Zavrieť

Porady

Angličtina - hovorová, efektívne učenie

Ahojte prosím Vás neviete mi poradiť s učením angličtiny? už sa učím asi 10 rokov angličtinu na základnej na strednej, maturovala som z hovorovej angličtiny aj z obchodnej korešpondencie, ale aj tak stále neviem porozumieť, keď na mňa niekto spustí hocičo po anglicky, alebo nerozumiem filmom, viete mi poradiť, ako by som sa mohla naučiť plynule po anglicky a tak že by som rozumela čomukoľvek v angličtine??
Nepoznáte náhodou niekto Landi angličtinu do ucha ako ste spokojní a neviete dá sa stiahnuť z netu normálna nerzia nie len Demo??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Ak ovládaš gramatiku aj písomnú formu akéhokoľvek cudzieho jazyka, tá hovorová sa Ti do ucha dostane najlepšie vycestovaním do krajiny, kde sa týmto jazykom hovorí a pobudnúť tam niekoľko mesiacov.
    Pozeranie filmov tiež nie je na zahodenie. Ale všeobecne, môžeš byť akokoľvek pripravená, keď sa dostaneš do danej krajiny, prvé dni budeš mať pocit, že nikomu nič nerozumieš. A potom príde zlom a zrazu zistíš, že to nie je také strašné a začínaš rozumieť...

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    Dobrý spôsob je ak máš dvd prehrávač, tak si pusti film v pôvodnom znení a daj si k tomu angl. titulky.

    Treba len veľa počúvať, aj keď je pravda, že na hovorenie nepomôže nič iné len komunikácia.
    Ahoj
    je pravda že porozumenie a rozprávanie sa na jazyku učí najťažšie. Pomôžu ale filmy- ale odporúčam aj titulky, nemá význam počúvať niečo, čomu nerozumieme..a pomáha aj počúvať rádio - ja napr. často počúvam BBC...

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    som ten isty pripad. ucila som sa od zakladnej a uplne najviac mi pomohlo, ked som odisla do anglicka a bola som nutena anglicky hovorit. dokonca som mala mensi problem po navrate...uz som aj rozmyslala po anglicky

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Erika686 Pozri príspevok
    som ten isty pripad. ucila som sa od zakladnej a uplne najviac mi pomohlo, ked som odisla do anglicka a bola som nutena anglicky hovorit. dokonca som mala mensi problem po navrate...uz som aj rozmyslala po anglicky
    To už je vyšší level, keď dokážeš aj rozmýšľať v cudzom jazyku a ešte vyšší je, keď sa Ti v ňom aj sníva.

    hujer1 je offline (nepripojený) hujer1

    hujer1
    Najlepšie je pobudnúť nejaký čas v anglicky hovoriacej krajine. Tak sa naučíš oveľa viac ako Ti môže dať nejaký kurz alebo počúvanie hudby či pozeranie filmov. Avšak pozor aby si nedopadla ako jeden típek, čo žil 4 roky v usa, ale v poľskej komunite. Keď sa vrátil domov anglicky nevedel ani ceknúť zato ale perfektne rozpráva po poľsky

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak už človek vie z tej angličtiny pasívne viac, anglické filmy je dobré pozerať s anglickými titulkami. Odporúčam aj konverzačné jazykové kurzy.

    davidatto je offline (nepripojený) davidatto

    davidatto
    Ahoj, treba to len vydržať. Neprestávaj pozerať filmy. Po 10 filmoch už budeš rozumieť kvantum. Pozeraj najprv také filmy, ktoré si už videla v slovenčine. Tak dosiahneš maximálneho efektu. Nauč sa veľa slovíčok, existujú na to rôzne interaktívne nástroje (viď online kurz https://www.speakingfriends.com/anglictina-pre-samoukov ). Vycestuj do zahraničia a používaj angličtinu pri každej interakcii počas svojej dovolenky. Nevzdávaj to, keď preklenieš ten kritický okamih, je to už potom hračka.

    miselito je offline (nepripojený) miselito

    miselito
    ja som sa tiez ucil anglictinu dlho, od 5. rocnika zakladnej skoly az do ukoncenia VS a myslel som si ako viem rozpravat. Nastupil som do prace a prvy telefonat v anglictine a koktal som ako maly Palko
    Ale zacal som viac telefonovat a postupne som sa do toho dostal a snazil som sa rozpravat s anglicky hovoriacimi ludmi kedy to len bolo mozne. Plus pozeraval som vela filmov s titulkami a ono sa to casom do hlavy dostane.
    Drzim palce
    Slayer666 Este nezabudnime na jedno - citat. Vela, vela, vela, vela citat.
    buchač Ale netáááraj...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.