Zavrieť

Porady

Elektronické podanie návrhu na vklad do katastra

Zdravím, chcel by som sa spýtať, máte niekto skúsenosti s elektronickým podaním návrhu na vklad do katastra?
Ako treba postupovať po odoslaní elektronického formulára?
A čo s kúpnou alebo darovacou zmluvou, ktorá je povinnou prílohou ako ju treba zaslať?
Zatiaľ viem len toľko že rozdiel medzi klasickým a elektronickým podaním je v cene 66€/33€.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Zamýšľaným vkladom uvedieš všetky identifikačné údaje o účastníkoch zmluvy a údaje z LV o prevádzaných nehnuteľnostiach. Rozdiel nie je 33€, ale pri 66€ kolku ušetríš 15€ a na podateľni doložíš kolok vo výške 51€,
    Na podateľni KÚ priložíš návrh na vklad, kolok, zmluvu a zamýľaný vklad - podaný elektronicky.
    Ak KÚ nebude mať námietky voči návrhu na vklad a zmluve a nebude požadovať doplnenie údajov, tento kolok vo výške 51€ bude postačujúci.
    Naposledy upravil danushka : 18.05.11 at 20:11 Dôvod: doplnok...

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    elektronické podanie realizujú výlučne notári a občas aj advokáti, V prípade podania oznámenia o zamýšľanom vklade Ti poplatok môže klesnúť až na 18 EUR.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    doktor23 Pozri príspevok
    elektronické podanie realizujú výlučne notári a občas aj advokáti, V prípade podania oznámenia o zamýšľanom vklade Ti poplatok môže klesnúť až na 18 EUR.
    Dá sa aj cez real.kanceláriu .

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    doktor23 Pozri príspevok
    elektronické podanie realizujú výlučne notári a občas aj advokáti, V prípade podania oznámenia o zamýšľanom vklade Ti poplatok môže klesnúť až na 18 EUR.

    S týmto nemôžem súhlasiť. Každý občan ak sa tak rozhodne a prekliká sa cez ten dosť ťažký systém elektronického podania zamýšľaného návrhu na vklad do katastra, ho môže zrealizovať. Mám za sebou niekoľko takýchto podaní a jediná výhoda je v tom, že poplatok je potom vo výške 51 €, tak ako bolo písané v prvom príspevku. Do 90 dní je potom potrebné na kataster doručiť všetky doklady v zmysle katastrálneho zákona (návrh na vklad, zmluvu na základe ktorej má byť vykonaná zmena v katastri, poplatok vo výške 51€, prípadne iné prílohy napr. v prípade dohody o vysporiadaní BSM ak sa napríklad jedná o vysporiadanie bytu aj rozhodnutie o rozvode manželov, potvrdenie správcu o tom, že na byte nie sú dlhy a pod). Záleží od konkrétneho úkonu, na základe ktorého má byť zmena vykonaná.

    TinaL je offline (nepripojený) TinaL

    TinaL
    Súhlasím s GabiZ. Ešte pridám, že pri prevode bytu okrem potvrdenia správcu niektoré katastre vyžadujú aj výpis z registra v prípade, že je správca napr. s.r.o., tak je to výpis z OR atď. Ale hovorím, že niektoré áno, niektoré nie, v tomto je kataster v každom meste špecifický.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    GabiZ - to nie je elektronické podanie ..... to je len podanie o zamýšľanom návrhu .... dá sa ušetriť 15 EUR, samozrejme, s týmto súhlasím.
    SLe pri elektronickom podaní návrhu na vklad (môže to byť len notárska zápisnica alebo zmluva autorizovaná advokátom) je možné platiť len 18 EUR poplatok (navyše vklad je za 20 dní)

    TinaL je offline (nepripojený) TinaL

    TinaL
    doktor23 Pozri príspevok
    GabiZ - to nie je elektronické podanie ..... to je len podanie o zamýšľanom návrhu .... dá sa ušetriť 15 EUR, samozrejme, s týmto súhlasím.
    SLe pri elektronickom podaní návrhu na vklad (môže to byť len notárska zápisnica alebo zmluva autorizovaná advokátom) je možné platiť len 18 EUR poplatok (navyše vklad je za 20 dní)
    Hej, nie je to elektronické podanie návrhu na vklad, ale elektronický formulár - Oznámenie o zamýšľanom návrhu na vklad, myslím, že ju zmiatlo, že prvý komentár hovoril o oznámení o zamýšľanom návrhu na vklad a mňa tiež.
    Naposledy upravil TinaL : 19.05.11 at 06:46

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    doktor23 Pozri príspevok
    GabiZ - to nie je elektronické podanie ..... to je len podanie o zamýšľanom návrhu .... dá sa ušetriť 15 EUR, samozrejme, s týmto súhlasím.
    SLe pri elektronickom podaní návrhu na vklad (môže to byť len notárska zápisnica alebo zmluva autorizovaná advokátom) je možné platiť len 18 EUR poplatok (navyše vklad je za 20 dní)

    Samozrejme, hovorili sme o dvoch rozdielnych veciach. Lebo elektronické podanie si vyžaduje elektronický podpis a pod. a to je úplne niečo iné, ako podanie o zamýšlanom návrhu.....tiež elektronicky, ktorý si môže vyplniť každý. Ja som reagovala na zadávateľa témy, lebo som z jeho dotazu dedukovala (hoci to inak pomenoval), že hovorí o zamýšľanom návrhu na vklad, preto tá moja reakcia.

    orimslav je offline (nepripojený) orimslav

    orimslav
    Ďakujem za rady.
    Takže som navštívil notára a spýtal som sa na elektronické podanie návrhu na vklad do katastra. Dozvedel som sa,že to robia ale iba ak je kúpna zmluva uzatvorená u nich. Za zmluvu chceli poplatok 100€ a za elektronické podanie 33€. Spolu 133€.

    Takže najmenej ma to bude stáť ak si zmluvu napíšem sám a dám iba overiť podpis a sám podám elektronicky cez katasterportal Oznámenie o zamýšľanom návrhu na vklad a to ma vyjde spomínaných 51 €.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    akú máš kúpnu cenu?

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    tak pozor, týmto vlastne obchádzaš zákon, neviem, čo bolo predmetom prevodu, ale v budúcnosti by tá zmluva mohla byť úspešne napadnutá pre nepaltnosť .....
    inak pri sume cca. 1500 EUR je odmena za spísanie zmluvy cca 33 EUR + 33 EUR kolok (resp. 18, ak si spravíte to oznámenie)

    orimslav je offline (nepripojený) orimslav

    orimslav
    predmetom prevodu je časť pozemku 300m2 ktorý kupujem od otca. Ak som to dobre pochopil znamená to, že zmluvy za symbolické euro sú neplatné?

    Ináč najnižšia taxa u spomínaného notára za kúpnu zmluvu je 100€.
    misoft Skúsiť ako bezodplatný prevod - keď môže štát, môže i občan.

    callyisto je offline (nepripojený) callyisto

    callyisto
    Je niečo nové v roku 2013 ohľadom podávania návrhu na vklad elektronicky, stále platí to, že sa tento poplatok zníži len o 15€? Nie na polovicu 33€?
    Halooo je tu niekto?
    Naposledy upravil callyisto : 10.03.13 at 14:43

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Nič nové

    juro BA je offline (nepripojený) juro BA

    muž juro BA
    To vyplňovanie a celkovo formulár je fakt brutál . Nemôže niekto nahodiť popis , čo ktoré políčko znamená ? Ja sa ho snažím vyťukať a čím som daléj , tým som viac zmetený či to robím správne . Potrebujem poslať : zmluvy o zriadení alebo zrušení vecného bremena , kto je prevodca , kto nadobúdatel ...... ?

    POMOOOOOOOOOOOOOOOOOC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.