Zavrieť

Porady

Oneskorená registrácia DPH a daňové priznanie k DPH

Ahojte poraďáci,

poradte mi prosím, firma FO ktorá v decembri 2010 presiahla obrat a mala sa zaregistrovať do 20.01.2011 neurobila tak, zaregistr. sa až v marci a od 18.03.2011 je platcom DPH. Teraz by som mala podať DP k DPH za to obdobie, ktoré /ak by bola registrácia načas/ je od 01.02.2011 do 17.03.2011? Mala by som si vyčísliť obrat za to obdobie a z toho vypočítať daň a túto odviesť DU? a čo s DPH na vstupe? Firma má aj auto na leasing od roku 2009. Vtedy nebol platca tak som to neriešila ale čo teraz s tou DPH v leasingových splátkach v roku 2011?
Poradte mi prosím!!!!!!!!!!! Ďakujem, aka.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

aka79 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,

poradte mi prosím, firma FO ktorá v decembri 2010 presiahla obrat a mala sa zaregistrovať do 20.01.2011 neurobila tak, zaregistr. sa až v marci a od 18.03.2011 je platcom DPH. Teraz by som mala podať DP k DPH za to obdobie, ktoré /ak by bola registrácia načas/ je od 01.02.2011 do 17.03.2011? Mala by som si vyčísliť obrat za to obdobie a z toho vypočítať daň a túto odviesť DU? a čo s DPH na vstupe? Firma má aj auto na leasing od roku 2009. Vtedy nebol platca tak som to neriešila ale čo teraz s tou DPH v leasingových splátkach v roku 2011?
Poradte mi prosím!!!!!!!!!!! Ďakujem, aka.
Za I. štvrťrok 2011 si DP DPH vôbec nepodala ? (zdaňovacím obdobím je kal.štvrťrok, nie tri bezprostredne nasl.mesiace).
0 0
aka79 aka79

aka79 je offline (nepripojený) aka79

za 1. štvrťrok som DP podala, ale DU chce odomna ešte jedno a to za to obdobie kedy by sa bol stal platcom, keby bol dal registráciu načas.
0 0
aka79 aka79

aka79 je offline (nepripojený) aka79

je to komplikované ale skúste mi poradiť prosím!!!
0 0
aka79 aka79

aka79 je offline (nepripojený) aka79

DU vie, že som do DP dala daň na vstupe a výstupe od 18.03.2011 , no on mal byť platcom skôr, tak teraz odomna chcú DP od 20.01.2011 do 17.03.2011. a neviem si s tým nejako poradiť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neviem ako to SW u teba spracuje, ale ty vlastne všetky doklady za obdobie od 20.01.2011 do 17.03.2011 musíš "preúčtovať" tak, akoby bol platiteľom od 20.1.
vstup aj výstup.
Faktúry nemeníš - dodávateľské aj bločky proste rozdelíš na ZD a DPH
odberateľské nemeníš, ale musíš si fakturovanú sumu rozdeliť na ZD a DPH.
urob si to v exceli - v účtovníctve by ti to narobilo vrásky...........
budeš mať vstup aj výstup a proste urobíš jedno DP DPH.
neviem ako to chce DU, ja by som to riešila ako dodatočné DPH za I.Q., nie ako samostatné DP.
ako si svoje riadne DP upravila o DPH z majetku? alebo si nerobila inv.zásob a odpisovaného majetku?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kejka, prečo od 20.1. ? nestáva sa platitelom od 1. dňa nasl. mesiaca ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aka79 Pozri príspevok
DU vie, že som do DP dala daň na vstupe a výstupe od 18.03.2011 , no on mal byť platcom skôr, tak teraz odomna chcú DP od 20.01.2011 do 17.03.2011. a neviem si s tým nejako poradiť.
reagovala som na tento konkrétny príspevok...............
0 0
aka79 aka79

aka79 je offline (nepripojený) aka79

veď ja tiež neviem výjsť z tých dátumov, na DU mi povedala že od 20.01. a potom som si zistila že by to malo byť od 01.02.2011
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak si ochotná sa s nimi dohadovať, tak si žiadaj určenie obdobia písomne.
0 0
aka79 aka79

