Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru zo zahranicia a nasledny predaj???Potrebujem poradit

Dobry den,

Uvazujem sa tento rok vratit na Slovensko a chcel by som zacat podnikat. Potreboval by som ziskat k tomu nejake informacie alebo nejaky kontakt na koho by som sa mohol obratit, kto by mi vedel poradit. Chcel by som dovážať oblečenie určitej značky zo zahraničia a chcel by som vedieť či je v následnom predaji najeký problém alebo nie. Ako doklad o kúpe by mohol slúžiť pokladničný dôklad prípadne faktúra, ale neviem či to môžem predávať alebo nie.Kde sa to dá zistiť? Poviem presny priklad: chcel by som si zariadit butik so znackovymi vecami, MO. Tovar chcem nakupovat v sportovej predajni v anglicku , MO, doklad budu bloky z pokladne - samozrejme predajca nebude informovany, ze ho kupujem na predaj / nie ze by som to chcel tajit, ale asi by ho to ani nezaujimalo/. Znacky su v tej predajni rozne, od adidas, cez nike, umbro, lonsdale , diesel, atd. Vsetko originaly samozrejme. Zriadim si zivnost, nemusim sa teda nikde nikoho nic pytat? Ako je to s dovozom tovaru. Viem ze sme teraz v Schengene, je dostatocne preukazat na hraniciach povod tovaru pokladnicnym blokom. Do akej sumy sa da tovar jednorazovo priniest a je potrebne platit nejake clo, dph, poplatky atď.???
A este jedna otazočka, keď nakúpim tovar v určitej obchodnej sieti v UK, ktorá predáva pod svojou značkou, môžem tieto veci ďalej predávať vo svojej maloobchodnej predajni? Zastúpenie na SR nemajú. Alebo je potrebné uzavrieť nejaké zmluvy alebo dohody, alebo to vôbec nie je možné???
Viete nechcem aby doslo k poruseniu zakona.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    naco si prisiel chces byt platcom dph alebo nie ?

    Dovoz tovaru zo zahranicia a nasledny predaj???Potrebujem poradit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.