navrh sa uz nepodava. Tuto skutocnost ale nemam overenu a nie celkom sa mi to zda.
0 0
Adamko1 Adamko1

Adamko1 je offline (nepripojený) Adamko1

Ahojte, já mám potobný problém odmietli mi zápis do registra s tým,že zakladateľská listina sa nezhoduje dátumovo so živnostenským listom. Živnostenský úrad mi zapísal iba 13 predmetov podnikania a nie 14 ako mám v zakladateľskej listine, tak som spísala novú a poslala novú zakladateľskú listinu na obchodný register, ale samozrejme s novším dátum overenia ako je vydaný živnostenský list a preto mám zamietnutý zápis. Teraz neviem čo im mám poslať?
0 0
Varadero Varadero

Varadero je offline (nepripojený) Varadero

všetkym oznamujem - na zaklade skusenosti-. NETREBA nic pisat nanovo, staci len dolozit dodatok, kde su opravene chyby a tym to hasne.
Vdaka za rady
Zdravi
Varadero
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

podla mojho nazoru sa NESMIE nic pisat nanovo. treba robit dodatky resp. rozhodnutia VZ.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Adamko1
Ahojte, já mám potobný problém odmietli mi zápis do registra s tým,že zakladateľská listina sa nezhoduje dátumovo so živnostenským listom. Živnostenský úrad mi zapísal iba 13 predmetov podnikania a nie 14 ako mám v zakladateľskej listine, tak som spísala novú a poslala novú zakladateľskú listinu na obchodný register, ale samozrejme s novším dátum overenia ako je vydaný živnostenský list a preto mám zamietnutý zápis. Teraz neviem čo im mám poslať?
Možno ten 1 predmet podnikania nie je živnosťou - treba to obchodnému súdu preukázať - on to väčšinou nevie. :p
0 0
adozo adozo

adozo je offline (nepripojený) adozo

Ahojte,

Mam nasledovný problém:
Dostali sme oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu do OR z dôvodu:
spoločenská zmluva neobsahuje - výšku splatených vkladom spoločníkov pri založení spoločnosti, spôsob a lehoty splácania vkladov. (§ 110 ods.písm d) Obch.z.)

Spoločenská zmluva obsahuje nasledovné (bolo podpísané 07.07.2006):

Článok 5
ZÁKLADNÉ IMANIE SPOLOČNOSTI

1. Základné imanie spoločnosti je 200 000 Sk, slovom dvestotisíc slovenských korún.
2. Základné imanie spoločnosti je vytvorené peňažnými vkladmi spoločníkov, pričom výška vkladu je:
xxx 140 000 Sk t.j. 70%
xxx 60 000 Sk t.j. 30%
3. Vklady uvedené v odseku 2 splatia spoločníci v hotovosti k rukám správcu vkladu, resp. prevodom na bankový účet, určený správcom vkladu.
4. Vlastnícke právo k častiam vkladov, ktoré boli splatené pred vznikom spoločnosti, prechádza na spoločnosť dňom jej vzniku.
5. Valné zhromaždenie spoločnosti môže uložiť spoločníkom prispieť na úhradu strát spoločnosti peňažným plnením nad výšku vkladu až do polovice (50 %) základného imania spoločnosti podľa výšky vkladov spoločníkov.
6. Pred vznikom spoločnosti spravuje vložené vklady xxx, ako správca vkladu. Ak by spoločnosť nevznikla, je povinný zabezpečiť vrátenie vložených častí vkladov spoločníkom.