aka79 je offline (nepripojený) aka79

a čo sa týka toho majetku: neviem ako to mám s tou DPH-kou poriešiť lebo už to auto mám od r. 2009 sú vypočítané odpisy a tie som dávala do VOZD. ako mám poriešiť rok 2011 čo sa týka toho leasingu?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
(5) Daňový úrad je povinný zdaniteľnú osobu podľa odsekov 1 až 4 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Dňom uvedeným v osvedčení o registrácii pre daň sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane (ďalej len platiteľ ); tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.
============
dátum registrácie určuje DU a to 1-31.deň po doručení registrácie
===================
mne nejako uniká vami určený deň 1.2., lebo ani pri oneskorenej registrácii nie je špecifikovaný dátum
(9) Osoba, ktorá nesplnila povinnosť podať žiadosť o registráciu pre daň alebo podala žiadosť o registráciu pre daň oneskorene, je povinná podať jedno daňové priznanie za obdobie, v ktorom mala byť platiteľom, do 60 dní odo dňa zistenia daňovým úradom, že osoba nesplnila povinnosť podať žiadosť o registráciu pre daň, alebo do 60 dní od podania oneskorenej žiadosti o registráciu pre daň, ak toto oneskorenie je viac ako 30 dní. V daňovom priznaní osoba prizná daň, ktorú je povinná platiť podľa § 69 ods. 13, a v lehote na podanie daňového priznania je povinná túto daň zaplatiť po odpočítaní dane podľa § 55 ods. 3; ak odpočítanie dane podľa § 55 ods. 3 prevyšuje daň, ktorú je povinná platiť podľa § 69 ods. 13, daňový úrad vykoná kontrolu a daň vráti v lehote desiatich dní od skončenia kontroly.
takže z čoho usudzujete začiatok 1.2.?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aka79 Pozri príspevok
a čo sa týka toho majetku: neviem ako to mám s tou DPH-kou poriešiť lebo už to auto mám od r. 2009 sú vypočítané odpisy a tie som dávala do VOZD. ako mám poriešiť rok 2011 čo sa týka toho leasingu?
a o aké auto ide? lebo ak v r.2009 nebol nárok - OA, tak ho nemáš ani teraz.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kejka, ak by si oznamovaciu povinnosť splnila včas, (do 20.l.), od ktorého dátumu sa stáva povinným platitelom DPH?

Ide o povinnú registráciu po prekročení obratu ...
0 0
aka79 aka79

aka79 je offline (nepripojený) aka79

je to osob. mot.vozidlo, máš pravdu vtedy sa DPH nedala odpočítať, nejak mi to už nepáli. ale ďakujem ti velmi pekne za radu velmi si mi pomohla. prajem pekný deň a idem sa do toho pustiť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
keby bola splnila oznamovaciu povinnosť - teda ani nie, ale podala by žiadosť o registráciu, tak platí mnou prvý citovaný odstavec:
(5) Daňový úrad je povinný zdaniteľnú osobu podľa odsekov 1 až 4 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Dňom uvedeným v osvedčení o registrácii pre daň sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane (ďalej len platiteľ ); tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.
takže teoreticky by mohla byť aj toho 1.2.
ale aj 25.1.
ale aj 15.1. /ak by bola podala žiadosť napr. 10.1.
alebo 20.2.
===============
v ustanovení je lehota 1-31 dní od podania žiadosti - nič viac tam nevidím. Prakticky vedia vyhovieť do 7 dní, ale to je vedľajšie.
1 0
aka79 aka79

aka79 je offline (nepripojený) aka79

Kejka, ak ťa smiem ešte poprosiť o radu ohľadom vystavených faktúr... fa bola vystavena napr. na 100,-- Eur bez DPH čiže výsledná suma bola 100,-- Eur. teraz si tú DPH-cku napočítam na tých 100,-- Eur, čiže výsledná suma bude 120,--Eur?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ale nie
100 EUR rozdelíš na ZD a DPH
lepšie sa nám počíta ak to bude 75 EUR
ty si fakturovala konečnú sumu, ktorú ti odberateľ zaplatil. S ním už nič neriešiš, žiadne doplatky. Takže štát len chce, kedže napr. na fakture bola protihodnota 75, tak podľa zákona o cenách je to suma včítane DPH - konečná cena.
takže len rozdelíš na 60 ZD a 15 DPH.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

kejka a nemalo by sa to riešiť, tak, že od 18.3.2011 od 31.3.2011 bolo treba podať riadne daňové priznanie, keďže sa stali platcami DPH až od 18.3. a potom od 1.1.2011 resp. do 31.3.2011 dodatočné daňové priznanie? teda neviem, či budú kvartálny platci alebo mesačný, tak by som to delila ešte podľa toho
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prečítala si si tému od začiatku?.toto sme už riešili.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

ved prave, že čítala a nijako mi to nesedi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať