Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Opravné je predsa rozdielové, a na dodatočné sa neprihliada. Sa mýlim ?
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Anja, máš pravdu, v opravnom sa neprihliada na povodné DP, v dodatočnom sa uvádzajú len rozdiely. Ďakujem
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ivenka Pozri príspevok
Ale ja som neprávne uviedla sumu sDPH a je to platiteľ. Takže neviem ako mám ponížiť výnosy ???? Potom sa nedostanem na rozdiel dane.
Opravné DP sa podáva tak , že sa podá presne tak ako malo byť podané, teda so správnymi údajmi. Nemám tu teraz DP PO, ale niekde je tabuľka kde sa vypisuje rozdiel, ale mám pocit, že pri opravnom sa to nevyplňuje... V podstate podáte správne vyplnené DP a označíte ho ako opravné.. Na DÚ budú vedieť, že to predchádzajúce neplatí a nahodia údaje z tohto ďalšieho
2 0
luciha luciha

luciha je offline (nepripojený) luciha

dobry den, chcela by som sa informovat, vsetko mam nainstalovane, nacitam do edane formular, vyhodi mi korektne vyplnene, podpisem cez ZEP ale pri odoslani mi vyhodi chybu v hesle, pritom tam davam vygenerovane heslo pre prislusny ID pouzivatela
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

luciha Pozri príspevok
dobry den, chcela by som sa informovat, vsetko mam nainstalovane, nacitam do edane formular, vyhodi mi korektne vyplnene, podpisem cez ZEP ale pri odoslani mi vyhodi chybu v hesle, pritom tam davam vygenerovane heslo pre prislusny ID pouzivatela
nemáte náhodou caps lock? alebo dodržiavate veľké a malé písmena? vymenené Z a Y ?

skúšali ste sa prihlásiť aj oriamo na stránky DR SR?
0 0
luciha luciha

luciha je offline (nepripojený) luciha

nemam ani caps lock a z ani y nemam v hesle, na danovej sprave mi to ide v pohode. ked dam odoslat tak mi vyhodi ze dokument nebol odoslany dovod pouzity podpisovy certifikat sa nezhoduje s profilom pouzivatela
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

a nemáš viac certifikátov a vybrala si si možno iný?
0 0
luciha luciha

luciha je offline (nepripojený) luciha

a to sa da ako? lebo v ponuke mam len jeden, uz som zufala
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
luciha Pozri príspevok
nemam ani caps lock a z ani y nemam v hesle, na danovej sprave mi to ide v pohode. ked dam odoslat tak mi vyhodi ze dokument nebol odoslany dovod pouzity podpisovy certifikat sa nezhoduje s profilom pouzivatela
na danovej sprave mi to ide v pohode.....čo tým myslíš?

odoslanie?
vyplnenie + podpísanie?

eTax=daňová správa?, ak ti to tam ide, tak to pošli odtiaľ, riešiť problém budeš neskôr
eDane - ak ti to ide odtiaľ alebo si neskúšala, vyskúšaj.
0 0
luciha luciha

luciha je offline (nepripojený) luciha

prihlasit sa mi da na danovu spravu, cez etax mi neukazuje prehlad aktualny neviem preco
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
máš vôbec priradenú firmu? vieš si nájsť subjekt s daným DIČ?
aký prehľad máš na mysli?
0 0
luciha luciha

luciha je offline (nepripojený) luciha

ano, mam vsetko aj zep aj ID, aj na danovom sme boli pre autorizaciu, akurat teraz som pozerala nemala som priradeny certifikat na portali, tak som zvedava ci to bude fungovat
myslela som mesacny prehlad o prijmoch zo zavislej cinnosti
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
luciha Pozri príspevok
ano, mam vsetko aj zep aj ID, aj na danovom sme boli pre autorizaciu, akurat teraz som pozerala nemala som priradeny certifikat na portali, tak som zvedava ci to bude fungovat
myslela som mesacny prehlad o prijmoch zo zavislej cinnosti
áno certifikát musíš mať priradený, ale to ti poradí niekto iný - ja si to už nepamätám.
a prehľad tam budeš mať až ho právoplatne podpísaný pošleš, skôr nie.
Iba sa ti zobrazí v ponuke na vyplnenie.....i ked som si nie istá, že je v ponuke cez eTax, možno je len na eDane.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

prosím prosím ako do Olympu zadám Daňový úrad + konkrétne mesto, aby mi to ťahalo do výkazov cez ezu? skúšala som to doplniť v bankových účtoch do niektorých riadkov ako pobočka alebo že daňopvý úrad žilina, ked si dám napr.prehľad na monitor tak to tam vidím , ale keď to pošlem ako .xml do EZU, tak mi tam vždy vyhodí kritickú chybu, že daˇový úrad je povinný údaj, musím si to teda vždy natiahnuť do e-dane, tam opraviť a vyexportovať do .xml. a potom je to už dobre.
ďakujem za radu, viem že sme sa tu už o tom bavili , len som si to nespravila hneď a teraz to nemôžem nájsť. ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja to mám v bankových účtoch a ťahá mi to. Síce robím cez eDane, ale tiež .xml
pred exportom na DU generuješ prevodné príkazy? a v Prevodných príkazoch máš DU účet? tu by mohla byť zrada, pri novej firme si musím dať pozor, aby som ten účet správne zadala.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

luciha Pozri príspevok
ano, mam vsetko aj zep aj ID, aj na danovom sme boli pre autorizaciu, akurat teraz som pozerala nemala som priradeny certifikat na portali, tak som zvedava ci to bude fungovat
myslela som mesacny prehlad o prijmoch zo zavislej cinnosti
kým nebudeš mať na eTax-e priradený a schválený certifikát - nepodáš nič
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

luciha Pozri príspevok
dobry den, chcela by som sa informovat, vsetko mam nainstalovane, nacitam do edane formular, vyhodi mi korektne vyplnene, podpisem cez ZEP ale pri odoslani mi vyhodi chybu v hesle, pritom tam davam vygenerovane heslo pre prislusny ID pouzivatela
ak budeš mať priradený aj odsúhlasený na eTax-e cdertifikát aj tak sa to môže stať v eDANE (mne sa stalo) - skús odstrániť "fajku" (mne pomohlo)
edane05.png  
0 0
luciha luciha

luciha je offline (nepripojený) luciha

dakujem a ako dlho trva kym to schvalia?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

luciha Pozri príspevok
dakujem a ako dlho trva kym to schvalia?
1 - 2 dni, keď ide všetko vo fs sr normálne . príde ti do schránky správ správa: priradenie certifikátu - K Vášmu profilu bol priradený nový certifikát sériové číslo : ........
Naposledy upravil srska : 17.03.12 at 20:01
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

KEJKA Pozri príspevok
ja to mám v bankových účtoch a ťahá mi to. Síce robím cez eDane, ale tiež .xml
pred exportom na DU generuješ prevodné príkazy? a v Prevodných príkazoch máš DU účet? tu by mohla byť zrada, pri novej firme si musím dať pozor, aby som ten účet správne zadala.
ďakujem veľmi pekne za odpoveď, možno to teda bude týmto, pretože príkaz som mala vygenerovaný už predtým bez toho mesta, a potom som to opravila, ale príkaz som nevygenerovala nanovo, dúfam, teda , že to bude týmto. zistím až o mesiac, už som to poslala tým vyššie popísaným spôsobom. Ale aj tak ti ďakujem. ďakujem
0 0
Načítať ďalšie