Zavrieť

Porady

je možný odpočet DPH?

Dobrý deň, som SZČO, bez zamestnancov a účtujem v JU. Je možný odpočet dph v tomto prípade a zaradenie nákupu do prevádzkovej réžie v členení VOZD:

nákup vysávača pre udržiavanie čistoty v kancelárii, neplatím si upratovačku ale kanceláriu si sama musím upratovať. Doklad z ERP mám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bibitraub Pozri príspevok
    Dobrý deň, som SZČO, bez zamestnancov a účtujem v JU. Je možný odpočet dph v tomto prípade a zaradenie nákupu do prevádzkovej réžie v členení VOZD:

    nákup vysávača pre udržiavanie čistoty v kancelárii, neplatím si upratovačku ale kanceláriu si sama musím upratovať. Doklad z ERP mám.
    kde sa nachádza kancelária -v sídle bydliska SZČO ?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak je kancelaria mimo bydliska a su v nakladoch aj koberce, moze byt v nakladoch a teda aj v odpocte DPH vysavac. Ak je kancelariou jedna miestnost v byte, videla by som v tom problem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    suhlasím, až na to, že koberce nie sú podmienkou, ja vysávam aj plávajúcu podlahu.

    je možný odpočet DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.