Zavrieť

Porady

kto dedi a akym dielom......

mam jednu otazku......./problem/
s mojou druzkou sme kupili rodinny dom s tym ,ze som zobral uver na 1/2 domu aby sme ho vedeli vyplatit /musel som ho akoze odkupit a zobrat hypoteku za velmi vyhodnych podmienok/ tym padom som sa stal spolumajitelom nehnutelnosti.No a tu je ten problem...... som rozvedeny mam jednu maloletu dceru, s ktorou nemam kontakt a byvala?....nekomentujem.... mam ist na sluzobnu cestu, a co v takom pripade ak sa mi nieco stane kto a akym dielom bude dedit z domu.......druzka je ako na ihlach....lebo ani zosobasit nas nechcu pre velmi kratku dobu do mojho odchodu..... vie niekto poradit ,ako v takomto pripade postupovat.....
vopred velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Na všeličo som pred služobnými cestami myslela, ale dedenie ma nenapadlo.
    Neboj sa, na služobkách sa nezomiera častejšie ako doma.

    Ale vážne, skutočne by bolo najrýchlejšie napísať darovaciu alebo kúpnu zmluvu a dať si úradne osvedčiť podpis. Záväzky zo zmluvy zostanú aj keby sa nestihla dať na kataster.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mirsafe Pozri príspevok
    mam jednu otazku......./problem/
    s mojou druzkou sme kupili rodinny dom s tym ,ze som zobral uver na 1/2 domu aby sme ho vedeli vyplatit /musel som ho akoze odkupit a zobrat hypoteku za velmi vyhodnych podmienok/ tym padom som sa stal spolumajitelom nehnutelnosti.No a tu je ten problem...... som rozvedeny mam jednu maloletu dceru, s ktorou nemam kontakt a byvala?....nekomentujem.... mam ist na sluzobnu cestu, a co v takom pripade ak sa mi nieco stane kto a akym dielom bude dedit z domu.......druzka je ako na ihlach....lebo ani zosobasit nas nechcu pre velmi kratku dobu do mojho odchodu..... vie niekto poradit ,ako v takomto pripade postupovat.....
    vopred velmi pekne dakujem.
    Družka dediť nebude v žiadnom prípade, dediť bude len dcéra.

    mirsafe je offline (nepripojený) mirsafe

    mirsafe
    dakujem za odpoved....
    ete jedna otazka,ked budeme uz manzelia tak vtedy sa to deli pol na pol...... vsak? este k tomu dedeniu,vtedy mala dedi nielen polku domu,ale aj cely uver ktory je sestmiestny........../ktovie ci sa jej to oplati.....

    a este tolko ze som pocul,ze ak je preukazatelne ze sme s druzkou spolu zili v jednej domacnosti,niekolko rokov.........atd. tak si moze narokovat na dedictstvo.....

    a nevies mi nahodou poradit ako ochranit moju druzku aby jej nezobrali to co im nepatri..... /vies lebo aj ten uver plati ona co vie dokazat/
    dakujem
    Naposledy upravil mirsafe : 18.05.11 at 03:52

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Bude dediť len dcéra, majetok i dlhy. Družka nebude dediť, keďže máš dieťa.
    Mohol by si družke darovať darovacou zmluvou svoj majetok. Ak by si dokázal rýchlo napísať zmluvu a spolu s napísaným návrhom na vklad to môže dať na kataster aj keď odídeš už družka.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Eventuálne, al je už dcéra plnoletá, zanechať závet, ktorým odkážeš svoj majetok družke, ak sa dcéra bude domáhať svojho zákonného podielu, dostane ho. V tom prípade by dedila dcéra 50 % a družka 50 %

    kto dedi a akym dielom......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.