Poslali sme aj VYHLÁSENIE O ROZSAHU SPLATENIA VKLADOV

Spoločenskou zmluvou zo dňa 07. 07. 2006 bola založená obchodná spoločnosť s.r.o. so sídlom xxx. Podľa článku 5 zmluvy bola správou vkladov spoločníkov do vzniku spoločnosti poverená pani XXX.
Ako správca vkladu podľa § 60 ods. 4 Obchodného zákonníka vyhlasujem, že
a) spoločník XXX do dnešného dňa zaplatil do pokladne spoločnosti 140 000 Sk, slovom stoštyridsaťtisíc slovenských korún, t. j. 100 % svojho peňažného vkladu,
b) spoločník XXX do dnešného dňa zaplatil do pokladne spoločnosti 60 000 Sk, slovom šesťdesiattisíc slovenských korún, t. j. 100 % svojho peňažného vkladu.
Nakoľko spoločníci splatili na každý peňažný vklad 100 %, splnili tým svoju povinnosť podľa § 111 ods. 1 zákona.
Vo .... dňa 07. 07. 2006

Preto som to všetko rozpísal, lebo pred mesiacom firmu, kde sa podávali doklady, kde sa používali tie iste vzory (len mená boli iné), zapísali do OR.

Poraďte mi ako mám doplniť spoločenskú zmluvu?

Vopred ďakujem.

0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Ja dávam za článkom o základnom imaní spoločnosti dole uvedené dva ďalšie články, kde v článku VKLADY SPOLOĆNÍKOV je uvedené že KEDY zákl imanie splatili.
Ak by nemali byť splatené hneď, má tam byť formulácia, že nesplatené časti vkladov spoločníci splatia napr do troch rokov od vzniku spoločnosti, alebo konkrétny dátum, napr do 31.12.2008. Toto im tam zrejme chýba.
VII.
Správca vkladu

1.Pred vznikom spoločnosti spravuje vložené časti peňažných vkladov spoločník Ing. XY, bydlisko: .............................., rodné číslo: 99 99 99 / 9999, ako určený správca vkladov podľa § 60 ods. 1 Obchodného zákonníka.
2.Po vzniku spoločnosti je správca vkladov povinný odovzdať splatené časti vkladov bez zbytočného odkladu spoločnosti. Ak spoločnosť nevznikne, je povinný ich vrátiť.
3.Ak správca vkladu uvedie vo vyhlásení o splatení vkladu alebo jeho časti jednotlivými spoločníkmi vyššiu sumu, než je v skutočnosti spoločníkom splatená, ručí do výšky tohto rozdielu voči spoločnosti za splnenie povinnosti spoločníka splatiť vklad a v rovnakej výške aj voči veriteľom spoločnosti za záväzky spoločnosti. Ručenie správcu vkladu voči veriteľom spoločnosti zaniká skutočným splatením vkladov, ktorých sa uvedenie vyššej sumy vo vyhlásení týkalo.
VIII.
Vklady spoločníkov

1.Pri podpísaní tejto spoločenskej zmluvy splatili spoločníci svoje peňažné vklady v hotovosti do rúk správcu vkladu takto:
Ing. XY splatil vklad vo výške 140 000,- Sk (slovom „jedenstosedemdesiattisíc slovenských korún“), čižev plnej výške vkladu, na ktorý sa spoločník zaviazal.
ABá splatila vklad vo výške 60 000,- Sk (slovom „šesťdesiattisíc slovenských korún“), čižev plnej výške vkladu, na ktorý sa spoločník zaviazal.
2.Správca vkladu potvrdí spoločníkom splatenie ich vkladov vlastnoručne podpísaným príjmovým pokladničným dokladom, ktorý znie už na založenú spoločnosť.
3.Vlastnícke právo k vkladom, ktoré boli splatené pred vznikom spoločnosti, prechádza na spoločnosť dňom jej vzniku.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

adozo
Ahojte,

Mam nasledovný problém:
Dostali sme oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu do OR z dôvodu:
spoločenská zmluva neobsahuje - výšku splatených vkladom spoločníkov pri založení spoločnosti, spôsob a lehoty splácania vkladov. (§ 110 ods.písm d) Obch.z.)

Spoločenská zmluva obsahuje nasledovné (bolo podpísané 07.07.2006):

Článok 5
ZÁKLADNÉ IMANIE SPOLOČNOSTI

1. Základné imanie spoločnosti je 200 000 Sk, slovom dvestotisíc slovenských korún.
2. Základné imanie spoločnosti je vytvorené peňažnými vkladmi spoločníkov, pričom výška vkladu je:
xxx 140 000 Sk t.j. 70%
xxx 60 000 Sk t.j. 30%
3. Vklady uvedené v odseku 2 splatia spoločníci v hotovosti k rukám správcu vkladu, resp. prevodom na bankový účet, určený správcom vkladu.
4. Vlastnícke právo k častiam vkladov, ktoré boli splatené pred vznikom spoločnosti, prechádza na spoločnosť dňom jej vzniku.
5. Valné zhromaždenie spoločnosti môže uložiť spoločníkom prispieť na úhradu strát spoločnosti peňažným plnením nad výšku vkladu až do polovice (50 %) základného imania spoločnosti podľa výšky vkladov spoločníkov.
6. Pred vznikom spoločnosti spravuje vložené vklady xxx, ako správca vkladu. Ak by spoločnosť nevznikla, je povinný zabezpečiť vrátenie vložených častí vkladov spoločníkom.

Poslali sme aj VYHLÁSENIE O ROZSAHU SPLATENIA VKLADOV

Spoločenskou zmluvou zo dňa 07. 07. 2006 bola založená obchodná spoločnosť s.r.o. so sídlom xxx. Podľa článku 5 zmluvy bola správou vkladov spoločníkov do vzniku spoločnosti poverená pani XXX.
Ako správca vkladu podľa § 60 ods. 4 Obchodného zákonníka vyhlasujem, že
a) spoločník XXX do dnešného dňa zaplatil do pokladne spoločnosti 140 000 Sk, slovom stoštyridsaťtisíc slovenských korún, t. j. 100 % svojho peňažného vkladu,
b) spoločník XXX do dnešného dňa zaplatil do pokladne spoločnosti 60 000 Sk, slovom šesťdesiattisíc slovenských korún, t. j. 100 % svojho peňažného vkladu.
Nakoľko spoločníci splatili na každý peňažný vklad 100 %, splnili tým svoju povinnosť podľa § 111 ods. 1 zákona.
Vo .... dňa 07. 07. 2006

Preto som to všetko rozpísal, lebo pred mesiacom firmu, kde sa podávali doklady, kde sa používali tie iste vzory (len mená boli iné), zapísali do OR.

Poraďte mi ako mám doplniť spoločenskú zmluvu?

Vopred ďakujem.
adozo, máš túto otázku zdupľovanú. To sa nezvykne robiť.... Odpovede nájdeš aj tam.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=276534&postcount=61
0 0
adozo adozo

adozo je offline (nepripojený) adozo

Dakujem ti Evanka aj elPi,
Este jedna otazka k Vyhlaseniu SV. Ja som v tom mal povodne nasledovne:

- spoločník XXX do dnešného dňa zaplatil do pokladne spoločnosti 140 000 Sk, slovom jednostoštyridsaťtisícslovenských korún, t. j. 100 % svojho peňažného vkladu

To by som mal zmenit podla toho co elPi napisal takto:

- spoločník XXX do dnešného dňa zaplatil v hotovosti do rúk správcu vkladu 140 000 Sk, slovom jednostoštyridsaťtisícslovenských korún, t. j. 100 % svojho peňažného vkladu

Je to v poriadku?
Do OR mam poslat SZ a namietku? Alebo aj vyhlasenie?

Dakujem.
Naposledy upravil adozo : 25.07.06 at 14:13
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

ja viem, ze vam odpovedali ale este mozno sa hodi vzor spolocenskej zmluvy a vzor vyhlasenia o splateni vkladov
Naposledy upravil camelfly : 20.08.06 at 15:15
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať